Mój pierwszy zestaw - pierwsze wrażenia :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No i stało się, dołączyłem do grona aktywnych CB-stów
Mój zestaw to radio Alan 100+ i antena President Florida - magnesówka, 45cm, 1dB.
Pierwsze próby przypadły na 1 maja, radio bardzo się przydało, jechaliśmy w kolumnie 7 czy 8 aut, radio miały tylko 2 z nich, jedno otwierało, drugie zamykało kolumnę i dzięki temu prowadzący (czyli ja ) cały czas wiedział co dzieje się na końcu - nie ma mowy o zgubieniu kogoś
Wczoraj radyjko już umiejscowiłem w aucie (wcześniej jeździło na kolanach mojej Lepszej Połówki ) i wyjechałem samotnie popróbować z czym to się je
Na trasie toruńskiej antenkę wypatrzył jakiś kierowca tira i było wesoło Potem mój pasażer nawiązał łączność z osobówką wracającą z nocnych wyścigów, okazało się, że dzieli nas niewielka odległość, więc po krótkich ustaleniach spotkaliśmy się pod McDonaldem na Bemowie, chwile pogadaliśmy, a ja coraz bardziej przekonywałem się, że dobrze zrobiłem inwestując w ten sport
Jedyne co mnie zastanowiło to brak odzewu ze strony kierowców na wylotówce z Warszawy na Poznań - koło północy grzało tamtędy mnóstwo tirów, ale żaden nie odpowiadał na moje pytania dotyczące drogi Zastanawiam się czy po prostu mnie olewali, czy może odpowiadały mobile znajdujące się na tyle daleko, że ich nie słyszałem (albo za mocno skręciłem squelcha, choć to wydaje mi się najmniej prawdopodobne).
Jeśli chodzi o sam sprzęt to trudno jest mi się obiektywnie wypowiedzieć, musze przyznać, że wymiary alana są idealne do samochodu, a jego możliwości chyba w zupełności wystarczające - większość ludzi używających CB w samochodzie korzysta głównie ze squelcha i regulatora głośności...
Antenę musze pochwalić, jak na tak małą długość i prostotę spisuje się bardzo dobrze, wczoraj będąc w okolicach Ożarowa Maz. łapałem rozmowy kierowców znajdujących się w Jankach, a na pierwszej trasie szacuję, że zasięg kształtował się na poziomie 6km - czyli tyle ile po niej oczekiwałem.
Jeśli mój obency entuzjazm nie przygaśnie, a myślę że będzie wręcz przeciwnie to w planach już jest antenka President Ohio (85cm, 3dB, magnes), która powinna już całkowicie pokrywać moje potrzeby
  
 
cieszę się, ze jesteś zadowolony z zakupionego sprzętu a zwłaszcza z antenki
  
 
no to super żeśzadowolony i że mogliśmy być pomocni w decyzji

co do braku odzewu na poznańskiej... może trafiłes na "kacapów"... oni nie nadają w 0 i nie w AM
poza tym czasami kierowcy tirów nie zniżają się do poziomu udzielenia informacji osobówce... niestety są i tacy.
ale jak sam zauważyłeś: to działa...
  
 
No działa działa, chyba już mnie wciągnęło A podobno jak człowiek raz spróbuje CB to już się nie wyleczy
Z tą Poznańską to zagadka, bo kacapy to nie były, a i ja nie przyznawałem się, że jadę osobówką, więc ta opcja też odpada.
No były to w zasadzie pierwsze próby zapuszczenia się na głębszą wodę, więc myślę, że nie ma co się zastanawiać, tylko "ciąć metal i krzesać iskry" Czyli działać i testować dalej
Jeśli chodzi o bycie pomocnym w decyzji to naprawdę byliście pomocni. Powiem szczerze, że gdyby to forum nie powstało to jeszcze bym nie miał radia i kto wie czy w ogóle bym je miał. Moje zapomniane marzenie zostało obudzone wraz z powstaniem tego forum, więc zasługi macie duże
  
 
hehe gdyby nie to forum to bym nie widział że masz taki dylemat, a Ty byś nie wiedział, że ja siedze w tym biznesie
  
