Policja i oklejone szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie - a wiec szyby oklejone no i dreczylo mnie pytanie - mozna te boczne przednie czy nie mozna - a wiec po oklejeniu dreczony tym pytaniem udalem sie na stacje diagnostyczna i zadalem to pytanie - pan wyszedl zobaczyl i powiedzial ze wszystko jest oki jesli masz certyfikat wystawiony przez "oklejacza" oraz czy masz na kazdej szybie oklejonej nalepiona naklejke z certyfikatem - i powiedzial ze jest wszystko w porzadku i nie bedzie zadnych problemow z policją - ale jakos mnie top jeszcze nie satysfakcjonowalo - pojechalem na obwodnice tam gdzie policja czesto stoi - no i stali - podjechalem i pytam sie jak to w koncu jest - a oni mi mowia tak :
bylo tak ze kiedys nie mozna bylo a teraz juz mozna oklejac oprocz czolowej - musisz miec tylko certyfikat w formie takiej plakietki jak dowod rejestracyjny - no cos w tym rodzaju no i naklejone naklejki z certyfikatem na szybach - czyli powtorzyli mi slowa diagnosty - a zatem wszystko jasne - jesli dobrze zapamietalem date - od 1 lipca 2004 mozna oklejac przednie szyby boczne i nikt nie bedzie juz zabieral dowodow i kierowal do diagnosty albo co gorsze - nikt nie bedzie kazal zrywac folii - to tyle
  
 
no i wszystko jasne
  
 
ALE Z TEGO CO WIEM MOZNA TYLKO 30% PRZYCIEMNIĆ BOCZNE SZYBY Z PRZODU
  
 
Dokładnie
Cytat:
ALE Z TEGO CO WIEM MOZNA TYLKO 30% PRZYCIEMNIĆ BOCZNE SZYBY Z PRZODU

  
 
jak juz pisalem - panowie policjanci nic o tym nie wspominali - powiedzieli tylko o koniecznosci posiadania przy sobie certyfikatu i naklejonych na kazdej szybie z folia naklejeczki malej o tresci certyfikat i jakis tam nr jest - to wszystko . Mozecie sprawdzic to u swoich panow pałkarzy Ja generalnie jestem happy
  
 
ja mam WSZYSTKIE (oprocz przedniej ) oklejone od 2 lat i nikt mi nigdy nic nie kazal zrywac. Z tym ze rzeczywiscie na KAZDEJ szybce mam naklejeke z numerem certyfikatu , i w schowku woze ksiazeczke z certfikatem na calosc. Tylne boczne mam czarne na maxa, a przednie boczne i tylna w 30%... . Tylko syn (3-latek ) mi sie buntuje czasem ze o 16.00 juz slonce z tylu zachodzi i otwiera sobie okno...
  
 
To ja to musze wszystko posprawdzać w swoim regionie popytać tu i ówdzie. ale dobrze wedzieć że jakiś nowy przepisy wyszedł w sprawie oklejania szyb
  
 
temat juz wałkowany na forum - zapraszam do wyszukiwarki - "przyciemnione szyby"

P.S. ja mam przód 30% i jest OK zadnego ale ze strony policji ale jak bylo 50 to owszem
  
 
Dzięki za wiadomość bo niedługo będe oklejał szyby i zastanawiałem się nad przednimi,ale teraz wiem że przednie boczne na 40% ale z certyfikatem na 30% Pozdrowienia!
  
 
NIE MA CERTYFIKATU na oklejanie folia na przednie boczne - to cos co dostajesz niby cetyfikat tj jedynie na folie a tu chodzi o usluge - tak wiec mozesz to sobie wsadzic w 4liery! i nie sluchaj tych co oklejaja bo sciemniaja i tyle.

Jedyne "LEGALNE" przyciemnienie szyb przednich bocznych to przyc piecowe w instytucje ceramki w kartowicach chyba . I na forum tez poruszalismy tramt i jest gdzie kontak to Bydgoszczy chyba - tam kosztuje to ok 1000 - 1200 PLN i masz certyfikat z instytutu
  
 
Z tego co ja wiem jest tak jak mówi Marcel, czyli jedynym legalnym przyciemnieniem szyb bocznych przednich jest przyciemnianie piecowe. Jedną z firm (albo nawet jedyną) która to robi jest Technicolor www.technicolor.pl z Zielonej Góry. Z tego co słyszałem łączenie tego z folią na tylnych szybach nie wychodzi ładnie (piecowe są lekko brązowe).
  
