Jakie opinie nt. Rosyjskich części do tuningu?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam pytanie, czy ktoś z obecnych tu forumowiczów kupował jakieś części tuningowe do klasyków zza wschodniej granicy... np. ze stronki TuningSport albo Kartuning ? Chodzi mi tutaj przede wszystkim o części do tuningu silnika, skrzyni biegów i innych tego typu bardziej precyzyjnie wykonanych. Rozważam kupno korb, tłoków, panewek, pierścionków i wałka rozrządu, ale jako, że nie mam zbytnio kasy na eksperymenty, to zanim coś kupię, to się długo zastanawiam.
  
 
aktualnie jestem na etapie kompletowania listy zakupów z tunningsport.ru, z tym, że ja nie kupuję nic do silnika, tylko zawieszenie i inne rzeczy. Jak dostanę do łapki i zamontuję to się podzielę wrażeniami w moim topicu.
Jak coś to kontaktuj się z Bartixr z forum, ja załatwiam wszystko przez Niego, i narazie mogę polecić
  
 
poliuretany wyglądają OK
rozpórka - straszne rzemiosło, kilka innych części tam juz ze zdjęcia widać że wystrugane.

tez się czaję na pare części z tych sklepów, ale zastanawia mnie jakość.
Ceny w stosunku do węgierskich są dużo mniejsze ale chyba jednak z węgier lepsza jakość.

Ktoś się wypowie? Po mojemu węgierskie to są części do sportu a ruskie (podane adresy) części tuningowe w złym tego słowa znaczeniu
  
 

pewnie wydam się nieobiektywny, jednak nie chcę abyście zostali wprowadzeni w błąd.

Rosja to producent LAd, i tuning jest tutaj na najwyższym poziomie, pytaie tylko jekie pieniądze jesteście w stanie na to przeznaczyc.

co dotyczy tuningsport, jest najpularniejszym dystrybutorem (nie producentem) akcesorii tuningowych i dba o swoją renomę, nie ma części słabej jakości, jest to średnio i najwyższa półka.
Sprzedają dużo, podsiadają 2 profesjonalne serwisy gdzie mogą od razu założyć zamówione akcesoria.

LAda jeździ w WTCC i jest przygotowana w Rosji, nie na Węgrzech.

Może częśc z Was jest przychylna częściom z Węgier, gdyż są łatwiej dostępne i nie więcej osób je kupowało. Rosja to kraj 3-c niestety, i politycy nic o tym z tym nie robią.

Ja specjalizuję się z felgach sportowych ze stoów 6061 i pokrewnych, tym nie mniej mam dostęp do wszystkich dobrych i najlepszych akcesorii tuningowych , i mogę je dostarczych do PL.
Nie jestem sprzedawcą części do LAD, i traktujęto jako hobby, gdyż mam do rosyjskiej techniki, i tym bardziej tylnego napędu ogromny sentyment.


Co do rozpórki "ryżu" to ona kosztowała go 74 złote i jest dobrze wykonana. Są lepsze rozpórki ale to już wydatek ponad 100-wę, różnią się jedynie wspawanym wzmocnieniem na zagięciach, kształem opor w kielichach.

Reasumując, warto kupić rosyjskie części, i mogę Wam doradzić w które warto zainwestować.

  
 
Cytat:
2010-06-26 22:01:14, bartixr pisze:
LAda jeździ w WTCC i jest przygotowana w Rosji



JeździŁA. I jeśli chodzi o cały team, a także sam samochód to znacznie odstawała od reszty . Dlatego już nie jeździ . To tak w ramach sprostowania...

A silnik mieli opla Chociaż nie wiem gdzie przygotowywany, ale na pewno nie na częściach rosyjskich

[ wiadomość edytowana przez: Andrew01 dnia 2010-06-27 01:35:00 ]
  
 

tutaj punkt dla Ciebie
WTCC to napewno nie ta półka co .. tak naprawdę "usprawnienie" starej siodemki, i to co jest dostępne w Rosji i Węgrzech jest świetnym potencjałem.
Nie wnikałem jaki mają motor, ale sam fakt jest budujący.
Co mieli rosyjskie, i co jest jednym z ważniejszych elementow trzymających auto przy ziemi to felgi kute (forged) z huty smk (AG Forged )


Andrew a co powiesz na super 1600 .. Kalina, czyli 18-ka ?
Rally crosowe 8-ki?

  
 
Nie wiem, nie śledziłem tych projektów.
Nie miałem na celu dyskredytować łady i potencjału tej marki w różnych dyscyplinach motorsportu . Z resztą sam mam ładę super 1300 (tak było napisane na tylnej klapie ). Teraz jak wskoczy nowy silnik to już będzie super 1600 ;P.

Swoją drogą kubica też się ściga ładą w F1 (tak przynajmniej sugeruje znaczek z boku bolidu )
  
 
ja tam sie nie wypowiadam bom nieobiektywny, ale wedle moich obserwacji towar adekwatny do ceny. rozporka, ktora swego czasu montowalem w samarze kowala to byl jakis dramat, na kolanie mozna ja bylo wygiac, a zolte poliuretany ktore mam u siebie w stabilizatorze przednim sa zajebiscie miekkie, co do trwalosci sie nie wypowiadam bo nie mam za soba testu dlugodystansowego.
z doswiadczen innych z kolei wiem ze np trzeba uwazac na tuning wały o duzym wykorbieniu bo mozna kupic fabrycznie popekane itp.
  
