Tylna półka w Coupe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !!!!
Mam do Was pytanko,czy tez macie problemy z tylna półką ?? Nie moge jej tak ustawic żeby nie robiła hałasu i nie latała.Na dziurach zawsze słychać dziwny dźwięk.
Jakby ktoś wiedział coś na ten temat prosze o kontakt.
Dzięki i pozdro dla wszystkich
  
 
to nie jest zaden problem ta polka mozna z nia robic cuda i rozne rzeczy podkladac
ale na 99% to nie polka ci halasuje tylko cala tylnia klapa tak jak u mnie
zdejmij polke i pojezdzij a sam sie przekonasz
co do klapy to poprostu mimo tego ze u mnie dosc ciasno sie zamyka halasuje!
jest na to rada - nie bez powodu te gumowe odbojniki maja regulowana wysokosc i nalez jej wykrecic o odpowiednia ilosc cm
i po klopocie
np taki accent nie ma regulowanych tych odbojnikow i ja poradzilem sobie poprzez przesuniecie zamka od tylniej klapy tak by troche ciasniej sie zamykala klapa przez co mniej halasuje prawie wcale

w coupe poza tymi odbojnikami sa jeszcze 2 inne mozliwosci zaradzenia temu (1 np podkladki pod plastikowe odboje ale te na tylnich blotnikach, 2 poprzez przesuniecie zamaka ale ten jest inaczej niz w accencie zamontowany w klapie)

najprosciej jesli zdejmiesz polke i bedzei halas to wiesz ze to klapa
i wtedy podluz tak dla proby 2 szmaty na bokach klapy nad lampami i zamknij z nimi klape jak halas ustanie to wiez juz ze trzeba regulowac odboje)

jesli okaze sie jednak ze to polka to daj znac powiem ci co ja zrobilem pozdrawiam
a tak przy okazji to kazde auto z tylnia klapa troche ta na wiekszych nierownosciach halasuje

Pozdrawiam i daj znac jak sobie poradziles





[ wiadomość edytowana przez: spoon dnia 2004-11-26 14:42:33 ]
  
 
Witam !!!
Dzięki za radę i pomoc.Zrobiłem tak jak mi napisałeś z odbojnikami i jest dużo lepiej.Ale mimo wszystko sama półka też troche hałasuje bo sobie na dziurach podskakuje.Więc jakbyś mógł napisać co u siebie wykombinowałeś to będę wdzięczny.A jak nie pójdzie to się musze przyzwyczaić i tyle.
Dzięki, pozdrawiam
  
 
- nie wiem czy to oryginał czy poprzedni własciciel to zrobił ale tam gdzie krawędzie półki opierająsie o plastikowa zadudowe mam wklejona taśmę na oko ok 4 mm grubości o własciciwościach amortyzujących ładnie sie pólki krawedzie tam odciskaja i hcyba nie słychać jej za mocno choć to kwestja pewnie przyzyczajenia. ZObacz czy masz tam jakąś taśmę czy tylko plastik?
  
 
ta tasma jest fabryczna o ile o tej mysle ma czarny kolorek !

co do polki to ja u siebie zrobilem tak
poniewaz moja polka strasznie latala na boki w miejscu gdzie sa takie plastkowe bolce ktore mocuja polke po jednym z kazdej strony zapodalem troche gumy wycietej z czegos tam
bo polka se jezdzila raz w lewo raz w prawo (poprostu pomiedzy kazdym z bolcow a miejscem gdzie sie je wciska bylo ze 4-5mm luzu) i polka sie przesowala podczas zakretow.

jeszcze planuje zrobic to co zrobilem w accencie
o ile mnie pamiec nie mysli to w Coupe polka w miejscu przylegania do szyby ma takie 2 dosc spore prostokatne odboje gumowe i chce nakleic na nie jakas tasme amortyzujaca lub przeciagnac przez ich srodek taka gabke (bo w accencie one maja otwor w srodku) i zawiazac ja (gabke taka jak do uszczelniania okien)

w accencie tak zrobilem - wycialem z gabki 2 takie paseki po 10cm i przewleklem je przez srodek kazdego z tych gumowych odbojow i i zawiazalem a wezelek co by nie szpecil wlozylem do wewnatrz kazdego z 2 odbojow
teraz polka ciasniej przylego do szyby (o grubosc tej gabki) i mniej halasuje

sposobow jest wiele ale mysle ze problem polki to pestka !
kazdy zawsze cos tam wymysli jakas gabka tasma dwustronna czy cos co ja usztywni podczas jazdy
o wiele ciezej jest wygluszyc tylnia klape choc w coupe dzieki tym regulowanym odbojnikom jest dos prosto

Pozdrawiam

napisz jak poradziles sobie z tym kolektorem
kupiles nowy czy ten naprawiles ???

[ wiadomość edytowana przez: spoon dnia 2004-11-29 07:49:55 ]
  
 
Witam !!!!!
U mnie w Coupe tej tasmy nie bylo niestety.Ponaklejalem sam i jest lepiej ale jeszcze lata.Caly czas kombinuje i robie eksperymenty.Odbojniki juz wysunalem o kilka mm i klapa nie halasuje.Ale z polka jeszcze pokombinuje.Dzieki za rady !!!!
A co do kolektora,no wlasnie odstawilem autko do mechanika wieczorkiem.Rano beda mi go zdejmowac.Znalazlem faceta ktory spawa kolektory żeliwne na zimno i mowi ze reklamacji nigdy jeszcze nie mial i ze nie powinno byc zadnego problemu jezeli nie jest przepalony.Zobaczymy Trzymajcie za mnie kciuki. Jutro dam znac jak poszlo,bo wieczorkiem autko powinno byc gotowe.
Fajnie jakby sie udalo bo kupno nowego przyprawia mnie o powazny bol glowy.
Pozdrawiam