Swap silnika w Accenta 96r?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich mianowicie zastanawial mnie fakt ile wyniosła by mnie przekładka takeigo otóż silniczka TOYOTA CARINA E GTI 175KM 2000 TWIN CAM 16V do accenta bo lezy u mnie w kanale od jakiegoś czasu - wspomnienie po starej furze ojca;].

Zdaję sobie sprawe że silnik to nie wszystko potrzebna jest:

- elektornika z komputerem
- układ wydechowy
- skrzynia biegów
- cały osprzęt - filtry itp
- zawieszenie tarcze itp.
- ogolem prawie to by tylko sama kasta zostala fabryczna jak tak sobie myślałem

Z tego co czytalem są takzwani "maniacy" tuningu którzy robili już coś podnego a więć wiem ze mogą mnie przybliżyć przynajmniej troszeczkę ten fakt a więc miałbym następujące pytanka do klubowiczów:

- co sądzicie o tym pomyśle opłąca się??
- w ilu tysiach mógłbym się zmieścic??
- czy wogule Accent nadaje się pod coś takiego??
- Ogółem piszcie co uważacie

A oto link z allegro taki sam silniczek mam w kanale:

http://www.allegro.pl/item329240977_toyota_carina_e_gti_175km_2000_twin_cam_16v_swap.html


Piszcie co uważacie na ten temat strata czasu, strata kasy lepiej sprzedać obecna fure dolożyć siano i śmigać czymś fabrycznym o podobnej mocy??

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


[ wiadomość edytowana przez: Legro_Sz dnia 2008-03-19 16:12:33 ]
  
 
Dla mnie ta rzeźba nie ma sensu, do tego potrzebny jest własny warsztat super dobrze wyposażony i umiejętności.
Posiadanie silnika i gratów to nie wszystko, włożenie tego i uruchomienie wymaga dużego wkładu robocizny i finansowego również. Nie twierdzę że się nie da, wszystko się da, tylko że jeśli auto ma jeździć to jest wiele niuansów których teraz nie widać, choćby sposób mocowania silnika do nadwozia.
Widziałem takie konstrukcje które na oko były ok, a potem okazało się że rwało się nadwozie z łapami od drgań silnika.
Jak chcesz mieć auto tej wielkości i taką mocą to kup seryjną Toyotę celicę czy MR2 albo mitsu colta, hondę.
  
 
Ok tez tak myślałem ale chcaiłem sie upewnic co do moich poglądów. Czekam na inne opinie A mzoe chce ktoś kupić taki silniczek?? Za tanią kase albo jakiś podzespół tez odsprzedam