[MK6]Czyżby Cewka zpłonowa?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Silnik 1.8 16V
Mam taki problem,że auto coś prychało i strzelało,cewka była troche podlana olejem bo poleciało spod dekla.Po wyczyszczeniu cewki jest jescze gorzej.Na Pb lekko popierduje,a na LPG jak troszke mocniej depne to strzela dosć mocno,natomiast jak lekko wciskam gaz to czasem coś pierdnie ale da się ruszyć.Tak się dzieje do 2000 obr,później już normalnie jade,ale chyba na bardzo wysokich obrotach jeszcze coś szaleje.
Akcja testowana na dwóch kompletach kabli.Do tego jak się rozpada to juz wogóle nie idzie jeździć,bo na LPG strzela jak szalony,a później bywa tak,że na Pb jeszcze pierdzi,albo jade praktycznie na 3 garach,przynajmniej taki dźwięk jest.No i jak ręke wsadze w okolice cewki przy tej wilgoci to potrafi kopnąć.

A ostanio zauważyłem do tego pęknięcie na cewce,które idzie tak jak narysowałem





Teraz pytanko.Czy to na 100% cewka?



[ wiadomość edytowana przez: kroczak dnia 2009-06-01 17:04:23 ]
  
 
Daj do elektryka samochód niech sprawdzi czy do cewki nie idzie za duże napięcie i może ci palić cewkę po cewce. Tak bylo u mnie. Może być winny w taim wypadku albo komputer albo EDIS. Fakt że mam RS2000 , ale objawy miałem takie same.
  
 
Juz był opis tej porady, sory ale zamiast pomyslec to dajesz bzdurne rady elektryka.

CEWKA NIE MA MIEC PEKNIĘĆ, do okoła jest izolator podobnie jak na swiecy, pekniecie wywołuje przebicia, tym samym wilgoc dostająca się do cewki.
Wymien i bedzie po kłopocie.