Wymiana oleju skrzyni biegów.

  szukane wyrażenia:   olej
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak wymienić olej w skrzyni biegów? Czy jest jakiś normalny korek, prez który można nalać olej, czy trzeba przez tem malutki koreczek-śróbkę pod samochodem? Już teraz mnie wkurza wkładanie biegów rano

Pozdrawiam
QLogic
  
 
Do tego potrzebny będzie kanał.

Aby opróżnic skrzynię biegów upustu należy dokonać przez odkręcenie dekla - w dolnej części skrzyni w kształcie prostakonta.

Napełnianie przez odkręcenie odpowietrznika tuż nad oską wybieraka.



Piotr
 
 
O to moze jeszcze jakies opinie jaki olej najlepiej tam wlac??
  
 
Przede wszystkim pamietaj o zakupieniu wczesniej uszczelki od dekla. Olej syntetyczny.
  
 
Dzięki. Już wiem jak. Może w łikend znajdę czas to wymienie. Kupiłem, jak MaciekGT Castrola SMX. Tylko uszczelkę muszę jeszcze dokupić.
  
 
QLogic - na podstawie tego co napisales, wnioskuje, ze przez to, ze miales zuzyty olej "wkurzalo Cie wkladanie biegow". Czy to znaczy, ze jesli wymienimy olej, skrzynia biegow bedzie pracowala plynniej i latwiej bedzie zmieniac biegi? Ja myslalem, ze olej w tym wzgledzie nie ma wiele do rzeczy...ale oswieccie mnie jesli znow sie myle..
Robert
  
 
Generalnie chodzi mi o poranne wkładanie biegów, gdy są niskie temperatury - muszę się mocować żeby włożyć np. 2 i w ogóle tak to wszystko chodzi jakoś... Później jest oczywiście ok. A mój nowy olejek ma dobre właściwości w niskich temperaturach. Chyba, że chodziło Ci o to, że wkurza mnie samo wkładanie biegów - nie to jest całkiem oki, chyba, że stoję w korku i 1, może 2, luz i znowu 1....
  
 
Oj rjsunset, idac tym torem, nie mialo by znaczenia na jakiej benzynie ( czy gazie ) jezdzimy, oponach itd...

Generalnie chodzi o wymiane oleju mineralnego (bo taki mamy)na syntetyczny.

Do skrzyni od 1.5 i 1.8 wchodza prawie 2 litry. Olej mineralny -/+ 18zl/l, olej syntetyczny -/+ 50zl/l. Za uszczelke dalem chyba okolo 17 - 23zl i jesli dobrze pamietam to jest taka sama jak w Nexii.
  
 
Uwaga!!!

Następuje zmiana technologii wymiany oleju w skrzyni biegów.

Co do zlewania oleju to nic się nie zmieniło.

Natomiast olej wlewamy przez otwór-korek kontrolny. który to znajduje się nad przegubem (okolice) wewnętrznym półosi długiej. Klucz "13".


Piotr
 
 
Taa, już do tego doszedłem. Ale swoją drogą to tak to poukrywali, że trudno znaleźć było.
  
 
OK - jasne, ze przyznaje racje, sam juz wiele razy wczesniej sprawdzilem mineralny na polonezie i widze spora roznice przy syntetyku. A pytałem dlatego, ze i ja mialem nieraz podobne problemy (mam tez nadal) Czasem jest klopot z wręcz wbiciem 1-ki, hmmm, zastanawiem sie czy miana oleju cos by pomogla w moim przypadku. A tak a propo skrzyni w Espero to generalnie przez swoją dwustopniowosc zniecheca do sportowej jazdy. Wrecz nie da sie szybko jednym plynnym i krotkim ruchem zmienic biegu, to czasem jest wkurzajace...
Qlogic - prosze napisz czy jest roznica po zmianie oleju
  
 
Do rjsunset - sprobuj stosować międzygaz - pomaga!

Ja po zmianie oleju na syntetyk nie zauwazylem specjalnej roznicy - rano po zimnej nocy i tak jest ciezko wrzucic jedynke.

RS
 
 
Mam nadzieję, że dane mi będzie przekonać się o tym już w niedzielę rano, bo jutro chcę zmienić ten olej.
Jedynka czasami też mi kiepsko wchodzi. Zobaczymy czy coś się zmieni (mam nadzieję, że tak )
  
 
Zapomniałem, że miałem napisać, czy coś się zmieniło po wymianie ;P

A więc nie mam już problemów z wkładaniem biegów po zimnej nocy. 1, 2 i reszta wchodzą o niebo lepiej niż wcześniej. Czyli wydanie 50 zł. na olej syntetyczny do skrzyni to dobra inwestycja.
  
 
Ja po wymianie oleju na syntetyk Castrola moge stwierdzic ze w koncu z rana nie musze sie silowac z 1 i 2
  
 
Wymieniałeś na ten sam co MaciekGT? Ja nalałem właśnie ten i jest super!