Toyota corolla 1.4 automat 1994.....prosze o opinie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam do kupienia taką własnie Toyote(przebieg 143tyś.), wersja europejska....prosze o opinie kto miał i ewentualnie jakie problemy i koszty mogą byc spodziewane...z góry dzięki za wszelkie opinie...
  
 
wiesz co, mam taką toyotke, tylko manual. Jak ją kupowałem, to odradzano mi automat, 88 KM to trochę mało, trzeba fest pokręcić żeby mieć radochę z jazdy... A podobno te automaty takie dość emeryckie... Ale poza tym auto jest fajne, ma sporo miejsca, duży bagażnik, a czasy horrendalnie drogich części już chyba minęły. Pozdrawiam, miłego dokonywania wyboru.
  
 
Ok dzięki za info....chyba sie skusze
  
 
Hm.. chyba juz cos bylo o tych Corollkach.
Ogólnie to przed zakupem zwróć uwagę na gumy stablilizatora (lubią stukać - u mnie pukało z tyłu) i poduszki pod silnikiem (miałem 2 do wymiany, kolega w podobnej Corollce jedną) - koszt poduch to koło 100 zł za jedną + wymiana.

Poza tym w tych silnikach możesz się liczyć z braniem oleju (właściwie to norma niestety). Co tu jeszcze... hm... zwróciłbym uwagę jak pracuje silnik, czy się szybko nagrzewa, czy trzyma temperature, czy na wolnych obrotach nie ma jakichś drgań albo falowania... no i jeszcze sprawdź wszystko co się da z wyposażenia, np. czy WSZYSTKIE szyb się dobrze otwierają, nawiewy, wycieraczki, podświetlenia zegarów, centralny zamek, alarm, pobaw się składaniem i rozkładaniem foteli (czasem tu też może się okazać że czegoś brakuje...)... no ogólnie... co się da to sprawdzaj - unikniesz przykrych rozczarowań w przyszłości. Ja miałem np. kiedyś Golfa w którym po położeniu tylnej kanapy okazało się że brakuje sworznia blokującego ją w odpowiedniej pozycji, oglądałem też Xantię w której ponoć wszystko ze elektryki itd. było OK, no ale np. spryskiwacz coś kiepsko działał... niby drobiazgi ale... cene można wtedy troche zbić, a jak ktoś chce to przyczepi się nawet do rys na szybie i starych wycieraczek

Reszta to chyba standard... sprawdzić blachy czy są wszędzie równe szpary (np. czy z obu stron maski jest tak samo), czy kolor ten sam wszędzie, czy plastiki w środku dziwnie nie odstają, czy szyby są oryginalne, czy światła równo siedzą... poszukaj w wyszukiwarce na forum.. było kilka takich wątków o kupowaniu auta.
  
 
Witam,

u mnie corolla 1.4 95 automat chyba 3biegowy, 0-100km 16,2 sek;
czasem przy ok. 50km/h słychac wyrażnie zawory na najwyzszym biegu (za nizkie obroty??,za duże obciążenie??, a może to wina benzyny ???), poza tym OK. Opisz prosze swoje wrażenia

Pozdrawiam, negro13@go2.pl
  
 
dobre auto. automat ma więcej plusów niż minusów. jesli chceesz auta do jazdy po mieście i nie masz zamiaru się scigać to polecam.
  
 
Rolka fajna ,ale z automatem wiecej pali i troche wolniej jedzie ,ale przynajmniej nie trzeba wachlowac drazkiem (super sprawa na miasto)
  
 
Witaj wszystko o czym Koledzy piszą jest prawdą ale nikt nie napisał,że jak Ci cosik piardnie przy skrzyni to masz nim. dwie pęsje w plecy i najważniejsze jak już się na nią zdecydujesz to sprawdzaj systematycznie olej w skrzynce i go syst. wymieniaj razem z filtrem.
Ja osobiście automatu bym nie nabył ale to Ja więc się tym nie sugeruj.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
Witaj wszystko o czym Koledzy piszą jest prawdą ale nikt nie napisał,że jak Ci cosik piardnie przy skrzyni to masz nim. dwie pęsje w plecy



awaryjność automatycznych srzyń biegów jest niższa niż manualnych. konstrukcja automatu jest tak prosta i niezawodna że służą długie lata. a i naprawa nie jest droga jak trafisz na normalnego mechanika. jedynie trzeba dbać o olej i jego regularną wymienę przez fachowca.