[Wnętrze] - nagrzewnica z Plusa do Caro

  szukane wyrażenia:   nagrzewnica
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chodzi o to że będę montowal sobie deske plusa w moim caro i zastanawiam sie czy nie przełożyć też nagrzewnicy. I tu pojawia sie problem - ona jest sterowana podciśnieniowo - i co z tym zrobić ??? Czy jest duzy problem z podłączeniem tego nowego sterowania i z jakich cześci ono się składa ?? Sam panel sterujący moge mieć za grosze , obudowe nagrzewnicy też. Inne cześci to już szroty i Sklepy firmowe tylko ewentualnie o co pytać bo te dodatki mogą wyjść drogawo.


[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-08-16 21:10:33 ]
[ powód edycji: Modyfikowałem temat ]
  
 
A moze ktos ma ksiazke serwisowa z rozrysowana cala konsola plusa - czyli tak to zlozyc , albo bo tez by sie przydalo i rozrysowana deska caro i moglby zrobic skan i przeslac mi mailem jpega ??? najlepiej na adres mswiat@ee.pw.edu.pl , chyba ze niezbyt duzo by zajmowalo to na 3lite@wp.pl ??

Byłbym wdzieczny
  
 
Jeszcze Ci nie przeszło???
Nie jestem pewien ale podciśnienie jest z kolektora dolotowego...
  
 
mam pytanie.Przewód gumowy wychodzi z korektora ssacego i wchodzi do takiego okraglego zbiorniczka (zbiornik podcisnienia) i z tego zbiorniczka idzie dalej.gdzie idzie odrazu do pokretla co jest w konsoli ktorym sie steruje nawiewem?
  
 
Jak chcesz to okragle to mam na zbyciu

POdlaczenia sa takie
Pierwsza galka to jest elektrzyczny regulator wiatraka
2 to poprostu ciegno
3 to przelacznik do ktroego podlacza sie owe podcisnienie i ma on kilka wyjsc ktorymi poprostu przelacza rozne duperele w nagrzewnicy.
  
 
dzieki ,zes odpowiedzial na moje pytanie
  
 
sluchajcie niech ktos mi powie jak sa sterowane w polonezie plusie nawiewy??zmieniam sobie cala deske od plusa kupilem juz deche nagrzewnice z nawiewami wentylator ale nie wiem jak jest sterowany nadmuch.czy tam jest jakas pompka elektryczna do otwierania tych nawiewow???pomozcie prosze
  
 
z tego co wiem to sterowanie jest chyba pneumatyczne jakieś....
  
 
to to wiem tylko mi chodzi o zasade dzialania tego gowna czy to jest jakas elektryczna pompka??
  
 
W plusie nawiewy są sterowane podciśnieniowo. Służy do tego taka czarna kula połączona z jednej strony kolektorem dolotowym a z drugiej z mechanizmem zmiany nawiewów.
  
 
a co to jest kolektor dolotowy???
  
 
hmm.... Nigdy nie widzialem ukladu nawiewu w Caro+.
Jednak kolektor dolotowy to chyba jest jakis kanal doprowadzajacy powietrze do nagrzewnicy, w starym poldzie to byla taka tuba do ktorej przeplywalo powietrze z airgrabera zamontowanego na masce.
W nowszych polonezach tej kratki na masce nie ma i nie wiem jak tu powietrze dostaje sie do nagrzewnicy.

Pozdrawiam
  
 
Krilan ma racje w plusie nawiewy są sterowane podcisnieniowo i nie wiem czy bez zmiany kolektora da się to przerobić.
  
 
Panowie litości! Kolektor dolotowy to przecież to na czym jest przykręcony gaźnik. - Czyli monolit z 4 rurami: gaźnik (lub wtrysk) - cylindry. Podciśnienie z niego idzie m.in. do serwa hamulców.

  
 
Cytat:
2003-01-05 17:06:04, Grzech pisze:
Panowie litości! Kolektor dolotowy to przecież to na czym jest przykręcony gaźnik. - Czyli monolit z 4 rurami: gaźnik (lub wtrysk) - cylindry. Podciśnienie z niego idzie m.in. do serwa hamulców.



Grzechu - dobrze, że to opisałeś, bo juz myślem, że ze złych ksiązek korzystałem

Cytat:
Jednak kolektor dolotowy to chyba jest jakis kanal doprowadzajacy powietrze do nagrzewnicy, w starym poldzie to byla taka tuba do ktorej przeplywalo powietrze z airgrabera zamontowanego na masce.



To mnie już zupełnie rozwaliło.
  
 
Jeśli już ktoś pyta co to jest kol.dolot. .... Hmmmmm ..... cóż .... i laik może się zdażyć w klubie... nie śmiejmy się... nie kazdy jest obeznany z nazewnictwem fachowym... ..jak widać na załączonym wcześniej obrazku (adi) pierwszy już jest...
  
 
Witam,
Zdaje się że w dziale Warto Wiedzieć jest opis jak tego dokonać,
Opisał to 3Lite.
Myślę że on będzie w stanie odpowiedzieć Ci na te pytania.

Pozdrawiam
Gucio

[ wiadomość edytowana przez: Gucio dnia 2003-01-06 14:38:21 ]
  
 
Mam pytanko... Koles ma do sprzedania cala deske z nagrzewnica i belka na deske nawet za 600zl. Fajnie by bylo takie cos zalozyc...
Ten jebany zaworek to juz..........
No i wogule lepsze to chyba niz to z Caro.

Bedzie sie dalo przelozyc cala nagrzewnice ? Bo deske to podejrzewam ze sie uda... ? Zegary w + sa te same co w caro ?
  
 
Zegary w plusie sa inne niż w zwykłym caro. Różnica jest napewno w wyglądzie ale czy w sposobie mocowania tego nie wiem. Deske idzie przełożyć zobacz tutaj a sie dowiesz jak.
  
 
Roznica w wyglądzie jest ale czu na plus-śmiem wątpic natomiast pod względem ergonomi to ta plusowska goruje nad modelem 93