Rozmiar felg Samara - ET

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem, że problem felg i ich rozmiaru poruszany był już na forum autolada, ale nikt nic nie pisał o tzw. "ET" felg.
Pytałem kilku z Was w mailach, szukałem na sieci i nic Proszę więc - jeśli ktoś z Was wie jaki jest to rozmiar dla Samary - niech odpissze. Być może uda mi się znaleźć felgi przez znajomego - ale on musi mieć ten właśnie wymiar.
Dzięki. Pozdrawiam
  
 
Kurcze nie wiem((
Jak kupiłem felgi z ET chyba 25 tzn że wystaja na zewnątrz w stosunku do osi piasty 25mm(mam nadzieje ,że tak sie to liczy.Wim ,ze im wieksze et to ty bardziej chyba felgi wystaja na zewnątrz , czyli zwieksza sie rozstaw koł.
Ale powiem Ci,ze tak średnio wierze w to co piszę Wiec lepiej poczekaj na odpowiedź Bastka albo najlepiej do niego zadzwon .
On na 100% bedzie to wiedzial
Pozdrawiam (równiez Zonę)
paweł
 
 
I koło się zamyka. Pierwsze co to napisałem do Bastka mail'a, ale mimo szczerych chęci nie potrafił z całą pewnością odpowiedzieć na moje pytanie. Poradził bym poszukał w sieci, ale po 2h otwierania rozmaitych stron poddałem się ponieważ z internetu korzystam głównie w pracy (narazie).

Jeśli ktoś to czyta i posiada informację, której szukam proszę raz jeszcze o pomoc.
Dzięki. Pozdrawiam.
  
 
niestety, nie mogę nadal pomóc. za to pochwalę się, że moja samarcia dostała dziś nowe kółka na tył -14 cali felgi od jakiejś lanci. a szerokość ich jest 6 cali, naprawdę widać różnicę i wizualnie i w jeździe. oponki chyba kormoranki 185x60x14. w zakrętach wkońcu nie pomiata tak tyłem, choć zawieszenie pozostawia troszkę do życzenia

co do rozstawu już "na oko" widać, że szerzej stoi, pod obciążeniem oponka jednak dalej idealnie mieści się w nadkolu.

mam jeszcze dwie takie felgi, więc jak tylko trafię odpowiednie oponki, przód też zrobię
a w zasadzie pewnie te pójdą na przód, a tył jak się da 195x60???
zobaczymy
  
 
Czyli juz kupiłeś))
Nie udało mi sie dowieźć Ci felg od JAsia z Krakowa bo ostatnio nie byłem w okolicy Twojego miasta. Sorry ale tak bywa((
Pozdrawiam
Paweł
 
 
chyba cos znalazłem na stronieBMW M-POWER CLUB o tym ET



osadzenie felgi (ET) - wymiar ten liczony jest między osią felgi a powierzchnią styku z piastą (patrz zdjęcie) to jeden z najistotniejszych parametrów felgi; od parametru tego zależeć będzie, czy felga będzie chowała się w błotnik, czy też będzie wystawała daleko poza obrys błotnika (za bardzo nie może wystawać, jeśli musi to trzeba coś zrobić z nadkolami...); w tym pierwszym przypadku może się zdarzyć, że felga chowając się w głąb błotnika spowoduje obcieranie o elementy zawieszenia - jeśli nawet nie podczas jazdy na wprost, to przy maksymalnym skręcie kół); przy tej samej szerokości felgi duże wartości ET (np. 35) będą dawały efekt koła schowanego w błotniku, małe ET (np. 15) da efekt wysuniętego koła a zerowe lub ujemne ET (np. -10) da efekt koła mocno wysuniętego na zewnątrz osi oraz olbrzymi rant felgi.

Pozdrawiam
  
 
Jesteś Wielki!
Dzięki za łopatologiczne przełożenie. Nie zmienia to faktu, że nadal nie jestem przekonany co do właściwego rozmiaru, ale zostawiam to na "po świętach".
Pozdrawiam.
  
 
Jako że robię przymiarki do kupna samary ojca, mam pytanko odnośnie felg do niej. W Kole Młodych Automoblkubu Polskiego sprezentowali nam ostatnio po komplecie opon z Pucharu Peugeota (czy jak tam się zwie ta impreza dla młodych kierowców organizowana przez Puga). Opony to 14tki. Jako że potrzebuję w samarze co najmniej dwóch kompletów kół (ulica/trening), a szkoda mi sprzedawać te 14tki (michelin energy), kupię pewnie felgi 14". Pytanie od jakich fur będą pasować. 4*98, otwór centralny 58,56, ale jakie ET?

pzdr,
kowal
  
 
Mam prośbędo kolegi, poszukaj w wyszukiwarce podobnego tematu, przeczytaj i dopisz do niego, tak zachowamy tu jakiś Ład i porządek, dzięki.

1


[ wiadomość edytowana przez: Lewy_lowicz dnia 2003-09-02 23:59:20 ]
  
 
szukałem podobnych topiców, ale wszystkie dotyczą zamieników felg/opon w temacie zachowania średnicy koła, czy większe koła się zmieszczą w nadkole, etc. a mi chodzi o to, czy to szczęście w ogóle wejdzie na piastę.

tak że tematy się trochę rozmijają. łaączenie ich nie ma chyba sensu...

pzdr,
kowal
  
 
Ja u siebie mam 14' od SEATa, ale wchodzą też 15'.
Któryś z kolegów ma załorzone ...................
Co do et (u mnie) to chyba standart . muszę jedynie uważać na skretach bo leciutko obcieają przy max skręcie( ale to oponki,przymierzam się aby je wymienić )
  
 
Mam 14" od Alfa Romeo ET 39
Pasują bez problemu nic nie ociera






pzdr
CHIO
  
 
fakt od alfy też pasują tylko że ciut drogie
 
 
Cytat:
2003-09-03 15:18:23, Anonymous pisze:
fakt od alfy też pasują tylko że ciut drogie


sorki nie zalogowałem sie
  
 
Poszukaj na Allegro
Ja tam kupiłem swoje
Za 4 sztuki z oponami 185/60 dałem 300 zł






pzdr
CHIO
  
 
JA ZA SWOJE Z OPONAMI DAŁEM 400 ZŁ. ALE JAKI BIEŻNICZEK.........
  
 
SPEEDLINE 14'' ?





pzdr
CHIO
  
 
jeden wątek o felgach
  
 
I znowu o felgach

Ludzie -wyszukanie tych wątków zajęło mi minutę - podejrzewam że jeszcze kilka by się znalazło - czy to taki problem też skorzystać z wyszukiwarki?????
  
 
Witam!
Wlasnie dzisiaj zamienilem zimowki na letnie tzn wsadzilem letnie opony bezdetkowe na felgi detkowe od poloneza. Tylko ze jak juz wyjechalem z wulkanizacji to zauwazylem ze jedna felga wystaje bardziej (bo jest troche szersza - chyba to jest wlasnie ta roznica w ET). Zastanawiam sie czy to ze sie ciezko kreci kiera to wina wlasnie tych felg czy to jest po prostu moje odczucie po tym jak sie przesiadlem z zimowych? Bo sam nie wiem co teraz zrobic...
Pozdrawiam