Pedał sprzęgła nie wraca! (Lada 2107)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam problem odnośnie sprzęgła, a niewiele sie na tym znam. Po wciśnięciu sprzęgła da sie bez problemu zmienić bieg, nic nie trzeszczy itp. A problem w tym, że pedał sprzęgła nie wraca na swoją pozycje i trzeba lekko podnieść go nogą;/ Podejrzewam, że to wina pompy, lub zapowietrzenia ukladu. C

Co o tym myslicie?
Jeżeli może to być zapowietrzenie, to prosiłbym o wyjaśnienie jak odpowietrzyć sprzęgło w samochodzie LADA 2107, ponieważ jak już pisałem nie znam sie na tym ;/

  
 
pompka wysprzeglik cos padlo trzeba sprawdzic gdzie pocieka plyn, a jak odpowietrzyc?? tak jak hamulce, tylko jak pompka padla jak zaczniesz odpowietrzac mozesz juz nic z tym nie zrobic bo sie nie bedzie dalo wiec lepiej kupic pompke wysprzeglik przewod wymienic i dopiero odpowietrzyc
  
 
Sprawdz jeszcze sprezyne- czy jest - powrotna od sprzegla - jesil nic nie pomylilem to powinna byc.
Hmm, a moze z pedalem gazu myle ?
Tak czy tak - uklad moze byc zapowietrzony - moze nie byc widac ubytku plynu, wreszcie mozesz nie miec mozliwosci powrotu pedalu - i rowniez mozesz nie moc wbic biegu
  
 
Płynu nie ubywa. A sprężyna wydaje się być za luźna, (za słaba żeby sprzęgło powróciło). Spróbuje odpowietrzyć, a jak nie pomoże to wymienie sprężyne
  
 
Czy jest tak, że w ogóle nie wraca (zostaje w podłodze) czy wraca ale nie do końca?

jeśli to pierwsze to pompa do wymiany
jeśli drugie to proponuję psiknąć WD40 na zawias/mocowanie pedału sprzęgła
  
 
bioly4b
Tak z ciekawości ile lat ma samochód ,ile lat ty nim jeździsz i czy wiesz kiedy ostatnio był wymieniany płyn hamulcowy w układzie sprzęgła ?
  
 
Cytat:
2010-11-04 11:11:52, milko pisze:
bioly4b Tak z ciekawości ile lat ma samochód ,ile lat ty nim jeździsz i czy wiesz kiedy ostatnio był wymieniany płyn hamulcowy w układzie sprzęgła ?



so, samochód ma 23lata, ja jeżdżę nim już chyba z 2 tygodnie ^^, a płyn był wymieniany jakoś niedawno, może z półtora roku temu.


Cytat:
2010-11-04 10:57:49, Kamil_H pisze:
Czy jest tak, że w ogóle nie wraca (zostaje w podłodze) czy wraca ale nie do końca? jeśli to pierwsze to pompa do wymiany jeśli drugie to proponuję psiknąć WD40 na zawias/mocowanie pedału sprzęgła



Pedał nie zostaje w podłodze, tylko wraca, ale nie całkowicie.
PS. Spróbuje z tym psikaniem WD40

[ wiadomość edytowana przez: bioly4b dnia 2010-11-04 20:38:21 ]
  
 
Zetknąłem się z podobnym problemem w 2106 jeszcze starszej.
Ktoś jeździł z takim pedałem sprzęgła kilka lat, pedał raz wpadał całkowicie i nie wracał,raz częściowo wracał , mechanik podchodził do tego jak do jeża. W końcu wpadłem na pomysł żeby pojechać do warsztatu na wymianę płynu, bo tu raczej był dolewany a nigdy wymieniany. . Wcześniej opsikałem penetratorem możliwe złączki do odkręcania,przewodów sztywnych,giętkiego i wysprzęglika. Potem układ był ze 2 razy napełniany płynem,przewód giętki przedmuchany sprężonym powietrzem, kazałem też odkręcić bardziej nakrętkę w wysprzęgliku aby bardziej go rozruszać. Potem były cyrki, pedału sprzęgła nie dało się na początku wcisnąć, potem stanęło , że trzeba wszystko wymienić pompę, wysprzęglik itp. Ledwo wróciłem do domu bo na dodatek mechanik nie dokręcił z powrotem nakrętki wysprzęglika.
Postawiłem samochód ,kupiłem części ,po 2 dniach wsiadłem i pedał sprzęgła zachowywał się normalnie, wszystko unormowało się. I tak od 2 lat, a części leżą w szafie.
  
 
Cytat:
2010-11-04 20:36:21, bioly4b pisze:
Pedał nie zostaje w podłodze, tylko wraca, ale nie całkowicie. PS. Spróbuje z tym psikaniem WD40 [ wiadomość edytowana przez: bioly4b dnia 2010-11-04 20:38:21 ]



Ty się nie śmiej z tym psikaniem, bo w mojej poprzedniej Ladzie jak mój tato jeszcze nia jeździł to miał taki problem. Oglądał, odpowietrzał, mastry się głowili. W końcu wszyscy doszli do wniosku, że ten typ tak ma - trudo. Już nawet cała rodzina nabrała nawyku "wyciągania" sprzęgła do góry do samego końca. Później ja przejąłem Ładę. Polookałem, psiknąłem - i jak ręką odjął. I jeszcze długo po tym nie mogłem się pozbyć tego głupiego nawyku podciągania pedału bokiem buta.
  
 
Popsikałem, i wraca troszke więcej, ale i tak nie do końca, tylko jakies 1,5-2cm przed końcem się zatrzymuje.