Radio dla laika ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z CB i chciałbym zaciągnąć fachowych informacji jakie radio kupić do mojego aftomobila?? Potrzebuje coś prostego w obsłudze i w miarę taniego i żeby dawało jako taką jakość odbioru. Tandety nie chcę

Co możecie polecić ??
  
 
Polecam czytać , potem pisać.
  
 
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź . Ale spodziewałem się czegoś innego.

To że sobie poczytam o radiach, że to ma takie bajery, a to drugie inne to mi to nic nie daje. Chcialem porady od ludzi którzy tak jak ja przecież kiedyś zaczynali swoją przygodę z CB, ale widzę że tutaj takowej nie uzyskam.
  
 
Dan ci dał do zrozumienia iż na ten temat już pisaliśmy. ty też nie określiłeś, do czego tego radia chcesz używać.
  
 
No fakt mój błąd... może faktycznie za mało danych podałem. SORRY Potrzebuje małego, taniego radyjka do samochodu. Żeby posłuchać o warunkach na drodze, korkach, panach policjantach itp.

I ak myślę żeby było w granicach 150 - 250 zł.

[ wiadomość edytowana przez: magz999 dnia 2005-06-10 19:37:17 ]
  
 
przeglądnij tematy. było już o tym sporo. a wątków dużo nie mamy
  
 
Kolego szczerze ci powiem ze za ta cene nie kupisz nic nowego,ani chyba nawet uzywanego,zeby dzialalo jako-tako Licz sie z tym ze najtanszy zestaw (nowy) kosztuje w okolicach 400zl. Ja chwale sobie Alana 100+ bo takie radyjko mam,ale to nie znaczy ze np. ty bedziesz z niego zadowolony,mnie wystarczy takie, jest male, tanie a na zasieg nie nazekam. Z nizszej pulki sa jeszcze Uniden 510,520 pro- to tez podobno niezle radyjka,ja ich nie znam czytalem tylko opisy. Jak juz koledzy ci radzili poczytaj poprzednie tematy,tam duzo wyczytasz...Powodzonka
  
 
Wydaje mi się że chodziło Koledze o 150-250 zł za samo radio.
Czyli spokojnie kupi za to nowego Alana 100+ albo 199A lub używane radio z nieco lepszych sprzętów.
  
 
A co powiecie na temat tego radyjka --> Cobra 19DXIII 40

Bedzie dobre dla początkującego niewymagającego
  
 
Naprawdę dobrym radiem do mobilka jest właśnie Alan 100+. Dużo ludzi je ma a jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś narzekał
Cobry nie znam, słyszałem że dobre radia jak sam szukałem czegoś dla siebie
  
 
kolega zwracał uwagę, aby nie tworzyć nowego wątku o tym samym temacie, tylko dopisać się do jużistniejącego. zdecydowanie pomoże nam to utzrymać ład i porządek na naszym forum.

ale do rzeczy.

ładna ta cobra. czuję sentyment do modelu 19 plus.

ja używam presidenta jimmy (uniden pro 510) ze względu na analogową syntezę częstotliwości, która przy częstym odłączaniu akumulatora (samochód rajdowy) w radiu z cyfrową syntezą (alan 100, alan 78+, onwa mk2, itp) przechodziłby po ponownym podłączeniu na kanał 9, co zmusza do ponownego ustawiania radia, a na to szkoda czasu.

na rynku pojawił się model mk3 (dawna onwa) w cenie 230zł. jest to radio praktycznie takie samo jak alan 100, tylko nie nazywa się alan i nie kosztuje 300 zł.

proponuję jednak jeszcze przeglądać allegro...



  
 
hmmm... cobra 19+ to było moje pierwsze radio... słyszało bardzo dużo, czasami nawet więcej niż bym chciał, ale generalnie bardzo miło ją wspominam.
na bazę bym go nie zalecał, ale do mobila jak najbardziej.
  
 
A co z radiem moim zdaniem to najważniejsza jest antena ?
Ja osobiście bym się zdecydowal na odkupione ze ,,sklepu,, ludzie czasem oddają w rozliczeniu poprzednie i można coś fajnego kupić.
Na razie nie szalej , jak będzie większy apetyt to zmienisz. Zinwestuj przede wszystkim w antenę. Pozdrawiam.
Ps Przychylam się do poprzedników w kwesti radyjka.
  
 
Jeśli chodzi o antenke to narazie bede miał LEMM-a tylko nie wiem dokładnie jaki model bo to bedzie od znajomego pożyczona . Ale coś koło 1,6 m długości ...

Ale w przyszłosci chcę sobie zakupić LEMM AT-1000.--> Zerknij <--



A i tą Cobre już kupiłem. Teraz czekam na przesłke ...
Jak przyjdzie podziele się z wami moimi uwagami... jeśli będe jakieś miał

[ wiadomość edytowana przez: magz999 dnia 2005-06-15 09:06:21 ]
  
 
potrzebuje małe , sparawne , TANIE radyjko do pedziwiatra

w celu "nasłuchu"


jakie ???



ps. panie moderator teraz mi sie nie wywiniesz
  
 
Moi mili jeszcze jest kwestia szczęscia. Ja np. całkiem przypadkiem dostałem oferte (zamiast gotówki) zanabycia Alana 28 za całe 50zł z czego oczywiscie skorzystałem i nie żałuje . Nie jest to może jakieś super extra technicznie doskonałe radyjko ale ma pełno przycisków i pokręteł więc przynajmniej wygląda profesjonalnie a nie jak pomniejszone Safari 5 z dwoma gałami i dwoma przyciskami .
  
 
Mam pytanko. Co myślicie na temat radyjka MK5 czy coś w tym stylu?? Nieorientuje się w tej brańży a jestem zainteresowany kupnem. Facet sprzedaje takie MK5 za 3 stówy z anteną nie wiem jakiej firmy 70cm magnesówka. czy to radio warte jest zakupu??Polecicie go?? Może nie koniecznie z tą anteną.
JAk myślicie jest sens wydać 300 żł?? tylkoo zeby to jeszcze działało jako tako. Z góry dzięki za pomoc
  
 
Chłopaki to jak jest z tym MK 5??
Kupować go?? czy lepiej coś innego?? Prosze o pomoc.
  
 
MK5? A może MK3? Wygląda mi to na Onwę. A antena wygląda na Midlanda 18-244. Jeśli tak jest to za 300 zł nie warto. Zresztą w ogóle nie warto. Lepiej coś innego.
  
 
mac co ty pisales? Ze alan 100 to dobre radio?