Rejestracja i wyrejestrowanie pojazdu

  szukane wyrażenia:   wyrejestrowanie
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Dzis bylem WK w celu zarejestrowaniu samochody ale babka mnie splawila powniewaz nie bylo 2 osoby uwzglednionej w umowie.Juz 2 razy zarejestrowalem samochod bedac sam ale niestety tym razem sie nie udalo.Powiedziala mi zebym przyszedl z druga osoba albo zeby napisal (nie wiem jak to fachowo sie nazywa)na kartce ze pozwala mi podpisac sie za niego.
Wie ktos moze jak to powinno byc prawidlowo napisane ??
CO ma zawierac ?
  
 
nie miałem takiego problemu, a pani w okienku chodziło pewnie o upoważnienie,
  
 
nazwywa sie to pelnomocnictwo i powinno brzmiec tak Pi * drzwi

Ja tadeusz iksinski legitymujacy sie dowodem osobisty serii AA o numerze 777777 zamieszkaly przy ulicy kozia_dupa 77 w Pacanowie upowazniam Barrego legitymujacego sie dowodem osobistym serii KR o numerze 8888888 zamieszkalego przy ulicy niewiemjaknapisacpelnomocnictwo 69 w Pacanowie do zarejestrowania samochodu osobowego marki FSO polonez caro o numerze nadwozia 77777 bedacego wspolwlasnoscia moja oraz barrego.

podpisac sie i napisac u gory miejsce i date

Jak ktos cos ma innego na mysli niech dopisze
Chyba jeszcze warto wziac ksero dowodu tej osoby - aby pani urzedaska w okienku mogla spisac peselek drugiej osoby - czasami jes potrzebny

[ wiadomość edytowana przez: Rys1977 dnia 2004-05-11 14:19:15 ]
  
 
Niestety niektóre WK wymagają UPOWAŻNIENIA.

Powinno ono wyglądć mniej więcej tak:


Zdzisław Parówka
ul. Krowi Placek 11/2
50-000 Pasikurowice
PESEL 55060601234
Nr Dow Os. DD 123654

Pasikurowice, dni 10.05.2004 r.


Upoważniam Ob. Gromosława Parówkę, zam. na ul. Gnojna 13, 50-000 Pasikurowice, legitymującego się Dowodem Osobistym nr DD 9876123 do rejestracji w moim imieniu samochodu osobowego marki Polonez Cargo, nr rej. P0 LONEZ, nr nadwozia FSO 123432345, Nr silnika FSO 12345467467


i na dole czytelny podpis

W WK będą chcieli żebyś zapłacił opłatę skarbową z tego tytułu 15 PLN lub każą żeby było to UPOWAŻNIENIE potwierdzone przez notariusza.

Ogólnie życze powodzenia.

Acha i nie zapomnij wziąść dowódu sosobistego zarówno swojego jak i współaściciela


[ wiadomość edytowana przez: lava1 dnia 2004-05-11 14:32:18 ]
  
 
Cytat:
2004-05-11 14:11:19, BARRY pisze:
Witam
Dzis bylem WK w celu zarejestrowaniu samochody ale babka mnie splawila powniewaz nie bylo 2 osoby uwzglednionej w umowie.


A to niespodzianka - byłem pewien że jest to obowiązek obligatoryjny ?
przynajmniej ja ustanawiając współwłaścicielem moją żonę stawiliśmy się we dwoje w urzędzie
  
 
Cytat:
2004-05-11 14:11:19, BARRY pisze:
Witam
Dzis bylem WK w celu zarejestrowaniu samochody ale babka mnie splawila powniewaz nie bylo 2 osoby uwzglednionej w umowie.Juz 2 razy zarejestrowalem samochod bedac sam ale niestety tym razem sie nie udalo.Powiedziala mi zebym przyszedl z druga osoba albo zeby napisal (nie wiem jak to fachowo sie nazywa)na kartce ze pozwala mi podpisac sie za niego.
Wie ktos moze jak to powinno byc prawidlowo napisane ??
CO ma zawierac ?


Jezeli jest to osoba z tzw pierwszego stopnia pokrewienstwa tj zona, matka, ojciec, brat, siostra to nie jest potrzebne zadne pelnomocnictwo. Wystarczy ze we wniosku rejestracyjnym bedzie napisane na jakie osoby, oba pesele i podpisy i bedziesz mial obowiazkowo przy sobie dowod osobisty tej drugiej osoby.
  
