Temat sezonu: idzie zima czyli jakie gumy ? dyskusja

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z racji tego że zbliża sie zima mam pytanko odnośnie opon.
Razem z autem dostałem dwie oponki całoroczne.
Wiem, że można mieć innej firmy opony na przodzie i na tyle, że moga być różne rozmiary na przodzie i na tyle ale czy moga być np na tyle całoroczne a na przodzie zimówki??
Dojeżdżam codziennie do pracy 70 km w jedną stronę i kupując opony chciałbym kupić jakies porządne, bo mam kilka porządnych górek po drodze
Z drugiej strony porządne opony porządnie kosztują
Zastanawiam się więc nad tym czy nie kupić jakiś zimówek z wyższej półki na przód a na tył wrzucić te całoroczne.
Czy może lepszym rozwiązaniem będzie jednak zakup średniej klasy zimówek ale na wszystkie koła.
Co polecilibyście z zimówek do Starletki tak do 800 zł za komplet??
  
 
Czesc,
zerknij tu
W tej firmie kupowalem alufelgi i jestem zadowolony.
Przesylka na ich koszt.

Pozdrawiam
K
  
 
Polecam kupic takie same opony na wszystkie kola, zimowki to chyba Debica robi dobre, naprawde chyba Frigo.
  
 
Cytat:
2005-10-06 14:03:28, kitza pisze:
Z racji tego że zbliża sie zima mam pytanko odnośnie opon. Razem z autem dostałem dwie oponki całoroczne. Wiem, że można mieć innej firmy opony na przodzie i na tyle, że moga być różne rozmiary na przodzie i na tyle ale czy moga być np na tyle całoroczne a na przodzie zimówki?? Dojeżdżam codziennie do pracy 70 km w jedną stronę i kupując opony chciałbym kupić jakies porządne, bo mam kilka porządnych górek po drodze Z drugiej strony porządne opony porządnie kosztują Zastanawiam się więc nad tym czy nie kupić jakiś zimówek z wyższej półki na przód a na tył wrzucić te całoroczne. Czy może lepszym rozwiązaniem będzie jednak zakup średniej klasy zimówek ale na wszystkie koła. Co polecilibyście z zimówek do Starletki tak do 800 zł za komplet??



Kitza opamiętaj się!! Na zimę zakłada się zimówki na cztery koła. Lepiej tańsze ale cztery. Przy dwóch zimówkach przednich nie musi - ale może być przypadek, że będzie Ci autko tyłek zarzucać. Jak piszesz robisz dziennie po 70km w jedną str. Ja bym nie ryzykował!! Co do opon za tą kwotę to zgadzam się z CzapCzapem chyba, że trafisz jakąś extra promocję W zeszłym roku do Primki kupiłem kpl. Pirelek nówek za ok.650 złociszy. I żeby było śmieszniej nie w żadnym markecie - srecie tylko w normalnej firmie zajmującej się dystrybucją i serwisem opon W tym roku też do nich się zgłoszę po oponki do Rollki

Pozdrawiam
  
 
Tanie i dobre opony zimowe robi stomil i dębica więc nie ma co się zastanawiać tylko brać komplet na wszystkie koła. Róźnica w prowadzeniu... kolosalna.

Pozdrawiam
  
 
Kolego od Starletki prosze nie wymyslac tylko kupić 4 TAKIE same OPONY ZIMOWE - widziałam co sie działo z Golfem II na dwóch letnich i 2 zimowych - nie rób głupot!
  
 
Qrcze, ale mi się oberwało
Ja się tylko zastanawiałem czy tak można.Przypuszczałem, że sie nie da ale chciałem sie jeszcze upewnić
Mam w planach kupić dobre oponki na wszystkie 4 kółka.Wyleciałem raz Corollką z zakrętu w zimie i wiem co to znaczy miec dobre opony na kołach.
Upatrzyłem już sobie jedne: BFGoodrich Winter2/TA.
Qmpel ma i sobie chwali, do tego czytałem wiele pozytywnych opini na ich temat.Cena to jakies 155 zł za oponkę.

