Co myslicie na temat radyjka COBRA 19DX IV ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Takie radyjnko jak w temacie propounuje mi gosc w sklepie jako dobre za ta kase jaka mam przeznaczona na ten sprzęt 400 zł radyjko potrzebne mi jest do samochodu jezdze codziennie w miesiacu robie około 6 tys km

Prosze o odpowiedz
  
 
Witam ! Wg. mnie za te pieniadze to nic lepszego sie nie kupi. Po Unidenie 520, Cobra ma najlepszy stosunek cena - mozliwosci.
Jest to nowosc na rynku, tak wiec trwalosc i niezawodnosc tego radia to jeszcze niewiadoma ale juz zbiera dobre opinie za np. funkcjonalnosc, no i ma bardzo przydatna funkcje RF-gain.
  
 
dzieki za info , a co oznacza ta funkcja RF -gain
  
 
Cytat:
2006-08-29 21:39:27, ebi30 pisze:
dzieki za info , a co oznacza ta funkcja RF -gain

Jesli rozmawiasz z kims kto jest blisko np. w konwoju to tym zmniejszasz czulosc radia zeby nie slyszec dalszych stacji i nie byc przez nie odbieranym, albo w miescie przy " tloku " na 19 mozesz uzyc tej funkcji aby slyszec tylko najsilniejsze - najblizsze stacje a nie pol miasta.
  
 
Ok dzieki .

Jak byś mi jeszcze mógł odpowiedziec na jaką minimum odległosc powinno moje radyjko nadawac i odbierac z jakiej najdalszej odległosci sygnał ?
  
 
Cytat:
2006-08-30 20:45:06, ebi30 pisze:
Ok dzieki . Jak byś mi jeszcze mógł odpowiedziec na jaką minimum odległosc powinno moje radyjko nadawac i odbierac z jakiej najdalszej odległosci sygnał ?


To zalezy od anteny, im dluzsza tym dalej "ciagnie" ale zbiera tez wiecej szumow z eteru.
  
 
Cytat:
2006-08-29 22:09:35, zp pisze:
Jesli rozmawiasz z kims kto jest blisko np. w konwoju to tym zmniejszasz czulosc radia zeby nie slyszec dalszych stacji i nie byc przez nie odbieranym, albo w miescie przy " tloku " na 19 mozesz uzyc tej funkcji aby slyszec tylko najsilniejsze - najblizsze stacje a nie pol miasta.



RF-gain zmniejsza czułość radia (odbioru) ale nie zmniejsza mocy nadawania . Skrót mocy mają tylko droższe radyjka i jest to osobna gałka.