Radia - pytania o sprzęt.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jak w przypadku anten.
Prośba o radę odnośnie zakupu konkretnego modelu

O tym jeszcze nikt nie wspominał na forum.
Cobra

Domyślam się, że pojawią się głosy, że to dorogo i że za tą cenę można kupić wypasioną używkę... ale jednak prosiłbym o opinię na temat tego urządzenia
  
 
I jeszcze jedno - cena wyższa...

Midland 1001z

Z góry dzięki za opinie...
  
 
MacTB, na twoim miejscu nie kupowałbym radia nowego. oba modele to radyjka bardzo proste tylko z podstawowymi funkcjami.
jako pierwsze radio sugerowałbym coś używanego, oczywiście jeśłi z aukcji to od sprawdzonego sprzedawcy.

CObra to bardzo przyjemny trx. sam zaczynałem od poprzednika: cobra 19+. na bazie odbiornik to miało szeroki jak stodoła. bardzo podatne na zakłócenia z innych kanałów, ale to na bazie. za to w mobilu zachowywało się znakomicie właśnie z racji dobrego odbiornika. dołożyłem mikrofon ze wzmocnieniem i kilka lat ojciec woził cobrę w syrenie, póki go (radia) nie spalił

  
 

OK, ale tak się zastanawiam po co mi radio z więcej niż podstawowymi funkcjami?

Boję się kupować używki z dziedziny, której kompletnie nie znam...
Jeśli to by było Car-Audio, to nie ma problemu, jestem w stanie kupić używane, ale z CB na razie mam wątpliwości...
  
 
A jakie sa jeszcze inne funkcje CB niz gadanie z innymi uzytkownikami?? chodzi mi o te nie podstawowe...
  
 
Voy, chodzi o to że np podstawowe modele nie mają nic tylko 40 kanałów i regulację natężenia dźwięku, a modele wyższe mają np 80 albo 120 kanałów (albo i więcej) i mają jeszcze np. regulację wzmocnienia sygnału (mam nadzieję, że nic nie mieszam )
  
 
no tak.. ale po co mi 120 kanalow?? przeciez i atak sie gada chyba na kilku...
  
 
Oto spis funkcji prostego radia Alan 199A:
40 kanałów AM, szybkie przełączanie kanał 9-19, dwa stopnie mocy 1-4W

A to na przyład bardziej wypasiony Alan 48:
40 kanałów AM/FM, szybka zmiana kanałów co 10, skaner, przełacznik kanałów w mikrofonie, przycisk kanału 9 EMG, zmiana czułości odbiornika, 5 pamięci, wzmacniacz akustyczny PA, system dynamicznej redukcji zakłóceń ESP 2, równoczesny nasłuch 2 kanałów...


Takie są własnie te dodatkowe funkcje usprawniające korzystanie z radia... Tylko nie pytaj mnie co niektóre z nich znaczą

A co do ilości kanałów to ma to chyba znaczenie jeśli te "normalne" 40 jest zawalonych a Ty chesz spokojnie pogadać... nie wiem dokładnie, poczekajmy aż się wypowiedzą specjaliści
  
 
Voy, obecnie w użyciu sąw zasadzie tylko kanały z podstawowej 40. al eparęlat temu, zanim rozpowrzechiły się komórki ruch był tak duży że ludzie uciekali na inne aby móc spokojnie pogadać.
do rozmów w emisji ssb (tzw wstęgi) na dalekie odległości (przy odpowiednich warunkach propagacyjnych druga półkóla, normalnie europa) używa się bandy A oraz D, czyli mówiąc slangiem cymbałowym: dwa razy w lewo i raz w prawo (od podstawy)


w osobnym wątku zamieszczam gałkologię którą można spotkać w trx'ach (czyli w radiach)
  
 
Ja marzę o Alanie 48+ ale jest troszke przy drogie.
Ale zmienie czy tak czy tak kwestja czasu.

Co powiecie na temat 48+????????????

Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-04-01 00:39:26, Voy pisze:
czyli myslsc zgodnie z waszymi odpowiedziami to zwykle cb z podstawowymi funkcjami teraz wystarczy??



wszystko zależy od tego, do czego zamierzasz te radio wykorzystywać. jeśłi tylko do otrzymywania informacji z kanału 19 to kupowanie czegoś rozbudowanego faktycznie jest niecelowe.
ja mam w mobilu radio z minimalną ilością funkcji, ale jużw domu wieloczterdziestkowe z emisjami ssb itd...
  
 
A jakie masz teraz?
  
 
czyli myslsc zgodnie z waszymi odpowiedziami to zwykle cb z podstawowymi funkcjami teraz wystarczy??
  
 
No ja doszedłem właśnie do takiego wniosku.
Prosty model jakiegoś dobrego radia, dobra antena, najlepiej jak najdłuższa, z jak największym zyskiem, najlepiej podpinka radia do gniazda zapalniczki i jazda
Ja się zapatruję na Alana 199A, ew. 100+, antenke od 70 cm w górę... może w przyszłym miesiącu już się pojawię w eterze
  
 
Cytat:
2005-04-01 00:23:38, MacTB pisze:
A jakie masz teraz?



w mobilu alana 18 + mikrofon mass 2018 a w domciu galaxy pluto + sadelta echo master
  
 
No Alan 18+ to już nie takie zupełnie podstawowe radio Ma chociażby regulację czułości mikrofonu i pewnie nie tylko
A co to za mikrofon mass 2018? Standardowy nie wystarczy?
No a to co masz w domu to pewnie cała potężna machina

A Kafi? Czego używasz w aucie? Nie Alana 199A??
  
 
Cytat:
2005-04-01 21:53:16, MacTB pisze:
A co to za mikrofon mass 2018? Standardowy nie wystarczy?



to jest mikrofon z wbudowanym wzmocneiniem modulacji. generalnie jest to bardziej wydajne niż dopała watów. bo możesz mieć sygnał po byku i zero modulacji... a przy dobrym mikrofonie może być odwrotnie, przy zerowym sygnale możesz być doskonale słyszalny.

czy standartowy nie wystarczy? wystarczy, tylko ja nie muszę krzyczeć
  
 
Ja mam alana 199-A i jest spoko ale jak sobie w pracy siedzę i auto jest w garażu to radio biorę ze sobą jako że pracuje przy samej trasie poznańskiej to i sobie w wolnej chwili pogaduje z kolegami i Mobilami z 199-A to tak za specjalnie nie daleko i krucho.

Za to kolega ma 48+ no i to w mojej pracy śmigało jak wściekłe.

I teraz nie wiem bo sygmał jest tylko mod. może zacząć od mikrofonu???

Mass 2018????? jak to się spisuje cenka jakaś i gdzie zakupic???

Pozdro.
  
 
mass 2018 kosztuje nowy około 140pln. ten i podobne kupisz w każdym sklepie z CB lub na allegro.
  
 
Góral co polecasz z przedziału do 200zetów i może jeszcze adresik jakiegoś sklepu w 100-licy??


Dzięki.
Pozdro.