[Accent 95"] Regulacja nawiewów + spryskiwacz nie działają.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITAM wszystkich klubowiczy !!!!!!!!!!!!!!
Jestem pośiadaczem Accenta z 95 od paru dni wszystko jest ok po za paroma sprawami .
Chodzi mi o to czy ktoś bedzie mi wstanie pomuc w następujacych sprawach:

Spryskiwacze nie działaja nalałem cały zbiorniczek płynu i nawet pompki nie slychac (Co mam sprawdzic)

Nawiewy w środku auta działaja tylko w opcji na szybe i górne malutkie opcja bezposrednia na kierowce i pasazera nie dziala jak ogrzewanie na nogi poprostu jak przekrecam te pokretlo wogule nie reaguje

Po za tym czy ktos posiada może książke z seri SAM NAPRAWIAM do hyundaya accenta 1,5 gls


Za wszystkie porady bede bardzo wdzięczny pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 10:12:23 ]
  
 
a jak dasz na max, to z jaka sila dmucha,
pewnie masz cos zapchane, jesli na szybe dmucha dobrze, z odpowiednia sila i temp.
albo kawalek fizeliny ci sie zapchał do tego stopnia ze nie przepuszcza,
bez rozebrania deski sie nie obejdzie myślę
poczekaj moze ktos mądry kto ma accenta ci cos jeszce napisze
  
 
Cytat:
2006-12-06 09:54:21, dexter__ pisze:
Spryskiwacze nie działaja nalałem cały zbiorniczek płynu i nawet pompki nie slychac (Co mam sprawdzic) o wdzięczny pozdrawiam



No chyba pompke prawdopodobnie "poszla". Nie wiem czy w Accencie sa dwie, bo mozna przelozyc i sprawdzic. Jesli nie ma takiej opcji, albo dwie padniete to dla pewnosci nalezy sprawdzic czy w chwili uruchomienia na kabelkach dochodzacych do pompki jest prund.
  
 
hm a mozecie mi powiedziec gdzie ta pompka spryskiwaczy sie znajduje ??? pod zbiorniczkiem na plyn ???




  
 
Tak, pompka znajduje sie pod zbiorniczkiem na plyn,z tego co pamietam to chyba nawet jest podczepiony do zbiorniczka. Chcac sie tam dostac tzreba sciagnac nadkole, ja mialem jedna pompke bo mialem sedana. Co sie tyczy ksiazki to juz ni ejeden z nas szukal takiej, ale niestety akurat do tego modelu niema, jedynie spotkalem sie z jakas ksiazka do pony.
Pozdraiwam
  
 
witam

jezeli tylna klapa podnosi sie razem z szyba to musisz miec 2 silniczki do spryskiwaczy pod prawym nadkolem z przodu,sprobuj na krotko podlaczyc jak zadzialaja to masz spalony bezpiecznik, wylaczniki bym wykluczyl dlatego ze przedni spryskiwacz jest na wylaczniku zespolonym pod kierownica a tylni na desce rozdzielczej ( raczej 2 odrazu niepadly).

a jesli chodzi o nawiewy to bym stawial na zepsuty przelacznik pracy nawiewow,tam pod spodem sa linki i moze cos jest z nimi

a ksiazki niestety niema do accenta
  
 
Witam i dziekuje za rady

nawiewy juz zrobione

a dokladnie mam sedana wiec z tego co napisal kolega nizej wynika ze mam jedna pompke ksiazke widzialem w internecie za 20 zl wiec jako mlody czlonek klubu kupie ja i zeskanuje i podan link do niej

mam jeszcze tylko jedno pytanie przestaly dzialac wycieraczki znaczy sie jak sie drozkiem kolo kierownicy rusza ta drgaja to znaczy ze silnik ich jest dobry moze wy bedziecie wiedziec co moge dalej sprawdzic


pozdrawiam
  
 
Cytat:
mam jeszcze tylko jedno pytanie przestaly dzialac wycieraczki znaczy sie jak sie drozkiem kolo kierownicy rusza ta drgaja to znaczy ze silnik ich jest dobry moze wy bedziecie wiedziec co moge dalej sprawdzic


Witam, mialem identyczne objawy. Okazalo sie ze jedna wycieraczka (ta od strony kierowcy) sie zapiekla, a dokladniej mechanizm w ktorym ona "chodzi" Trzeba bylo sporej sily uzyc (mlotka) zeby te ruchome czesci wogole rozdzielic. Potem wystarczylo troszke papierkiem sciernym przeszlifowac, posmarowac tawotem i zlozyc wszystko do kupy.
Pozdrawiam
  
 
Witam

Mam te same objawy co ty tylko mlotka raczej nie wolno bo oslonka jest aluminiowa i moze popekac narazie spisikalem czym moglem i cholerstwo nie chce puscic

pozdrawiam
  
 
podłącz 12v bezposrednio z akumularoa jesli pompka nie ebdzie chodzic znaczy ze pompka spalona jesli chodzi i pryska znaczy ze masz cos z elektryką pewnie przy stykach a jesli chodzi a nie popuje znaczy ze gdzies rurka jest zapchana acha musisz podniesc zamochód na lewarku dosyc wysoko wsuwasz sie po zbiiorniczkiem i wszystko widac jak na talerzu

a co do regulacji nadmuchu u siebie nie sprawdzalem ale w lanosie sterowanie dziala na zasadzie ze jak krecisz pokrętlem to albo ciągniesz linke od przepustnicy ktora rodziela nadmuch podejsewam ze w accencie jest tak samo tak czy tak musisz zdjąc panel z tymi pokrętlami



[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 10:16:03 ]
[ powód edycji: złączenie 2 postów pod rząd ]
  
 
Niechce negować twojej teorii ale Zmiana nadmuchu na tzw"nogi, nadmuch bezposredni, szyby" bynajmniej w moim accencie nie jest na linki tylko na zasadzie pneumatyki(cisnienia-powietrza) nie ma tam linki mam accenta z 96 roczku. niewiem jak jest z temperatura ale chyba tak samo.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów - to moj pierwszy post

Odpowiadasz na post sprzed 14 miesięcy, zanim odpowiesz - sprawdź datę.

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 10:34:38 ]
  
 
Cytat:
2006-12-09 05:38:07, dexter__ pisze:
Witam Mam te same objawy co ty tylko mlotka raczej nie wolno bo oslonka jest aluminiowa i moze popekac narazie spisikalem czym moglem i cholerstwo nie chce puscic pozdrawiam



Pryskanie wd lub czymś innym nic tu nie pomoże musisz rozebrać cały mechanizm przeczyścić, przesmarować i złożyć, będzie hulać jak ta lala.