Czy to tu sprawdza sie poziom oleju w skrzyni? - Strona 2

  szukane wyrażenia:   skrzyni
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-06-09 19:40:01, Mad pisze:
3,1 L wystarczy 3L



Olej się wlewa tym otworem którym się sprawdza jego stan, i wlewa się aż zacznie się przelewać przez niego, czyli stan oleju powinien być do dolnej krawędzi tego oleju.
  
 
czy specjalnie myta skrzynia była do zdjęcia?moja jest jakby bardziej zakurzona... ale zidentyfikowałem to miejsce, bo mam porobione zdjęcia wszystkiego w autku, żeby wiedzieć co czasem pokazujecie, taki ze mnie laik
  
 
Cytat:
2005-06-10 15:08:26, leo74 pisze:
czy specjalnie myta skrzynia była do zdjęcia?moja jest jakby bardziej zakurzona... ale zidentyfikowałem to miejsce, bo mam porobione zdjęcia wszystkiego w autku, żeby wiedzieć co czasem pokazujecie, taki ze mnie laik



Myta była, ale nie do zdjęcia . Cały silnik był myty
  
 
moze wykopalem troche ten temat, ale chcialem sie zapytac czy olej w skrzyni biegow wymienia sie co jakis czas czy tylko dolewa sie jesli jest taka potrzeba? Jesli wymienia sie to co ile i jaki olej sie wlewa?
Silnik 1.4 CVH MK6

I jeszcze jedno:

Poziom oleju sprawdza sie na wylaczonym silniku?
Czy jest roznica czy silnik byl ceply czy zimny?
  
 
Wg Forda olej się tylko uzupełnia, nie ma przewidzianych wymian. Można go oczywiście wymienić (zlać poprzez nakrętki kołpakowe pokazane na foto niżej, ale cały nie zejdzie), ale nie jest to chyba konieczne.

Poziom sprawdzamy oczywiście na wyłączonym silniku, najlepiej zimnym.


Teraz moje pytanie do Mad, lub innych co wiedzą – do czego służą nakrętki kołpakowe wg producenta?


[ wiadomość edytowana przez: mleko dnia 2005-11-28 13:21:15 ]
  
 
ksiazka pisze na temat owych nakretek kołpakowych - zespół koła blokady wodzika tak sie to nazywa
  
 
Cytat:
2005-06-09 18:10:45, Darek pisze:
Master w naszej skrzyni jest olej koloru czerwonego Ja mam zalane ELFMATIC podobno jest to olej identyczny jak w automatikach.



Darek, w automacie jest inny olej jak w manualu /a ELFMATIC to jest olej do automatów/