Poldek 1,6 Rover z FSO

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=&Board=klubuno&Number=270900696&page=0&view=collapsed&sb=5&o=365&fpart=1#Post270904061

gały mi wyszły na wierzch z wrażenia, sorka jesli było
  
 
Adamus gdzie jestes

A tak na serio to bylo juz tutaj cos takiego podobnego (ale ukradli) wiec chyba mozliwe

pozdr
  
 
Jestem, jestem
Pewnie, ze bylo! Byla krotka seria.
Nie moge sie dostac po tym linku - co tam jest napisane??

Adamus
  
 
Kiedys byle bardzo aktywny na autokaciku moze sie nie obraza

cytuje

Nudziło mi się i postanowiłem pojechać do pana Krzysia co by mi zobaczył czy na tarcze już czas i przy okazji by mi filtr paliwska wymienił bo nie chciało mi sie mazakować w paliwsku
No i jak zajechałem to sie okazało że podnośnik wolny zobaczył co tsza....i wymiana jak się klocki skończą wiec pod koniec roku pewnie
A mi sie przypomniało co by sobie poduszki i łożyska omorenów przednich wymienić bo od nowosci nie ruszane sie mnie zapomniało no i pyk Monrołowe takie w zestawie ze łozyskiem byli po 50zł no to pyka przy okazji mi filtera za free wymienili
Ale to wszystko to nic je......

Bo stał tam taki jeden Poloneziks Prototypas roczniks 95'
Kolo młody sobie kupił jako pierwsze afto tylko że to prototyp 1.6 ROVER 150KM skóra klima ,elektrik lustera fabryczne audio znaczy taki balans tył/przód pokrętło na desce
Sie jemu sprzęgło spsuło i coś wał nie wytrzymał
No to po wyjęciu się okazało że cała skrzynia do dupy jest juz zara se nowa załatwił koledzy przywieźli
Ale się okazało że ta co ja miał to jest ona do niczego nie podobna i mało tego takie sprzęgło jak ona ma to nie ma w katalogach takiego po długich poszukiwaniach znalazło sie jakieś tam od HONDY
A jakie ceny kolo usłyszał to ja juz nie będe mówił bo skrzynie to jedynie naprawić można
No to by było tyle z dzisiejszych przygód to tak na szybko bo lece dalej se coś porobić
A tu fotki ino takie ......no swobody nie miałem








pozdr
  
 
ciąg dalszy z autokącika:
"Jako, że to wszysko działo się w moim mieście ja troche ssssprostuje . Ten poldek ma 136 KM (tak mi powiedział właściciel). Samochód jest potworny i ten koleżka nie potrafi nim jeżdzić. Prędkość maksymalna 220 kmh. A za tą naprawę to słyszałem od osób trzecich, że zapłacił 1500 zł. Ten Poldek podobno był skłądany w Angli i jakieś to dziwne bo niektórzy mufią, że to prototyp jest, a inni, że to Limited Edyszyn dla pracowników. No i ten koleżka zapłacił za niego ponad 10 000 zł . A i czeba wspomnieć że ta klima to jezd automatyczna , a siedzenia z tyłu (skóry) to wyklądają jak siedzenie w radiowozie "
  
 
Stary z nieba spadasz z tymi fotkami!!!

Ale z tego co widze, to samochod ze zdjec to ten sam o ktorym opowiadal Janio - tyle, ze on mowil, ze to Poldek z silnikiem 1.8 Rovera. Niewazne - w kazdym razie to unikat! Kurcze, gdzie on stoi w tej Warszawie z checia obejrzalbym go z okazji Zlotu.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Adamus mam rozumiec ze mam u ciebie PLUSA i ze dasz mi dotkanac kupety na zlocie hee

pozdr
  
 
Masz dwa plusy
Bedziesz mogl dotknac i zajac miejsce w srodku

Na marginesie: jezeli to silnik 1.6 16V to ma ok. 111 KM, jezeli 1.8 to ok. 120 KM, wiec teksty o 150 KM to lekka przesada.


Adamus
  
 
111 koni moze jeszcze prz 6300 obrotow to tak samo jak hondowski D16Z2 ???

Jacie ja w kupecie bede mogl nastepne marzenie skreslic

pozdr
  
 
Marzenia czasem sie spelniaja

Rzeczywiscie moc taka jak w silniku Hondy, ale to zupelnie inne silniki. Wielu ludzi je myli, mowiac, ze to silnik Hondy. Zamieszanie bierze sie stad, ze Rover w tym samym czasie stosowal oba(!) silniki w modelu 200/400, ale silnik Rovera byl laczony tylko z reczna skrzynia, natomiast silnik Hondy tylko z automatem.

