Corolla 5d -informacje!!??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chcialbym sie dowiedziec wszytskiego o corolce..

to znaczy jaki silnik,jakie wyposazenei sie oplaca...
do tego ceny...jezeli ktos kupowale niedawno to moze powie ile zaplaci itp. ...

jeszcze mam pytanie o ta konfiguracje na stronie toyoty ...

czy to tylko sciema??!! czy mozna sie nai sugerowac??

dzieki za infomoze niedlugo bede mial dwie toyotki
  
 
A więc zacznijmy od podstawowych informacji
  
 
oki ale mi chodzi o takie bardziej zyciowe info))

nie chodzi mi ile to ma konic tylko ile kosztu....
  
 
Marcos
Spróbuję trochę ułatwić Ci wybór:

Ja mam 1.4 HTB Terra 97 KM i w 95% w zupełności mi to wystarcza. Nie wystarcza jedynie przy załadowanym samochodzie i włączonej klimie oraz w sytuacjach awaryjnych na trasie - przydałoby się nieco momentu, bo koników zawsze brak

Silnik 1.4 jest IMO jednym z najlepszych silników w tej klasie mocy, jeśli nie najlepszym. Fabryczny momement 130 Nm jest najwyższy jaki znalazłem w autach bez przeróbek. Silnik 1.6 nie jest już taki wspaniały na tle konkurentów.

Co do nadwozia, nie będę się wypowiadał, bo to każdy niech określi wedle swoich potrzeb.

Za to silnik 1.6 110 KM oczywiście jest .... no właśnie jaki???

Corolla z 1.6 w porównaniu do 1.4 :

  • kosztuje trochę wiecej, ale zawsze coś. Może lepiej brać w tej cenie 1.4 metallic lub zapłacić ubezpieczenie ??
  • spala 1 litr na 100 km więcej, nieco szybciej przyspiesza do 100 km/h czyli 10,2 s (1.4 w 12 s) - ale czy to ma wielkie znaczenie przy codzinnym użytkowaniu w mieście ??
  • osiąga Vmax=190 km/h (1.4 185 km/h) czyli różnica jest bardzo mała. Ja swoim jechałem 198 km/h, więc dane fabryczne mijają się z prawdą
  • silnik 1.4 jest cichszy od 1.6, co potwierdzają nawet w salonach


Teraz sam sobie odpowiedz co wybrać Ja wybrałem 1.4, bo biorąc pod uwagę wszystko co podałem wyżej, nie potrzebowałem
innego, chociaż róznica cenowa względem 1.6 wynosiła wtedy 2.000 zł.

Konfigurator na stronach Toyoty jest niezły, choć wolny i nie daje porównania kilku modeli naraz. Nie uwzględnia też zapowiedzianych podwyżek
  
 
Ja mam Corollę w.Terra Disel 90kM 5-drzwi - jak Cię interesuje to pytaj - napisze więcej...

P.s - konfigurator na str.głównej Toyoty nie uwzględnia robocizny, patrz np. na str. Radości.

Pozdrawiam

P.s - Na jeździe próbnej zakochałem się w diselku i go polecam
  
 
Cytat:
2004-02-18 12:43:02, janmor pisze:
Ja mam Corollę w.Terra Disel 90kM 5-drzwi - jak Cię interesuje to pytaj - napisze więcej...



Ja mam Corollę w.Sol D4D (110 koni) 5 drzwi. I dla Mnie jest to cudo - ma wszystko to co chciałam aby było
  
 
Marcos brawo, lepszego wyboru nie mogłeś dokonać, z jedną jednak uwagą NIE 5D TYLKO SEDAN, kup sobie prawdziwy samochód. Ja odebrałem swoje cacko 05.02.2004 w Radości i gorąco polecam tego dealere (napisz na priva dam Ci namiar na Panią, która mi sprzedawała => może coś utargujemy). Konfigurator jest jak najbardziej OK mi się zgodziło co do 1zł., zapłaciłem za swoją 55.520 sedan, terra, 1,4, metalik. W bonusie dostałem alarm, dywaniki, wykładzinę do bagażnika i złotą kartę (10% w ASO). Tak że chłopie grzej do Radości i zamawiaj (najładniejsza Corrolka to sedan grafitowy metalik).
Gdybyś potrzebował więcej szczegółów dawaj na priv'a
  
 
kiedys mialem corolke 1.4 i brakowalo mocy wlasnie jak gdzies sie jechalo na dluga trase z zapakowanym bagaznikiem....

szczegolnie ze teraz jest walka na drodze to 1.6 sie przyda)

a to ze glosniejsza to fajnie lubie slyszec silnikDD

powiedzcie mi cos na temat wyposazenia!!!??????
  
 
Wszystko masz na str. Dilerów - ja mam Terrę i najbardziej to mnie smuci to, ze mam tylko 2 poduszki no i bez klimy

Ale wybrałem silnik kosztem dupereli.

Czołem...
  