 
Zapraszam zatem do najblizszego patrolu policji lub stacji diagnostycznej panowie- nie pisalbym gdybym tego wczesniej nie sprawdzil


[ wiadomość edytowana przez: bolciu dnia 2004-07-20 09:39:08 ]
  
 
Cytat:
2004-07-20 08:49:56, Marcel pisze:
i nie sluchaj tych co oklejaja bo sciemniaja i tyle.



Nie ich sluchalem tylko diagnosty a później patrolu drogówki to tak na marginesie
  
 
Cytat:
2004-07-20 09:36:41, bolciu pisze:
Zapraszam zatem do najblizszego patrolu policji lub stacji diagnostycznej panowie- nie pisalbym gdybym tego wczesniej nie sprawdzil


[ wiadomość edytowana przez: bolciu dnia 2004-07-20 09:39:08 ]



to dobrego masz diagnoste ! - 30% w OPLU masz seryjnie przyciemnione! w kodeksie jest wyraznbie napisane ze musisz miesz widocznosc 180stopni (czyli przednia szyba i 2 boczne) ! ale tak naprawde to policja sie broni tak, ze przy wypadku sie nie bije szyba (a w RMP musza wlasnie bysc folia przyciemnione szyby zebyc sie nie bily) inne wymówka ze nie widza coi sie dzieje w samochodzie! i to ze kierowca nie widzi, ale jak zaprosilem kiedys pana policjanta do srodka to powiedzial o faktycznie jest OK!!!!

555 masz racje ZIelona Góra !!!!!!! nie mogle skojarzyc!!! nie Bydgoszcz!!!!!!!
  
 
Poniżej to na co faktycznie mogli by sie powoływać:

- Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)

- Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46

- Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie.

Przednie boczne mogą być przyciemnione w 30% i o tyle najczęściej są przyciemnione już fabrycznie.
Nawet gdyby szyba zapewnaiła 100% przeuszczalności światła co może mieć miejsce w przypadku starszych samochodów i zastosujemy folię secureLUX, która ma sluzyć jedynie zabezpieczeniu szyby i jest w zasadzie zupełnie przeźroczysta po naklejeniu daje ok 87,5% przepuszczalności światła. Przy zastosowaniu z fabrycznie przyciemnioną szyba już nie jesteśmy w zgodzie z przepisami. Co do patroli to jeden sie nie przyczepi a drugi tak, to samo dotyczy diagnostów.
  
 
Cytat:
2004-07-20 10:24:14, Misiek555 pisze:
Poniżej to na co faktycznie mogli by sie powoływać:

- Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)

- Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46

- Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie.

Przednie boczne mogą być przyciemnione w 30% i o tyle najczęściej są przyciemnione już fabrycznie.
Nawet gdyby szyba zapewnaiła 100% przeuszczalności światła co może mieć miejsce w przypadku starszych samochodów i zastosujemy folię secureLUX, która ma sluzyć jedynie zabezpieczeniu szyby i jest w zasadzie zupełnie przeźroczysta po naklejeniu daje ok 87,5% przepuszczalności światła. Przy zastosowaniu z fabrycznie przyciemnioną szyba już nie jesteśmy w zgodzie z przepisami. Co do patroli to jeden sie nie przyczepi a drugi tak, to samo dotyczy diagnostów.



nic dodac nic ujac - brawo jasiu
  
 
Dzięki Stefan
  
 
Dobra- w takim razie wszyscy mi źle powiedzieli i nie wiedza o czym mówią - i policja i diagnosta - a co tam
  
 
Cytat:
2004-07-20 14:40:59, bolciu pisze:
Dobra- w takim razie wszyscy mi źle powiedzieli i nie wiedza o czym mówią - i policja i diagnosta - a co tam



ok stary to wez i przyciemnij sobie 40 czy 50 % i pojedz na przeglad do stacji obslugi magdalena i zobaczymy co ci powiedza, potem zatrzymaj sie przy policji i pogadaj z nimi... - zobaczymy co wtedy bedzie - no chyba ze u was jest inaczej...

Ja si napisalem jak mi sie wydaje i co ja na ten temat wiem - a juz troszke przerobilem tego...

555 podal ci/wyciagnal - PRZEPISY

to albo diagnosta/policjant nie znaja przepisów, albo cos sie zmianilo a my o tym nie wiemy..

pzdr
  
 
A tak w ogole Marcel to w ktorym ja momencie napisalem o przyciemnianiu rzedu 40 czy 50% ? - ja mam po prostu przyciemnione i nikt nie jest w stanie mi powiedziec w jakim stopniu i dlatego pojechalem na diagnostyke i do patrolu policji i uzyskalem odpowiedz taka jaka juz pisalem - to wszystko