Corolla-po ilu km wymiana sprzęgła?

  szukane wyrażenia:   sprzęgło
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W mojej Pięknocie będzie jutro wyjmowany silnik.
Czy warto przy okazji wymieniać sprzęgło?
Czy tylko sprawdzić stan okładzin?
Wiecie, jestem ciekaw ile standardowe sprzęgło wytrzymuje (wiem że zależy to też od woźnicy...)
Moje ma 115 kkm i na razie wydaje się że jest OK.

Pozdrawiam.
  
 
Jak sie ma za duzo kasy zawsze mozna wymienic to i owo, ja mam corollke i slysze lekki szum przy wcisnietym pedale sprzegla co wskazuje na zurzyte lozysko dociskowe lecz ja mam w mojej przeszlo 194000km a na wymiane jeszcze poczekam troche czasu ..a sadze ze w twojej jeszcze napewno nie czas na wymiane sprzegla, mysle ze jeszcze dluuugo pojezdzisz na tym ktore masz, no chyba ze masz jakies przeslanki ze moze z nim byc cos nie tak ?
  
 
194000 to ładny wynik.
Sugeruje żeby na zapas nic nie robić.
A pytam się bo przy wyjmowaniu silnika koszty samej robocizny przy wymianie sprzęgła robią się zerowe. No ale to ma tylko sens jeżeli trzeba by niezadługo je wymieniać. W końcu samo sprzęgło więcej kosztuje.

Dzięki.
  
 
115 kkm to jeszcze nie czas na martwienie sie sprzeglem , no chyba ze lubisz palic gumy albo ostro jezdzic Pozdro
  
 
Moja co prawda Cari ma 192.000km. i sprzęgło fabryka do tego działa idealnie.

A powiedz po cio wyjmujesz silnik????????

Pozdro.
  
 
Cytat:
A powiedz po cio wyjmujesz silnik????????


Powiem jak wszystko się zakończy. Żeby nie zapeszyć Hi Hi
  
 
Oki czekamy z niecierpliwością!

Pozdro.
  
 
Cytat:
A powiedz po cio wyjmujesz silnik????????


Nie zapeszyłem , silniczek mam prawie nowy-wymiana schort-bloku. Sprzęgło nie ruszane.
  
 
A zdradzisz co się z blokiem stało?????????????

Pozdro.
  
 
Sporo pisałem wcześniej o moich perypetiach z "dzwoniącym" silnikiem. Dodatkowo okazało się że bierze olej.
Wymiana komputera a w końcu wymiana bloku silnika i remont głowicy. Na razie nie "dzwoni" i pewnie nie bierze oleju, ale to na 100% będzie wiadome za pare kkm .
Głowica była zapaskudzona nagarem po oleju Castrol SLX- stara wpadka tej firmy.
  
 
Cytat:
2005-04-24 11:29:57, Kafar pisze:
Sporo pisałem wcześniej o moich perypetiach z "dzwoniącym" silnikiem. Dodatkowo okazało się że bierze olej. Wymiana komputera a w końcu wymiana bloku silnika i remont głowicy. Na razie nie "dzwoni" i pewnie nie bierze oleju, ale to na 100% będzie wiadome za pare kkm . Głowica była zapaskudzona nagarem po oleju Castrol SLX- stara wpadka tej firmy.


Wlasnie tak myslalem, ze chodzi o Castrol SLX, sporo juz samochodow zajezdzil
  
 
Cały Castrol!!!
Ciekawe ile kasy TMP zgarneła za rozprowadzanie tego gówna?!?

Pozdro.
  
 
Wiem,ze to nie watek o olejach,ale........rozmawialem dzis z kumplem, wlasnie sprzedal auto bo mu SILNIK ROZWALILO!!!! Spytalem co sie stalo w jego prawie nowym Mitsubishi EVO iles tam. Odpowiedz byla prosta. Zatarl sie silnik z powodu oleju ktory gdzies cos pozatykal i pozapiekal. Odpowiedz na moje pytanie jaki stosowal olej byla szokujaca.......cyt: " od zawsze Castrol" !!!!!!! Czy to przypadek ?
  
 
Cytat:
2005-04-26 20:09:27, caroll pisze:
Odpowiedz na moje pytanie jaki stosowal olej byla szokujaca.......cyt: " od zawsze Castrol" !!!!!!! Czy to przypadek ?


Kiedys wyszla na rynek partia felernego Castrola i do dzis jeszcze zbiera swoje zniwa. Gdzies jest o tym watek. Ja Castrolowi nie zaufam. Pozdro
  
 
A już nie będę wspominał że Castrol jako chyba jedyny nie lubi się mieszać z innymi olejami!

Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-04-24 11:29:57, Kafar pisze:
Sporo pisałem wcześniej o moich perypetiach z "dzwoniącym" silnikiem. Dodatkowo okazało się że bierze olej. Wymiana komputera a w końcu wymiana bloku silnika i remont głowicy. Na razie nie "dzwoni" i pewnie nie bierze oleju, ale to na 100% będzie wiadome za pare kkm . Głowica była zapaskudzona nagarem po oleju Castrol SLX- stara wpadka tej firmy.



hej... napisz może ile cie to kosztowało.. czy to na gwarancji jeszcze? bo jak tak to pewnie aso za darmo jak nie to skąd shortblock to przecie kupa kasy... warto wiedziec tez mam silnik po slxie... ile ci lykal oleju i dlaczego zdecydowales sie na remont...?
  
 
ja przy moim 195000kkm slysze tylko szumienie lozyska wyciskowego w momencie wciskania pedalu sprzegla ale nie stresuje sie tym za nadto

A tak na marginesie to ile kosztuje wogole wymiana sprzegla na dobrych czesciach japonskich i jakich ?

Panie Marku prosimy o podpowiedz dot. czesci
  
 
Cytat:
ej... napisz może ile cie to kosztowało.. czy to na gwarancji jeszcze? bo jak tak to pewnie aso za darmo jak nie to skąd shortblock to przecie kupa kasy... warto wiedziec tez mam silnik po slxie... ile ci lykal oleju i dlaczego zdecydowales sie na remont...?



W skrócie: Silnik dzwonił /spalanie stukowe/ i brał olej.
Wymiana w ramach gwarancji.
Na płatną wymianę bym się na pewno nie zdecydował. Lepiej sprzedać samochód i kupić inny egzemplarz.
Pzdr.
  
 
widzę że masz vvti z 2000 r i masz jeszcze gwarancję? czy to jakoś poszło z niskiego przebiegu i TMP na to poszła... może podpowiedz jak to załatwić i gdzie? może na priv... bardzo mnie to ciekawi co tu mozna uzyskać.
  
 
Cytat:
widzę że masz vvti z 2000 r i masz jeszcze gwarancję? czy to jakoś poszło z niskiego przebiegu i TMP na to poszła... może podpowiedz jak to załatwić i gdzie? może na priv... bardzo mnie to ciekawi co tu mozna uzyskać.



Więcej info na priv, zapraszam, chętnie się podzielę.....
Sporo mi pomogły pdpowiedzi SerwisSJ,

SerwisSJ, WIELKIE DZIĘKI!