Czy warta skórka wyprawki czyli zamiana Corolli na AVE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałbym zasięgnąć opini użytkowników Avensisów z roczników 1998-99 1.6 czy to solidne samochody czy lepiej nie tykać .Mam ostatnio okazję zamienic swoją Corolle 14 VVTi 2001 na Ave 1998-99 1,6 bez dopłaty i nie wiem -nie znam avensisa ze strony użytkownika dlatego prosze o sugestie i poradę
  
 
Znając markę Toyota to Avek na pewno jest w porządku autko Tylko czy na pewno warto tutaj musiałbyś sam zadecydować
  
 
Hmm niby to pierwsze Ave zaraz po Cari więc nie powinno być z nim problemów. Tak myślę. Co do nowych Ave to się nie wypowiadam...
  
 
Ja gdzies kiedys słyszałem ze pierwsze ave miały sporo niedociągnieć i usnięto je wraz z liftingiem.

Pozdrawiam
  
 
ponoć był problem z kolumną kierownicy (luzy i stuki) i to dość częsty.. trzeba sprawdzic czy w tym modelu też.. poszukaj na forum gdzies bylo..
  
 
Cytat:
2005-08-16 11:19:57, kapkar pisze:
ponoć był problem z kolumną kierownicy (luzy i stuki) i to dość częsty.. trzeba sprawdzic czy w tym modelu też.. poszukaj na forum gdzies bylo..


szukałem nt AVe z tych roczników ale tego nie znalazłem ,a co na to właściciele AVE? Jaki jest komfort jazdy?Spalanie (1,6) średnie?
czy ten silnik też ma łańcuch czy pasek rozrządu?
  
 
ja miałem Ave po liftingu 2.0 D-4 benzynka , silniczek ładnie chodził , spalanie było w zaleznosci od stylu jazdy , jednak im mocniej sie w pedła cisło tym wiecej paliła , inaczej mówiąć z pedałem gazu trzeba było sie obchodzic jak z jajkiem , przez 100kkm nic w tym aucie prawie sie nie psuło oprócz wymian materiałów eksploatacyjnych
  
 
na temat ave 1.6 nic nie powiem ale 1.8 pewnie mało się różni.Jak narazie przejechałem 60kkm i oprucz kłopotów ze sprzęgłem (posty wcześniej)nie miałem problemów.no chyba że tarcze hamulcowe.wichrują się jak diabli,no chyba że bardzo spokojnie jeździszj.Ja musiałem wtopić 600zł w sportowe tarcze żeby normalnie jeżdzić.a co chodzi o komfort jazdy -rewelka,poprostu płynie

pozdrówka
  
 
No właśnie o komfort i przestrzeń mi chodzi ,bo o (bez-)awaryjności już się naczytałem ,teraz czekam na taką z roku 2000 bo ta 99 troszkę za dużo najechane miała Dzięki ,jak się jeszcze komuś coś przypomni to niech się wypowie w temacie ,czy będzie duża różnica w komforcie,spalaniu itp w porównaniu do Corolki?
  
 
Avensisy z lat 98-00 to porządne auta , ale faktycznie miały pewne niedociągnięcia produkcyjne. Większośc z nich usunięto przy okazji przeglądów gwarancyjnych. Zostały jednak wadliwe tarcze hamulcowe. Są za małe i wykonane z niewłaściwych materiałów. Szybk się przegrzewają i ich skutecznośc jest niska.

Więcej szczegółów na temat tarcz i innych informacji o Ave znajdzesz u mnie na www.toyotaclub.hg.pl

  
 
Dzięki Przemo_z super stronka a auta po prostu miód
Wiele się dowiedziałem ,a jak ci się sprawuje AVE na gazie???