 
Jeszcze jeden plus HB, mam 193cm wzrostu i trochę ważę a mimo to czuję się w niej genialnie - nad głową mam luźno, super fotele.

Wprost bajecznie pracuje diselek jak naciskasz na gaz
  
 
ja mysle o 1.6 sol ....
  
 
Cytat:
2004-02-18 12:27:25, jackal pisze:
[*] silnik 1.4 jest cichszy od 1.6, co potwierdzają nawet w salonach
[/list]





Pierwsze słyszę

Ja jeżdżę 1,6 i jest cichutko, ciszej niż w mojej poprzedniej Corollce 1,4 (no ale to raczej nie kwestia silnika )

Powiem ze swojej własnej praktyki, najpierw jeździłem 1,4 teraz 1,6 - warto .

W codziennej jeździe po miescie różnice w spalaniu są nie wielkie, bardziej ma wpływ na nie styl jazdy/korki itp. (Jackalowi pali więcej niż mnie )

A w trasie różnica jest odczuwalna, a już zwłaszcza jak wybierzesz sie gdzies dalej, gdzie są autostrady - inny komfort jazdy.

Co do wersji wyp. to chyba Terra, bo przy sol cena trochę boli i człowiek zaczyna patrzeć na Ave base.

Napewno warto by wyłapać jakąś promocję na klimkę. Manualna w prawdzie, ale niektóży taką preferują (nie wiem nie miałem automatycznej).

Co do wersji nadwozi, każda ma swoje plusy:
- sedan duży bagażnik
- hatchback duży otwór do bagażnika

dlaczego nie zrobili Liftabcka to by był jak dla mnie ideał nadwozia.
  
 
NIE CHCESZ DISLA ???



A sol jest super polecam...
  
 
A po co Ci wersja SOL???

Nie wiem czy warto płacić ponad 10.000 PLN za elektryczne szyby z tyłu, automatyczną klimę, boczne poduszki i inną deskę pod radiem (mnie nie skusiła, ale to kwestia gustu).

Za mniejsze pieniądze możesz mieć ręczną klimę i boczne poduszki (tak tak, niektórzy dilerzy oferują niejako spod lady boczne poduszki do TERRY - biorą auto z innego rynku - pytaj na Bielanach).

A skoro już się upierasz żeby wywalić tyle kasy na 1.6 SOL to ja dołożyłbym odrobinę więcej i wybrał Avensisa
  
 
dlatego pytam o rady)dzikei...

no bo wsumie mi tam klima tylko potrzebana...

sterowanie radiem z kieronicy to nie az taki potrzebny bajer)

co do ave to za duza ..dlatego chce corolke 5d

a co ma terra??????????
  
 
Cytat:
2004-02-18 13:40:35, marcos pisze:
a co ma terra??????????



Leń z Ciebie


ABS z EBD
Centralny zamek
Elektrycznie regulowane szyby (przód)
Komputer pokładowy
Poduszka powietrzna kierowcy
Poduszka powietrzna pasażera
Radioodtwarzacz CD (4 głośniki)
Wspomaganie kierownicy
Regulacja wysokości kierownicy
Kierownica trójramienna
Zderzaki w kolorze nadwozia
Czarne listwy boczne
Immobilizer
Wskażniki OPTITRON
Koła 195/60 VR 15"
Elektrycznie regulowane lusterka
Lusterka w kolorze nadwozia

Klima ręczna kosztuje ok 4.000 zł
  
 
Cytat:
tak tak, niektórzy dilerzy oferują niejako spod lady boczne poduszki do TERRY - biorą auto z innego rynku - pytaj na Bielanach)



A można gdzieś dokupić te boczne??? Bo ja brałem w Carolinie, pytałem sie o nie, ale powiedzieli, że nie ma! A to przydatna rzecz.

Hmm???
  
 
Wskażniki OPTITRON co to
  
 
Terra ma wszystko co białemu człowiekowi do jazdy potrzebne:
4 koła 15'', el. szyby (przód, ale to dobrze bo jak w poprzednim miałem z tyłu el. szyby to musiałem pilnować blokady bo córa wiecznie otwierała), wsp. kier., ABS z EBD, radio z CD, 2 poduchy,... a tak poważnie brakuje mi tylko klimy ręcznej i głośników wysokotonowych ( ale Pani w salonie powiedziała, że w promocji ręczną można czasami nawet za 1,5 tys nabyć więc kto wie...)

TERRA CZY SOL WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE
  
 
JANMOR
Boczne poduchy proponowali mi w Toyota Bielany, dopłata była śmieszna (1.300 zł) tylko czas oczekiwania ok 6 miesięcy, więc się nie zdecydowałem.

MARCOS
Optitron to wskaźniki takie jak w Lexusach. Kiedy wyłączysz stacyjkę to niczego nie widać, tak jakby wyświetlacz zgasł. Jak odpalasz stacyjkę wskaźniki Optitron rozświetlają przepięknie wnętrze. Ja się zakochałem


OPTITRON - drugie zdjęcie od dołu w lewej kolumnie.