Koleżanko od Corollki nie będę juz wymyślał i uroczyście obiecuje że przy najbliższym dopływie gotówki pobiegnę po oponki na zimę.I to nie do jakiegoś markietu tylko do profesjonalnego sklepu zajmującego się sprzedażą opon.
Słowo harcerza
  
 
Cytat:
2005-10-07 08:18:47, kitza pisze:
Koleżanko od Corollki nie będę juz wymyślał i uroczyście obiecuje że przy najbliższym dopływie gotówki pobiegnę po oponki na zimę.I to nie do jakiegoś markietu tylko do profesjonalnego sklepu zajmującego się sprzedażą opon. Słowo harcerza



I tak trzymać Kolego
  
 
Cytat:
2005-10-07 08:18:47, kitza pisze:
Qrcze, ale mi się oberwało



No, biorac pod uwage, skad pochodzisz, to bardzo slusznie (mam na mysli gorzystosc okolicy).

Cytat:
Ja się tylko zastanawiałem czy tak można.Przypuszczałem, że sie nie da ale chciałem sie jeszcze upewnić



A, co tam sie nie da?! Fajnie jest... hardcore'owo

Cytat:
Upatrzyłem już sobie jedne: BFGoodrich Winter2/TA. Qmpel ma i sobie chwali, do tego czytałem wiele pozytywnych opini na ich temat.



Na snieg i lod lepsze sa Debice Frigo. Jesli akceptujesz troche gorsze prowadzenie na suchym, mozesz poszukac starszych S-30 (tych niekierunkowych). One na sniegu sa lepsze od nowszych - Directional.

Cytat:
I to nie do jakiegoś markietu tylko do profesjonalnego sklepu zajmującego się sprzedażą opon.



A to juz jak wolisz. Byle nie starsze niz dwa-trzy lata

Pozdrowienia!
  
 
chyba, ze bedziesz chcial trenowac poslizgi na parkingu to na testa zostaw sobie ztylu letnie ..dopiero szybciutko zobaczaysz oco chodzi ale zabwa przenia
  
 
Poślizgi na parkingu - śfietna zabawa
Pisałem co prawda o całorocznych a nie letnich z tyłu ale w sumie chyba niewielka różnica
Cytat:
Na snieg i lod lepsze sa Debice Frigo. Jesli akceptujesz troche gorsze prowadzenie na suchym, mozesz poszukac starszych S-30 (tych niekierunkowych). One na sniegu sa lepsze od nowszych - Directional.


Przyznam się że choć Dębice wykupił Goodyear to jakoś nie mam przekonania do tych opon.
  
 
Też na Dębicy jeżdżę i tez nie jestem przekonana ale jeździć dalej będę ...
  
 
Jedyna zla opona debicy o ktorej ostatnio slyszalem to Passio, zle sie zachowuje w mokrych warunkach.
  
 
Ja mam Dębicę Frigo i nienarzekam, spotykałem wiele gorszych opon.

A co do Passio to racja. Próbował ktoś hamować na suchym asfalcie tyle białego dymu idzie co przylądowaniu samolotu pasażerskiego
  
 
Cytat:
2005-10-11 11:21:32, CzapCzap pisze:
Jedyna zla opona debicy o ktorej ostatnio slyszalem to Passio, zle sie zachowuje w mokrych warunkach.



Tak ? A jeździłeś na VIVO (to chyba D-168 ) po mokrym ?
Niech je szlag trafi. Nawet mój staruszek-emeryt je przeklinał.
Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-10-11 15:02:08, Perzan pisze:
Tak ? A jeździłeś na VIVO (to chyba D-168 ) po mokrym ? Niech je szlag trafi. Nawet mój staruszek-emeryt je przeklinał. Pozdro.



Za to byly znacznie cichsze niż odpowiadające im Kormorany...
Ja na zime mam Kormoran Winter. Nie mam porównania do innych zimówek ale na te nie narzekam.

Pozdrawiam
  
 
Ja mam frigo dębica i nie narzekam oponki ok.

Pozdro.
  
 
A macie może jakieś linki z cenami Dębicy? Jak tak to prosiłbym o wklejenie lub podesłanie na priv
Z góry Thx
  
 
To z jakiegos sklepu internetowego.

Debice na zime Klik

Debice na lato Klik
  
 
No to Frugo Jak do mego 195/60R15 mają w miarę dobrą cenę. Ostatnio dowiadywałem się o cenę Barum Polaris2 ale jak na razie kosmos - ok.350 zeta szt. Co prawda wygrały zeszłoroczne porównania w Auto Świecie z wieloma innymi ale...