Getz a świtła...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Już od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem Getza w wersji Top-Line (1.1), i mam pytania odnośnie świateł...
Czy to normalne, że kiedy pozostawiam przełącznik świateł na drogowe, i wysiadam z auta (kluczyk wyciągam), światła przełączają się na postojowe i cały czas świecą (nie gasną całkowicie jak np. w SC)??
Oraz co do lampki na suficie (ma 3 pozycje) czy w jednej z pozycji nie powinna gasnąć sama po jakimś czasie od zamknięcia drzwi (i jakim i czy jest możliwość regulacji??)?? No i jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie, czy w schowku od strony pasażera (zamykanym) jest lampka i czy zaświeca się sama, czy jest jakiś przycisk ??
  
 
odnośnie pierwszej części twojego pytania -przełączenie na pozycyjne to sprawa normalna ale na teraz (przepis o jeżdzie na światłach całą dobę ) radzę przerobić tak jak jest w fiatach lub założyć moduł ( kupisz na allegro)
  
 
Cytat:
2007-09-23 12:22:35, daar pisze:
odnośnie pierwszej części twojego pytania -przełączenie na pozycyjne to sprawa normalna ale na teraz (przepis o jeżdzie na światłach całą dobę ) radzę przerobić tak jak jest w fiatach lub założyć moduł ( kupisz na allegro)


@dear możesz coś więcej o tym module powiedzieć, bo nie wiem bardzo gdzie na allegro nawet tego szukać i z czym się to je ??
  
 
Witam!

Część odpowiezi już udzielona.
W sprawie schowka i jego oświetlenia. Lampka zapala się automatycznie tylko przy włączonych światłach. Innego włącznika brak.
Jeśli chodzi o wnętrze to można lampkę na suficie ustawiać: OFF nie pali się w ogóle; ON działa cały czas i DR włącza się tylko, gdy otwierane są drzwi. Lampka nad lusterkiem OFF nie działa, On zapala się wtedy, gdy drzwi otwarte.
Również automatycznie (nawet bez kluczyka w stacyjce) zapala się oświetlenie bagażnika i nie można wyłączyć inaczej.
Pozdrawiam
G26
  
 
proponuję np. taki:
moduł aw-3
montaż dość prosty i właściwie nie ma po co jechać do elektryka-powodzenia
  
 
W SC jak w każdym Fiacie włączenie postojówek wymaga odpowiedniego przekręcenia kluczyka, natomiast w większości aut, w tym również w Getzie światła pozycyjne włącza się tak samo bez kluczyka jak i z kluczykiem, tym samym włącznikiem i w ten sam sposób, jak pozostawiasz mijania albo drogowe to pozostają włączone tylko pozycyjne.