"Beep" Świateł

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy któryś z kolegów może mi pomóc w kwestii tego brzęczyka od świateł. Mianowicie on "wył" gdy przy wyjętych kluczykach nie zgasiło się świateł oraz gdy nie włączyło się przy włożonych- i ta opcja działa natomiast przestał sygnalizować nie wyłączenie świateł. Który przekaźnik za to odpowiada i gdzie on się znajduje?
  
 
Nad pedałem sprzęgła. Jak patrzysz na skrzynkę bezpieczników w kabinie to ten przekaźnik jest trochę w prawo od tej skrzynki. Jest on oczywiście pod spodem deski. Ma kolor szaro-brązowy. U mnie kiedyś w ogóle nie działał; wyjąłem go, oczyściłem styki i działa , ale u Ciebie może być gorzej...

Ps U mnie nie ma sygnalizacji dźwiękowej niewłączonych świateł. Co prawda pojawia się 5 krotny gong na początku, ale on jest od pasów - przypomina żeby je założyć; jeśli założę pas w trakcie jego pikania, to automatycznie przestaje pikać Chyba, że tylko ja tak mam
  
 
Cytat:
2008-04-04 07:52:06, Skorupa-S1 pisze:
Ps U mnie nie ma sygnalizacji dźwiękowej niewłączonych świateł. Co prawda pojawia się 5 krotny gong na początku, ale on jest od pasów - przypomina żeby je założyć; jeśli założę pas w trakcie jego pikania, to automatycznie przestaje pikać Chyba, że tylko ja tak mam



Można to wyłączyć. Kostka jest pod fotelem kierowcy.
  
 
U mnie nie łączył wyłącznik w drzwiach. On ma dwa osobne styki, jeden do oświetlenia kabiny, a drugi właśnie do sygnalizacji dźwiękowej