 
Cytat:
2004-05-11 18:05:45, road_runner pisze:
Cytat:
2004-05-11 14:11:19, BARRY pisze:
Witam
Dzis bylem WK w celu zarejestrowaniu samochody ale babka mnie splawila powniewaz nie bylo 2 osoby uwzglednionej w umowie.Juz 2 razy zarejestrowalem samochod bedac sam ale niestety tym razem sie nie udalo.Powiedziala mi zebym przyszedl z druga osoba albo zeby napisal (nie wiem jak to fachowo sie nazywa)na kartce ze pozwala mi podpisac sie za niego.
Wie ktos moze jak to powinno byc prawidlowo napisane ??
CO ma zawierac ?


Jezeli jest to osoba z tzw pierwszego stopnia pokrewienstwa tj zona, matka, ojciec, brat, siostra to nie jest potrzebne zadne pelnomocnictwo. Wystarczy ze we wniosku rejestracyjnym bedzie napisane na jakie osoby, oba pesele i podpisy i bedziesz mial obowiazkowo przy sobie dowod osobisty tej drugiej osoby.



Tak było i w moim przypadku-sam zarejestrowałem auto na siebie i ojca>
  
 
road_runner dobrze prawi. Ja mam samochód na mnie i żonke i nie mialem żadnych problemów, pełnomocnict itp. Po prostu czysta sprawa
  
 
A ja niestety al;e kilka razy rejestrowałem auto na więcej niż jedną osobę i wymagali ode mnie pełnomocnictwa - niezależnie czy była to moja mama, żona czy ojciec.

Tak czy inaczej napisać takie pełnomocnictwo nie problem niż potem wracać z kwitkiem do domu.

Tak czy inaczej dowód osobisty wystkich osób jest zawsze wymagany.
  
 
Cytat:
2004-05-12 08:37:57, Lava1 pisze:
A ja niestety al;e kilka razy rejestrowałem auto na więcej niż jedną osobę i wymagali ode mnie pełnomocnictwa - niezależnie czy była to moja mama, żona czy ojciec.


Zwyczajnie chca wyciagnac dodatkowe 15 zl za pelnomocnictwo. Jak ostatnio policja zabrala mi dowod za brak przegladu to do odbioru urzedniczka tez chciala pelnomocnictwo plus oczywiscie 15 zl. Interwencja u kierownika referatu pomogla i obylo sie bez dodatkowych kosztow.
  
 
Już normalnie wszędzie chcą nas okraść. Ale cóż przykład idzie od samej góry (rząd).

We wszystkich uzrędach siedzą niekompetentni durnie, którzy nic nie wiedzą, nie potrafią wytłumaczyć i jeszcze kasę za byle świstek zabierają.

Mi się normalnie rzygać już na nich chce. Zwłaszcza w WK. Ostatnio byłem rejestrować mojego Golfika i miałem wpis w dododzie przy liczbie miejsc 4+1, to c... jedna wymyśliła sobie że musze do diagnosty podjechać bo ona nie wie co to znaczy. Myślałem że szlag na miejscu mnie tarfi. Powiedział jeszcze że jak będę przy okazji u diagnosty to żeby podał mi moc silnika. ja jej na to że taka sam jak w każdym golfie o tej pojemności czyli 51 kW, a ona że musi być stwierdzoine przez diagnostę.

Dałem za wygraną i tak tez zrobiłem. Już nawet nie będe mówił że miesiąc przed planowym pełnym przeglądem musiałem zapłacić za to że jakiaś idiotka w WK nie wie ile to jest 4+1. Tak czy inaczej nabiegałem się, straciłem nerwy i pieniądze ,a jak znam życie to później jej sie nie będzie chciało i tak mocy silnika wpisać. A poza tym musze jeszcze raz jechać na pzregląd i zapłacić.

Jedym słowem ZŁODZIEJE.

P.S. I jeszcze te durne zmiany dotyczące ubezpieczenia które musze mieć przy rejestracji auta.