Pozdrowka
Adamus
  
 
No wlasnie mi jako laikowi sie to myli i dlaczego nie wlozyc 2,2 VTEC od Hondy do poldasa

jacie ja i kupeta a bede mogl sobie fote zrobic z kupeta ??

pozdr
  
 
Widze tu kolejnego fana Poloneza Coupe - dla Ciebie fotka gratis

Adamus
  
 
Moim zdaniem to jest jakiś amatorski przeszczep silnika rovera do poldka ze zwykłym silnikiem a przemawia za tym kilka szczegółów.
1. usytuowanie filtra powietrza i akumulatora-w poldku z roverem filtr był za prawym reflektorem a akum. za lewym(po stronie kierowcy)
2. poldki z roverem nie miały wspomagania a ten ma i to ZF -brązowy zbiorniczek płynu
3. wyraźnie widac, że silnik jest żywcem wyjęty z przednionapędowego auta i był amatorsko adaptowany do poldka-ma plastikowy kolektor dolotowy i dorobioną rurę dolotową z papieru a nie orginalną gumową z poldka-specjalnie robioną do tej wersji silnikowej.
4. zbiorniczek płynu też nie jest taki jak w poldkach z silnikiem rovera tylko z 1,6 standart.
Więcej szczegółow można by zauważyć oglądając auto na żywo ale i tak myślę że sporo wyłowiłem. Ciekawe jaki ma numer nadwozia tzn jakie litery są po SUPB01......?
Pozdrovki
  
 
Widzialem tego Atu 1.6 jak bylem po mojego Poloneza w Komisie. Komis byl obok ASO Daewoo na Kotsisa chyba i wlasnie stamtad wyjezdzal ten Polonez. Ale tylko go widzialem Chyba, ze to byl inny Atu 1.6 16v tego samego koloru.
  
 
Cytat:
2003-08-12 14:40:43, thaniel pisze:
A tak na serio to bylo juz tutaj cos takiego podobnego (ale ukradli) wiec chyba mozliwe


Tak jest - takie auto posiadał nasz kolega TvF (notabene za naszą namową kupił to auto - post o tym ) niestety potem został skradziony

Tak wygladał : -1- -2- -3-
  
 
ppredki:
Chyba jednak sie mylisz. Wg mnie jest to egzemplarz wystawowy zrobiony przez FSO. To, ze elementy uzyte sa inne niz w seryjnym 1.4 16V to oczywiste - to inny silnik. Poza tym wiele z tych "innych" elementow jest umieszczonych tak jak w samochodzie TvF, ktory tez mial fabrycznie wlozone 1.6 16V. Poza tym, tak mocno z gustem "stuningowanego" Poldka wsrod amatorow tego sportu nie znajdziesz.
BTW: te literki o ktore pytasz to EM (dla silnika 1.6 16V)


Pozdrowka
Adamus
  
 
stego co poamiętam to w książce Morawskiego jest schemat wspomagania kiery przy 1,4MPI. Więc nie zgodze się ze 1,4 nie były ze wspomaganiem! Tak samo jak ja mam diesla caro ze wspomaganiem!!
U mnie w dieslu też rura od filtra jest papierowa! Akumulator mam tak samo umieszczony jak na tych zdjęciach i filtr tak samo!!
  
 
Jesli to fabryka to musial byc zajeb potworek ;]
Patrzcie na to zajebiscie wrecz obskurne wnetrze cos pieknego typowy hardcore car !!

Trzeba bedzie niezle "pogwalcic" kolesi w Fabryce aby nam ujawnili jakies sekrety
  
 
Ja widziałem polda o identycznym kolorze i miał silnik 1.8 16V rover. Naklejka też była 1.6. Wyposażenie sie zgadza... Wydaje mi sie ze to ten 1.8 I właśnie właściciel tego 1.8 pracuje w stacji obsługi na Kotsisa. Oglądałem jego poldka - max wypas. Pisałem o nim kiedyś w poście A jednak produkowali

[ wiadomość edytowana przez: OLO dnia 2003-08-12 23:36:36 ]
  
 
Ja w Częstochowei znałem gościa który pracował w salonie FSO i miał właśnie Caro 1.6 16V MPI. Jak mi tłumaczył były takie wyprodukowane. Może bym mu nie uwierzył ale fakt był taki że jechałem tym autem i widziałem je pod machą, oraz w dowodzie rej. było że to 1.6