Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie Blosa.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Jakis czas temu kupiłem sobie na Allegro mikser Blos. Niestety, okazało się że nabyłem egzemplarz przeznaczony do współpracy z przepływomierzem klapkowym. Takowy ma wyraźnie obniżoną zdolność do zasysania gazu z parownika. Próbowałem ratować się rozpiłowując szczelinę podającą w tym ustrojstwie gaz. Poszerzałem ją proporcjonalnie na całej szerokości, najpierw o 10%, potem więcej. Po rozpiłowaniu o 20-25% da się jako tako jeździć, ale wyraźnie brakuje gazu przy większych obciążeniach silnika (mam monitor sondy lambda). Moje podejrzenia padły na resztę instalacji. Sprawdziłem stan filtra, rozwierciłem końcówki przewodów miedzianych. Nadal brak gazu.
Silnik 2,0 fabrycznie 105KM. Parownik Zawoli (dedykowany do turbo).
Co może powodować braki gazu? Może jeszcze za mało rozpiłowałem tę rurkę, ale nie mam porównania. Może ktoś ma zwykłego Blosa i mógłby pomierzyć szczelinę w rurce?
Czy może być za to winna czułość parownika, płaskość jego charakterystyki? Na tej stronce są na dole przykładowe charakterystyki reduktorów Tartarini. Jak widać najbardziej płaska charakterystyka nie musi wynikać z największej wydajności. Wydaje mi się, że bardziej płaska charakterystyka pomogła by przy większych obciążeniach silnika. Możę ktoś poradzi czy jest sens szukać innego, bardziej czułego parownika?
  
 
zadzwoń do P. Oleksyka Czakram Tarnów i wszystko ci powie