 
Ja kupiłem sprężyny, tylny stab, tuleje i parę innych pierdółek. Na razie jeszcze nie są założone, ale wizualnie nie wyglądają źle (zajebistości też nie ma, ale tej się raczej nie spodziewałem).
  
 
tuleje wyglądają ok, ale na nic niż poprawa trwałości (nie potwierdzone jeszcze) nielicze - miękkie.
Rozpórka - oczywiście na nic specjalnego za te pieniądze nie liczyłem, ale poraził mnie sposób jej wykonania.
Sama rura jest wygięta w dwóch miejscach OK, brak wymocnień pomijam (cena) tylko sposób jej wygięcia to chyba przywalenie z majzla i zagiecie na kolanie .
Obydwa elementy łączą się mocno nieosiowo Trzeba pociąć przy śrubie i jeszcze raz pospawać, zatulejować rure z drugiej strony bo średnica śruby regulacyjnej jest dużo mniejsza od rury i lata w niej jak zyd po pustym sklepie.

Biorąc pod uwagę cenę nie żałuję że ją kupiłem bo po paru zabiegach będzie OK, no ale większość części w ich ofercie jest "tania", więc zastanawiam się nad jakością poważniejszych części.

Bartix żeby było jasne ja nie mam jakichkolwiek żali do Ciebie (wręcz przeciwnie, dzięki za załatwienie!), dziele się tylko wrażeniami i mam nadzieje że inni też się podzielą bo chciałbym właśnie wydać trochę grosza na części z tych źródeł tylko jeśli tłoki kute za bodajże 1400 PLN (to darmocha za kucizne) okażą się kute młotem przez kowala i każdy będzie innych wymiarów to już nie jest pocieszenie że "tanicha" bo ta taniocha to też kawałek grosza.
Pisze to ba chciałbym ustalić co warto kupić a co nie.
  
 
1400zł ???
Przeciez tam są za 400zł kute co wchodzą na seryjną korbę 79,6mm chyba srednicy.
  
 


nie widzialem takiego rozmiaru jak piszesz , i za tkaie pieniadze.

moze to masz na mysli :
za 6500 rubli kute tloki

albo te 79mm / 79,4mm/ 79,8mm
też za 6500 rub
  
 
Sorki źle pamiętałem. 76,4mm za 700zł
  
 
hmm mógłby mi ktoś powiedzieć bo zbytnio nie czaje ruskiego
http://tuningsport.ru/market/product_info.php?products_id=1683
te lampy są soczewkowe i czy ta cena 4000rub 426zł to cena za 2 szt czy za 1


Bardzo ciekawa stronka tylko może mi ktoś powiedzieć jaki koszt wysyłki do polski jest ??

[ wiadomość edytowana przez: Astro2107 dnia 2010-07-03 14:30:08 ]



[ wiadomość edytowana przez: Astro2107 dnia 2010-07-03 14:32:23 ]
  
 
Tak będzie łatwiej:
klik

"zestaw prawo + lewo" sugeruje że cena jest za oba

Moja subiektywna sugestia: te lampy są tragiczne, odpust-style, nie wkładaj tego do swojej łady

[ wiadomość edytowana przez: Andrew01 dnia 2010-07-03 21:41:51 ]
  
 
dołączam się do oponi Andrzeja...wieś tańczy i śpiewa, 50 pln bym za to nie dał nie mówiąc o 500...
  
 
Cytat:
2010-07-03 21:40:34, Andrew01 pisze:
Tak będzie łatwiej: klik "zestaw prawo + lewo" sugeruje że cena jest za oba Moja subiektywna sugestia: te lampy są tragiczne, odpust-style, nie wkładaj tego do swojej łady [ wiadomość edytowana przez: Andrew01 dnia 2010-07-03 21:41:51 ]



na temat przednich mocno sie zastanawiam za to znalazłem fajne tylne diodowe orientuje sie ktoś w kwocie wysyłki do polski ??
  
 
Cytat:
2010-07-03 23:07:03, Astro2107 pisze:
na temat przednich mocno sie zastanawiam za to znalazłem fajne tylne diodowe orientuje sie ktoś w kwocie wysyłki do polski ??



na ten temat rozmawiaj z BartiXr'em
  
 
Cytat:
2010-07-04 19:46:50, Ladasznikow pisze:
na ten temat rozmawiaj z BartiXr'em



juz wiem jaka cena
  
 
Cytat:
2010-07-03 21:40:34, Andrew01 pisze:
Tak będzie łatwiej: klik "zestaw prawo + lewo" sugeruje że cena jest za oba Moja subiektywna sugestia: te lampy są tragiczne, odpust-style, nie wkładaj tego do swojej łady [ wiadomość edytowana przez: Andrew01 dnia 2010-07-03 21:41:51 ]



Nie widziałeś ich w rzeczywistości, a zdjęcia są tragiczne i nie pasują do każdego koloru auta. Są bardzo ładnie wykonane i świetnie świecą. Możliwość zamontowania ksenonów. Rozbieralne do każdej śrubki. Jestem zadowolony z nich. Mi sie podobają i nie zamienie na oryginał.