PALANTY I ZŁODZIEJE
  
 
Mam fiata 132p 1600 - chciałbym go kiedyś doprowadzić do dawnej świetności - pewnie długo to potrwa bo brakuje mu parę oryginalnych rzeczy (np silnik 1600 jest wymieniony na tego z DF ), a mi parudziesięciu ładnych setek... Mam go koło 11 lat. Podobno wozili nim I sekretarza KC PZPR w Częstochowie. Rok produkcji 1976 - ale tu jest problem. Nie mogę sprawdzić bo nie mam dowodu rejestracyjnego . Auto było wyrejestrowane ~7 lat temu - i nie wiem czy w momencie wyrejestrowania musiałem (a właściwie tata ) oddać dowód czy leży gdzieś w domu .
Gdybym chciał go zarejestrować nie mając dowodu jest to możliwe??
Jeszcze jedno pytanie związane z tematem, a właściwie więcej.

Czy jeśli kupiłbym np syrenkę na chodzie, bez papierów (mój kumpel miał taką - przed wywiezieniem na złom spróbował odpalić i po kilku godzinach mu się udało - niestety dowód rejestracyjny nie zostal znaleziony ), to czy jest szansa jej zalegalizowania?? Np. jakiś wyciąg z wydziału komunikacji że ten kto mi ją sprzedł był jej włascicielem, albo coś takiego?? Oczywiście przeglądy i te sprawy by przeszła...

I teraz odnośnie mojego 132. Czy jest jakiś wykaz części co do niego pasi z innych samochodów?? Wiem że conieco pasuje z argenty, ale dokładnie co?? Nie jestem za bardzo obeznany w temacie tak ze "na wygląd" nie będę wiedział

I teraz dziwne pytanie. Ma ktoś z Was może nagrany dźwięk pracującego silnika syrenki??

Dzięki za pomoc...
  
 
Podobnież nie można zarejestrować auta które zostało wyrejestrowane,co było możliwe jeszcze kilka lat temu.

Cytat:
2004-07-27 21:27:36, Chrisu pisze:
I teraz dziwne pytanie. Ma ktoś z Was może nagrany dźwięk pracującego silnika syrenki??


Też bym sobie posłuchał....
  
 
wiedziałem ze zapomnę - coś jeszcze...

Jeździ po mojej okolicy Polonez. Tylko jakis dziwny. Tył ze światłami z Caro a przód ma światła - hmmm trudno powiedzieć. Coś w rodzaju tych z Caro (wielkościowo) tylko ze bez kierunkowskazu i tego "trójkąta". Ma poprostu duże prostokątne światła. Rzadko go widuję, ale jesczze sie kiedyś lepiej przyjrzę.
Tyko zastanawia mnie jedno - czy to taka oryginalna wersja, czy wesosła twórczość??
  
 
Cytat:
2004-07-27 21:40:53, daniel pisze:
Podobnież nie można zarejestrować auta które zostało wyrejestrowane,co było możliwe jeszcze kilka lat temu.



No to miejmy tylko nadzieję że zmieniając polskie prawo pod pozorem dostosowywania do unijnego, wezmą się naprawdę za robotę i zmienią to...
  
 
obecnie nie ma takiej mozliwości, nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku auta zabytkowego, bo tylko to obecnie ci pozostaje
  
 
Cytat:
2004-07-27 21:40:53, daniel pisze:
Cytat:
2004-07-27 21:27:36, Chrisu pisze:
I teraz dziwne pytanie. Ma ktoś z Was może nagrany dźwięk pracującego silnika syrenki??


Też bym sobie posłuchał....


Proszę bardzo - KLIK KLIK >>>
  
 
Hehe to chyba po tjuningu
  
 
POWTÓRNA REJESTRACJA POJAZDU

Utrzymany został generalny zakaz powtórnej rejestracji pojazdów wcześniej wyrejestrowanych. Rozszerzono jedynie wyjątki od tego zakazu. I tak do pojazdów zabytkowych, które można było powtórnie rejestrować dołączyły pojazdy:

- odzyskane po kradzieży,
- starsze niż 25 lat i nie produkowane od lat 15, uznane za unikatowe lub mające szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.


  
 
Hmmmm.
Kiedyś miałem podobną sytuacje...i jeśli jest to auto powyżej 25 lat(tak jak twoje) i jest w miare żadkim egzeplarzem(śmiem stwierdzić że twój takowy jest...jedna z modernizacji Fiata 132 miała miejsce w roku 77' ...więc twój może być sprzed tej modernizacji) to myśle że powinieneś przejść się do konserwatora zabytków i na spokojnie porozmawiać.
Jeśli przedstawisz mu jakieś sensowne argumenty w sensowny sposób to wydaje mi się że masz duże szanse na uratowanie tego auta.