Przebieg w STARLET / Yaris - ile może?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wzorem Carinek i Corolek zakładam ten sam temat dotyczący naszych maluchów
A że starletek nie ma za dużo to dołączyłem w temacie Y

Moja starletka:
EP70 - przynajmniej 212 kkm (86') -podejżewam, że bez remontu
  
 
No nie wiem jak cala rodzina silniczkow 1N,1E,2E, 2EE,1EL ale 4EFE wytrzyma pewnie tak samo duzo jak corollki E-10 z pierwszego okresu produkcji bo maja chyba ten sam blok, po 95 roku chyba blok nie mowiac juz o glowicy dostala minimalny face lifting.
Ja slyszalem ze bloki silnikow 4EFE z pierwszego okresu prod. u mnie to jest do 1992-1995 , sa najlepsze.

Jesli w toyocie robi sie remont przed 200tys. km to jest porazka, przynajmniej wg. mnie to sa wielkie zaniedbania, ktore teraz wyszly, olej, paliwo, plyny, regulacje ...
Te silniki z palcem w d...e powinny wytrzymac 300tys. km.

Yariski sa stosunkowo mlode ale juz mozna ujrzec imponujace przebiegi w maksymalnie wytyranych samochodach przedstawicieli handl.
nie wiem gdzie teraz tluka nowego YARKA silniki i skrzynki sa chyba z polski te 1-litrowe i 1.3 reszta moze od żabojadów...sam nie wiem.

  
 
U mnie jak na dzien dzisiejszy od XII 1993 - 195670 km. Silniczek 2EE
Cromm, mam nadzieję, że wymiana pierścionków i uszczelniaczy zaworów z uszczelkami to nie jest remont silnika bo robiłem to jakieś 15kkm temu
Choć nie powiem autko było dość zaniedbane
  
 
Dzień dobry.
czytam forum nieregularnie od pewnego czasu, a zarejestrowałem się specjalnie, żeby dodać odwagi użytkownikom Toyot.

Kupiłem latem Starlet'97 od pośrednika.
Użytkowana bardzo intensywnie: ~ 440 kkm.
Serwisowana regularnie w ASO.
Jak dotąd - odpukać - bezproblemowo.
  
 
wow!!!
starletka i 440 kkm?
czy miała jakiś remont silnika czy coś takiego???
rozumiem że silnik 1,4 4EFE
  
 
silnik 1332, remontu generalnego nie było

W ASO gdzie była serwisowana udało mi się sprawdzić, że to nie jest ściema żadna, bo w komputerze jest historia samochodu : pojawiał się regularnie na przeglądach, "wymianach" eksploatacyjnych, nawet na dolewki oleju przyjeżdżał.
Wszystko co się zużywało było tam robione (wymieniane).

Ja jeżdżę (i Żona) mało (od lata 5~6 tys.), więc mamy nadzieję że do naszych potrzeb jeszcze trochę wytrzyma.
Latem zamierzam pojechać na wymianę oleju w skrzyni biegów. Podobno co 50tys. trzeba to robić, a u nas akurat teraz tak wypada...

A samochód jeździł w dużej firmie prod. dywany. Specyfika sprzedawanego towaru pozwala mi sądzić że większą część przebiegu wykonano w trasie.


edit:
dotąd zbytnio się nie chwaliłem przebiegiem, mam nadzieję że nie zapeszam pisząc o tym na forum.
tfu tfu tfu przez lewe ramię.


[ wiadomość edytowana przez: karol-P dnia 2006-01-24 11:56:51 ]
  
 
yaris 1.0 dwa łańcuchy rorządu wymienione na gwarancji 75tysi.żadnych innych problemow nie było.sprzedalem.a zapał w zimie lepiej niż moja rolka...
  
 
Cytat:
A samochód jeździł w dużej firmie prod. dywany.



Ta firma od kilku lat Toykami się rozbija

sorrki za OT ...........ale musiałem
  
 
Yaris 1.0 '01 Francuz z listopada
- 5 drzwi wersja Terra bez ABSu
- wymieniana chlodnica przy stłuczce plus duperepe przednie x2 (raz ok 30 kkm drugi raz ok 90 kkm )
- wymienaie oleje co 30 tys km (teraz mnie chyba czeka)
- nie wymieniane amory, lancuchy itp - nic tylko lac i jechac
- polamane wszelkie plastiki na zewnatrz
PRZEBIEG: 120 000 kilometrów
  
 
Żebyście poszkodowani nie byli





  
 
Na pierwszym zdjęciu takim pomniejszonym zabójczo podobna do Cari E
  
 
Cytat:
2006-03-13 18:12:08, MisiekII pisze:
Na pierwszym zdjęciu takim pomniejszonym zabójczo podobna do Cari E



Jak wkleiłem to zdjęcie, o tym samym pomyślałem
  
 
moja gwiazdka udokumentowane 212000,1993rok,1,3 2e-e na wielopunkcie,silnik nic nie ruszane orócz regulacji zaworów serwis regularny w aso w niemczech
  
 
swieczki co ile wymieniane i na jakim oleju jezdzi (skrzynia i siln ik) ?

Kurcze sterleta to fajne autko tylko dosyc male ale musze sie nia przewiezc albo chociaz wsiasc i zobaczyc jak jest w srodku
  
 
olej mobil 10w40 w silniku,skrzynia mobil syntetic,świeczki założyli w niemczech nowe ale niepatrzyłem jakie żeby nie rozszczelniać,na spociku szczelisz oesa to zobaczysz......
  
 
Jak bedziesz przejezdzal kiedys kolo Wieliczki z Bochni obwodnica to tyrknij 692452522 to zjade do Wieliczki to pogadamy i oglądne