Ibiza 1500 system p.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytanko do znawcy tematu . stara ibiza w ktorej wiele elementow bylo zaporzyczone od fiata miala silniki 1200 -1500. i tu pytanko- od czego one pochodzily ??? silniki te zostaly udoskonalone przez porshe ,calkiem morzliwe ze udoskonalona byla jedynie glowica . -kolektory dolot i wydech z roznych stron . wielopunktowy wtrysk , z pewnoscia zmienione fazy rozrzadu. i tutaj pytanko czy ten silnik w swoich poczatkach nie wywodzi sie przypadkiem z fiata 128 ??? wiem ze hiszpanie montowali seata 128 w wersji 3p z wyzej wymienionymi silnikami .
  
 
Firma porshe opacowało system zapłonu i wtrysku do tych silników i nic pozatym a z czego sie te silniki wywodzą to już niemam pojęcia.
  
 
Jako były posiadacz 1.2 (i mam nadzieję jeszcze jednego sobie sprawić). Mogę tylko powiedzieć że mocowanie silnika - układ poduszek jest podobny jak w uno ale czy te silniki są podobnie do tych fiatowskich??? Mój ojciec mechanik twierdzi, że nie...

BTW. Jakby co mam takie 1,2 bez papierów na sprzedaż
  
 
1.2 to taki zamulacz.......ale 1.5 to juz chodzi
jezdzilem kiedys taka, ale to mialo dopal!!!
skonczylo niestety zle,bo przeszlo dzwona,potem niefachowa naprawe blacharska i stoi do dzis pod moim blokiem gnijac i wrastajac w ziemie.......a szkoda.....bo to naprawde mialo piardniecie
  
 
Cytat:
2004-09-20 13:24:42, el_comendanto pisze:
1.2 to taki zamulacz.......ale 1.5 to juz chodzi



Fajny zamulacz... który ze świateł objeżdża 132 jak chce....
  
 
Cytat:
Fajny zamulacz... który ze świateł objeżdża 132 jak chce....


1.2 nie ma porazajacych przyspieszen......stoi na srednim poziomie....niemniej jednak faktycznie np w porownaniu do 1.2 z Corsy to niebo a ziemia............
Minusem jest slabiutkie zawieszenie w IBizie, za slabe nawet w 1.2 a co dopiero 1.5....
  
 
Cytat:
2004-09-19 19:51:24, jar128 pisze:
mam pytanko do znawcy tematu . stara ibiza w ktorej wiele elementow bylo zaporzyczone od fiata miala silniki 1200 -1500. i tu pytanko- od czego one pochodzily ??? silniki te zostaly udoskonalone przez porshe ,calkiem morzliwe ze udoskonalona byla jedynie glowica . -kolektory dolot i wydech z roznych stron . wielopunktowy wtrysk , z pewnoscia zmienione fazy rozrzadu. i tutaj pytanko czy ten silnik w swoich poczatkach nie wywodzi sie przypadkiem z fiata 128 ??? wiem ze hiszpanie montowali seata 128 w wersji 3p z wyzej wymienionymi silnikami .


Stara Ibiza spokrewniona jest z Ritmo ! A wyglądało to w ten sposób , że najpierw Hiszpanie zaczęli na licencji Fiata Ritmo robić swojego Seata Ronda ( niemal dokładna kopia Ritmo ) , by później podobnie jak Polacy w oparciu o F125 - zrobili Poloneza , tak z użyciem całego zawieszenia , skrzyni biegów i części silników Fiata powstała Ibiza . Rodowodu silnika 1,2 nie znam - bo Fiat wtedy nie miał w swojej palecie takiego ( były 1,1 i 1,3 - wspólne dla 128 i Ritma ) , natomiast 1,5 występował w kilku mutacjach : gażnik 1- i 2-gardzielowy , wtrysk 1-punkt .
  
 
Cytat:
2004-09-20 14:24:12, el_comendanto pisze:
1.2 nie ma porazajacych przyspieszen......stoi na srednim poziomie....niemniej jednak faktycznie np w porownaniu do 1.2 z Corsy to niebo a ziemia............
Minusem jest slabiutkie zawieszenie w IBizie, za slabe nawet w 1.2 a co dopiero 1.5....



Hmmm z Corsą.... jakieś 4-5 sekund różnicy do setki...
Co rozumiesz pod słowami słabe zawieszenie??? Jakoś na gazowych KYB nie zanotowałem takiego problemu...

Cytat:

i stoi do dzis pod moim blokiem gnijac i wrastajac w ziemie.......a szkoda.....bo to naprawde mialo piardniecie



Znaczy że masz coś takiego na części ??? Za ile???
  
 
Cytat:
Hmmm z Corsą.... jakieś 4-5 sekund różnicy do setki...
Co rozumiesz pod słowami słabe zawieszenie??? Jakoś na gazowych KYB nie zanotowałem takiego problemu...


Chodzi mi o kiepska jakosc elementow typu drazki, koncowki, wahacze.....W tych starych ibizach wybijaly sie non stop i ciagle byly problemy z trakcja....mowie tu o ostrzejszej jezdzie,ale nie katowaniu......
Cytat:
Znaczy że masz coś takiego na części ??? Za ile???



hehehe.....
Sprawa wygladala nasteujaco: to jest auto matki mojego kolegi......Ja jezdzilem kiedys tym autem,bylo w moim uzytkowaniu....potem kobiecina rozbila je podczas jednej z jej przejazdzek i auto stalo pol roku u jakichs ciulow ktorzy z banana zrobili .............. banana Auto po tej "naprawie" w ogole nie chcialo sie prowadzic bo buda zostawia 4 slady....potem matka kolegi zaczela chlac i mimo moich prob wyciagniecia od niej auta nie udalo mi sie to do dzis....ale moze wieczorkiem przejde sie do niej i wyludze w koncu je
Mam chrapke na ten motor zeby go do 127 zasadzic