 
Mam za sobą pierwszą dłuższą trasę (Warszawa-Białystok) więc wrażeń cała masa
Muszę przyznać, że wiele oczekiwałem po CB w aucie, ale to co się dzieje naprawdę przerosło moje oczekiwania
Cała trasa przejechana z błogim spokojem dzięki informacjom na bieżąco co i gdzie się dzieje
Niesamowicie sympatyczna atmosfera w eterze, żyć nie umierać
Kilka razy pytałem o sytuacje na poszczególnych odcinkach drogi - odpowiedź dostawałem natychmiast, odwdzięczałem się tym samym, czyli informowaniem o odcinkach przejechanych już przeze mnie, wymiana uprzejmości i jedziemy dalej
Wiele słyszałem o wulgarnym języku na "19" i owszem, bywa i tak, ale jednak zdecydowanie częściej można się spotkać z przejawami bezinteresownej życzliwości i bardzo przyjacielskim i wyrozumiałym podejściem innych użytkowników CB
Podoba mi się i wciągnęło mnie chyba już na dobre

Szerokości Koledzy!
  
 
Mac mam pytanko do ciebie. Ile w sumie wyniosl cie caly zestaw? Radio plus antena i strojenie. Dzis troszke posiedzialem na cb i doszedlem do wniosku ze naprawde czuje potrzebe zakupu cb. Ile cie wyniosl twoj zestaw?
  
 
Dokładnie 310 zł.
Za strojenie nie płaciłem bo moja antena nie da się stroić.
Florydka jest fabrycznie zestrojona i nie przewidziano żadnej regulacji.
A i tak jeśli potrzebowałbym zestroić to zrobiłby to Speedmaster, który przywiózł mi i termosowi antenki z Częstochowy
Jeśli kupujesz antenę w jakimś serwisie/sklepie to zazwyczaj też nie płacisz za strojenie.

W razie czego służę namiarami na firmę w Warszawie która ma wszystkie modele Midlanda po najniższych cenach - radia prosto z hurtowni, z pełną gwarancją, fakturką itp. W ogóle mają w ofercie cały sprzęt Midlanda po bardzo atrakcyjnych cenach.
  
 
chetnie poprosze o adresik A czy to jest ten adres co podawal momik? Aleja krakowska cos tam cos tam?
I napisz tak szczerze, wystarczajacy masz zestawik? Ja potrzebuje w takim celu jak ty Aha i jeszcze jedno, jak z wymiarkami radia?
  
 
Nie, to inny adres.
W tej firmie podawanej przez momika radia są odrobinkę droższe, a anteny sporo droższe.
Ta firma nie ma strony internetowej, sprzedaje radia na allegro, możliwy jest odbiór osobisty w pobliżu kina Silver Screen na Mokotowie - bezproblemowo
Oto link do jednej z ich aukcji:
Radiotelefony
Ja radyjko kupiłem właśnie u nich poprzez allegro.

Czy wystarczający... hmm...
Jeśli tylko do informacji drogowych (miśki, korki, itp) to w zupełności wystarczający.
Też początkowo myślałem, że będę wykorzystywał radio tylko w tym celu, jednak to cholernie wciąga i jak już w którymś wątku pisałem - apetyt rośnie w miarę jedzenia i chcesz mieć więcej
Zaczynam dostrzegać inne korzyści z posiadania CB i fajnie byłoby mieć lepszy zasięg.
Ale ogólnie jestem zadowolony, radio jest w zasadzie jednym z najprostrzych na rynku i do auta nic mu więcej nie potrzeba, antenka jest tu jakby najważniejszym elementem... A florydka nawet przerosła moje oczekiwania, po 45 cm i 1dB spodziewałem się mniej Jedynie moje potrzeby wzrosły i marzy mi się coś mocniejszego

