Jak odkleić listwy boczne z drzwi?

  szukane wyrażenia:   listwy
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dokładniej jak i czym nożykiem do tapet? a może jest jakiś lepszy sposób który nie zostawia śladów i nie trzeba by malować?
  
 
bardzo ciężko jest to zrobić nie zostawiająć śladów na pewno pomocna będzie jakaś opalarka żeby rozgrzała ten klej
  
 
Mi się udało tak zerwać że nie było żadnych śladów a zrywałem te listwy jak malowalem autko
Zwykła szpachelka, wystarczy się wcisnąć pod niewielkim kątem między listwę a blachę i zdecydowanie przejechać wzdłuż listwy - mi odeszło idealnie razem z taśmą klejącą ale powtarzam że ja się o lakier nie bałem bo auto i tak miało iść do malowania.
Można też użyć cieńkiego druta (struny)

[ wiadomość edytowana przez: jac25 dnia 2005-03-28 23:22:33 ]
  
 
No ja też mam zamiar w krótce zdjąć listwy. Tylko jak się pozbyć resztek kleju z karoserii? Bo pewnie coś zostanie. Po zerwaniu znaczka też miałem problem z usunięciem resztek kleju. czy opalarka wystarczy?
  
 
u mnie w ruch poszla woda z mydlem bodajze jak odklejalem znaczek z tylnej klapy
  
 
Ja odrywałem listwy od nadwozia przy użyciu plastikowej szpachelki a następnie nasadką na wiertarkę zcierałem taśmę z nadwozia.
Niestety nie pamiętam jak owe ustrojstwo się nazywało, ale mialo formę takiego ala gumowego talerzyka, bylo bardzo skuteczne i nie powodowało uszkodzeń lakieru. Swoją drogą właśnie szukam takiej nasadki...

  
 
Ja 4 dni temu ściągałem listwy u siebie więc dorzuce swoje trzy grosze.
Co prawda nie ściągałem ich osobiście, ściągał je kolega blacharz-lakiernik ale podam wam jego sposób. Wyczytałem tutaj wiele sposobó ale powiem wam że ten według mnie jest najlepszy.
Darujcie sobie wszelkie nożyki do tapet, szpachelki (tym bardziej metalowe), opalarki, namaczanie benzyną itp.

Wziął cieniutki drucki, wsunął pod listwę i ciągną pod listwą dociągając druciik leciutko do listwy. Nie można dociągać za mocno do listwy bo się ją zatnie.
Uwaga: jak zatniecie listwę i drucik nie chce iść dalej to nie szarpcie na siłę tylko zacznijcie od drugiej strony listwy.
Listwa jest przylepiona na taśmę dwustronną. Chodzi o to aby rozciąć taśmę w połowie grubości tzn. część taśmy zostaje na listwach a część na samochodzie.
U mnie zdjęcie listew tym sposobem zajęło 2 minuty. Wy oczywiście nie musicię się tak spieszyć bo to robił gość który takimi sprawami zajmuje się na codzień.
Następnie resztki kleju i taśmy spolerujemy przy urzyciu pasty polerskiej i jakiejś maszynki zależy co mamy.
wszystko razem zajęło 15 minut.
Przed polerką dobrze jest umyć samochód aby drobiny piasku gdzieś się nie dostały i nie porysowału lakieru.

A tak wygląda to po:


Jeśli ktoś się zastanawia czy warto to ja powiem że też się zastanawiałem ale jak zobaczyłem efekt to uważam że warto. Samochód naprawdę wygląda lepiej.
  
 
faktycznie, very nice
  
 
A ja nie mialem problemów, w sobotę essi postał na słoneczku i listwy poszły sobie w siną dal...
trwało to chyba 10minut, śladów nie ma... drobne syfilisy i asfalt poprzyklejany do drzwi (!!!) wyczysciłem benzyną ekstrakcyjną.

Potem woskowanie i rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szkoda ze w tej chwili nie mam aparatu, to bym wam pokazał....

PS.
znaczki z klapy też łatwo poszły... śladu nie ma. jest GIT!
to chyba zasługa tego,że solidnie słonce podgrzalo essinkę!!
  
 
No to ja może inaczej skoro wszyscy tak ściągają listewki, może mają jakieś w garażu?
Potrzebna mi jest prawa strona do mk7 3drzwi.
Pozdrawiam i czekam na odp