[126] tulejka wałka sprzęgłowego

  szukane wyrażenia:   tulejka
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hej!
pytanko takie male czy samemu dam rade wyjac tuleje walka sprzeglowego, chodzi o to aby za nia wymienic ta taka zaslepke i sama tuleje
czy musze zaniesc to do warsztatu?
  
 
Wał leży na stole czy w silniku?? Tulejkę można wyjąć na kilka sposobów. Spotkałem się z metodą olejo-smarową gdzie uderzali w tulejkę wałkiem sprzęgłowym i sama wyłaziła. Nigdy jednak jej nie testowałem. Ja zreguły delikatnie rozwiercam ściankę coraz większym wiertłem i w końcy sama wypada. Ale wymaga odtrożności by nie uszkodzić wału... Mi zajmuje wyjęcie tą metodą około 5 min......

Zaślepek nigdy nie musiałem wbijać;]
  
 
a nasz patent jest lepszy :wkladasz jakis duzy gwintownik w tulejke:12,14 taki zeby pasowal.i gwintujesz ja/jak sie gwintownik oprze o wal to tulejka zacznie wylazic.oczywiscie potem jest do wyrzucenia
  
 
Taki patent też znałem
  
 
no wiecie chodzi o ta zaslepke bo kumplowi z tamtad dobrze olejek smiga i w tym jest problem
  
 
A ja mam jeszcze lepszy patent tylko trzeba lubic czytac gazety:p a do rzeczy trzeba wziąść gazete taką normalną nie kolorową wsadzić to wiaderka z wodą i jak na moknie wpychać w tulejke i prać wałkiem najlepiej sprzegłowym i dodawac co chwile gazete !!!!!!!!!! patent z gazety motor wyczytany ze 30 lat temu!!!!!
  
 
No i co?? Napchasz tej gazety i wody, wystawisz na mróz i tulejka sama wyskoczy??
  
 
Tez siakos nie bardzo kumam o co chodzi ijak tego cuda dokonac z ta gazeta.
  
 
Patent na gazete sprawdza sie przy wymiane Lozyska walka sprzeglowego tylko nie wiem gdzie tam w maluchu masz ?
a zeby wyjac tulejke walka sprzeglowego (ta oczywiscie co jest w skrzyni biegow) to odkrecasz jedna srubke kluczem nr 10 i proobujesz podwazac ja rowno z kazdej strony.
Jedne schodza ladnie drugie za chiny ludowe
wtedy trzeba odkrecic dzwon od skrzyni i z drugiej strony wybic
  
 
chodzi o tulejke w wale z tego co ja sie zorietowalem a co do tej w skrzyni to mi za kazdym razem sie ta srubeczka z gwintem wykrecala.
  
 
jak napchasz gazety, mokrej gazety i wbijac będziesz wałek, to wytworzy się cisnienie za tuleją i bedzie wypychać ją z wału... spróbować warto... tuleję nasz całą, wął tez nie ucierpi...
  
 
ja to robie na smar, wciskam tyle smaru ile da rady wejść potem biore dopasowany bolec na ciasno 2-3 szlagi i tulejka uwolniona.