Koło dwumasowe Avensi d4d

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem padło koło dwumasowe w d4d avensis POMOCY
  
 
Trzeba wymienić~!!
  
 
Cytat:
2006-03-23 16:21:22, Kafi pisze:
Trzeba wymienić~!!



Ale nowe to kosztuje chyba 3/4 wartosci mojego auta

A jakie objawy sa wogole w tych modelach jak jest padniete kolo dwumasowe, co sie dzieje ?
Trzepie autem, nierowne obroty czy jak tak przez ciekawosc ?

  
 
Nie słychać stykanie ze skrzyni i piczczy podczas rozpędzania n 1i2 Myśle nad regeneracją w firmie w poznaniu bo podobno kupowanie używki to spore ryzyko
  
 
Cromm koło dwumasowe to jest taki bardzo skomplikowane koło zamachowe.

Jest człowiek w W-wie robi takie koła (regeneruje) ale czy ja wiem czy jest sens.
Nowe będzie bardzo drogie.

Więc masz dylemacik i ciężko jest coś doradzić bo tak źle a tak nie dobrze.

  
 
Nowe jakies 5 klocków w ASO
W benzynowkach chyba nie ma tego problema, cos obiło mi sie o uszy czyzby to wina zbyt duzej ilosc ( Nm) z ktorymi nie radzi sobie materiał z ktorego wykonano owe koło zamachowe i jego sama konstrukcja ?
  
 
A nie mozna dowalic tam zwykłego koła i cieszyć się w miarę normalną pracą i osiągami i zaoszczędzoną kasą w kieszeni?

Pozdrawiam
  
 
Zregenerowałem koło dwumasowe w firmie w Poznaniu coprawda jeszcze mi go nie założyli bo czekam na łożysko oporowe ale mechanicy twierdzą że jest bardzo fachowo zrobione i powinno działać
  
 
Po jakim przebiegu padło to koło?
  
 
Co to w ogóle jest to koło dwumasowe bo nie kumam za bardzo? Pewnie jakiś nowy shit wymyślony po to żeby się zepsuł. Po co w ogóle wymyśla się takie rzeczy?
  
 
To koło jest chyba zbudowane podobnie do koła pasowego czyli z przekładką gumową w środku, która ponoć ma tłumić drgania.
Właśnie ta przekładka się sypie
Uważam, że akurat tutaj jak i w kołach pasowych skośnookie to przekombinowali (teściowi padło pasowe w 1,4 przy 70kkm )
Pozdro.
  
 
?Tak podobnie działa to koło.

I skośnookie montują to od niedawna w innych markach np. Opel omega B wszystkie V6 miały to poj....e koło sypiące się po 100kkm.
  
 
Jeżdzę już na tym zregenerowanym kole i powiem że jest bardzo ok. Tylko żeby nie przechwalić.
  
 
Tutaj filmik jak działa to koło.

Pozdrawiam
  
 
tak to przekombinowali że tłumnik drgań skrętnych jest w kole a nie w tarczy jak normalnie,i przy okazji 10 razy drożej,można by spróbować przełożyć kpl.sprzęgło z 2c ale niewiem czy spasuje, w vw t4 2.5tdi pasuje wszystko z starego 2.4d ale to auta dla ludu
  
 
Cytat:
Tutaj filmik jak działa to koło.


Świetny filmik ;powinni to dawać fabrycznie do komórek jako wygaszacz
Pozdrawiam
  
 
odświerzam


czy objawem początku padania koła może być szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku do przodu i do tyłu

bo ostatnio taki syndrom wystąpił u mojej rolki

  
 
Witam mozna zamontowac zwykle sprzeglo byly montowane 3 rodzaje sprzegiel i mam takie kolo na zwykle sprzeglo 2,0 d4d
  
 
Dziękuje za podpowiedź jacaman


trzy rodzaje sprzęgieł do d4-d tego nie wiedziałem

chętnie dowiedziałbym się które jest w mojej rolce bo auto mam z początku produkcji d4-d czyli 2001 rok,
moc 90 kM poj. 2.0 ma przejechane dopiero 79tyś km więc myślałem że jakieś tam szarpanie to dopiero koło 200 tyś

a tu ZONK ale może jestem przewrażliwiony na punkcie mojego autka

Tatusia Carinaka 2C ma przejechane 360 tyś i nikt do sprzęgła jeszcze nie otwierał ale faktem jest że sprzęgła to tam już prawie nie ma

pozdrawiam
  
 
Ave D4D przestała jechać zupełnie szarpnęła ze 2 razy i 5 km dalej już nie napędzała kół, silnik chodzi sprzęgło jest pozwala zaprzęgać biegi ale nie napędza auta
przebieg wg drogomierza 130tyś ale ile jest naprawdę trudno ocenić
aż strach rozebrać do sprzęgła
a moja rolka nadal śmiga przebieg 95 tyś
proszę o pomoc co to może być