Co do wymiarów to jest to kolejna kwestia przemawiająca za prostym radiem - to które ja mam ma naprawdę kompaktowe wymiary i do współczesnego auta jest idealne. Z trudem bo z trudem ale mieści się do pokrowca od discmana
A dokładne wymiary to:
19 cm długości (razem z pokrętłami z przodu i gniazdem antenowm z tyłu, jednak długść się zwiększa po podłączeniu anteny i gruszki)
12 cm szerokości
3,5 cm wysokości



[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-05-16 00:49:29 ]
  
 
Nio zauwazylem ich juz na allegro. Ceny maja interesujace. Antenki tez maja? Musze na powaznie sie zastanowic... Ale w tej chwil priorytet dla mnie do jakis kompakcik (musze kupic bo poprzedni mi sk***** wyniesli z autka...)
  
 
Ceny mają najlepsze
Anteny mają z tego co wiem tylko Midlanda i Sirio ale nie sprzedają ich na allegro. Trzeba zamawiać.
Mają zwykle na drugi dzień od zamówienia, chyba że zabraknie akurat w hurtowni.
Ceny anten mnie osobiście powaliły na kolana bo są niższe od allegrowych o wiele wiele
Wystarczy sprecyzować wymagania i cennik odpowiadających klientowi anten przesyłają na maila.
  
 
aha nio ok sie z nimi skontaktuje wrazie co. Dzieki bardzio Macu za odp
  
 
Cytat:
2005-05-16 00:42:35, MacTB pisze:
Co do wymiarów to jest to kolejna kwestia przemawiająca za prostym radiem - to które ja mam ma naprawdę kompaktowe wymiary i do współczesnego auta jest idealne. Z trudem bo z trudem ale mieści się do pokrowca od discmana A dokładne wymiary to: 19 cm długości (razem z pokrętłami z przodu i gniazdem antenowm z tyłu, jednak długść się zwiększa po podłączeniu anteny i gruszki) 12 cm szerokości 3,5 cm wysokości



hehehe, a ja kupiłem koledze radio marki COLT..
wymiary: 13cm szer.
16.5 długości wraz z pokrętłami i gniazdem
3cm h

taki kompakcik
  
 
Mam pytanko. Czy do tego Alana co zakupil Mac (i do ktorego ja sie przymierzam) mozna dokupic gruszke ze zmiana kanalow? Bo jak kupie to bede wrzucal pod siedzenie i taka grucha by sie przydala...
  
 
No i już mój pierwszy zestaw przeszedł mutację
Pozostało to samo radio, ale od wczoraj jeżdzę z anteną Sirtel Linea 1500 przymocwaną na stałe
  
 
Ja stalem sie posiadaczem Alana 78+ i anteny president magnesowki na maxa dlugiej nie pamietam modelu jakas ML cos tam hehe i przejechalem w ciagu tygodnia z tym wszystkim jakies 1200 km i bardzo mi sie wszystko podoba
  
 
ML-145 bardzo dobra antenka
  
 
mac a co zrobiles ze stara antena?
I czy mi ktos odpowie czy mozna podpiac pod alana 100 gruche ze zmiana kanalow?
  
 
Starą... a raczej poprzednią bo nie była stara () sprzedałem (nawet z minimalnym zyskiem )
A z nową przejechałem 200 km i było całkiem nieźle, dziś pojechałem ją nastroić i gościu w serwisie mi nawciskał że jest kiepska Zestroiła się chyba całkiem ładnie, a mimo to zbierała z bardzo małych odległości... Być może to wina miejsca, nie wiem. W każdym razie uciachał mi z półtora centymetra bata, pomarudził że zamiast Linea 1500 trzeba było kupić też Sirtela ale S9 plus (tańszą i tak się składa że tą akurat mieli w sprzedaży a Linea 1500 nie) i że w ogóle co ja najlepszego zrobiłem.. hmm.