Komp Loveco

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam,
mam instalkę lovato z sterownikiem loveco i na tym sterowniku są 3 diody (zielona, pomarańczowa i czerowna) gazownik powiedział mi, że służa do sprawdzania sondy lambda (czy poprawnie pracuje). Traz jak sprawdzałem świeci mi się tylko pomarańczowa (środkowa) po resecie sterownika (wyjęty bezpiecznik) wszystko jest OK, ale po jakimś czasie znowu to samo?! dodam, że sonde mam sprawną - sprawdzałem na testerze a instalacja pracuje bez problemowo, spalanie w normie/ tylko te DIODY
  
 
Ciągłe świecenie żółtej diody informuje, że sygnał z sondy cały czas utrzymuje się w granicach 0,45V. Może to świadczyć o początku końca sondy lub np. katalizatora. Ale również (u mnie tak było) o nieprawidłowej pracy komputerka LPG. Żeby sprawdzić sondę trzeba całkowicie odłączyć ją od układu (bo komp LPG cały czas podaje na sondę swoje napięcie) i wtedy miernikiem lub testerem sprawdzić jej sygnały. Jeśli jest ok. to prawdopodobnie wystarczy podregulować instalkę (może mieć za ubogą mieszankę). Takie właśnie dziwne zachowanie tego kompa nie jest rzadkością.