Śruby mocujące zacisk hamulcowy - szybkie pytanie ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Śruby mocujące przedni oczywiście zacisk hamulcowy do zwrotnicy powinny mieć długość 25mm i wymiar 10x1,25 - do tego doszedłem już sam. Ale jaka powinna być twardość tych śrub ? ISO 8.8, 10.9 czy może jeszcze inne ? Pytam bo nie mam oryginalnych śrub, a nie wiem jakie tam być powinny w ładzie
  
 
Idealnie pasują śruby przedniego amortyzatora ze skody felici - twardość 10.9 cena 2 zł.
  
 
sorki to nie te - myślałem o śrubach łączących zwrotnice z ramieniem
  
 


np. w wachaczu w passacie oryginalnie idzie 8.8
ale 10. nie bedzie zlym rozwiazaniem,

12. podejrzewam będą już za kruche.
  
 
ja poskręcałem wszystko 8.8, ale nie testowałem jeszcze na drodze... jak się zaczną rozciągać, to znaczy, że są za miękkie
  
 
8.8 powinny wystarczyć ale dla pewności 10.9 tak jak w oryginale
  
 
Ok, nikt nic nie pisał długi czas więc dałem 10.9 już dawno temu ;P. Ale tak czy tak dzięki za wskazówki
  
 
Wiem, że już sporo czasu minęło i śruby już kupiłeś, ale tak, żeby każdy inny wiedział, to dowiedziałem się od byłego pracownika byłej znakomitej państwowej firmy FSC STAR, że do zawieszenia w ciężarówkach stosowali śruby o twardości 10.9, także trafiłeś z tymi śrubami dokładnie tak, jak trzeba, a ja mam deczko za miękkie
  
 
Może ktoś wie ?
Jakie śruby są w oryginałach do mocowania sworzni do przednich wahaczy w 2106,chodzi o twardość . Po 3szt na sworzeń M8x30 .
Czy są dostępne jakieś materiały określające twardości śrub stosowanych w różnych miejscach samochodu. Np. w dostępnych katalogach podaje się się nr katalogowy części ale czy są jakieś opisy dokładniejsze głównie śrub ?
  
 
Może ktoś wie jak Rosjanie oznaczają twardość stali na śrubach ?
Mam taką ruską śrubę do mocowania zacisku hamulcowego do zwrotnicy na przodzie ale nie mogę rozgryźć oznaczenia .
  
 
Oznaczenia są takie same jak w Polsce.
  
 
Niestety nie są takie same . Są 2 literki pisane cyrylicą czyli chyba rosyjska śruba. Ale nie ma tam nic w stylu 8.8 cz 10.9 czy czegoś podobnego.
Na środku łba są wybite 3 kropki. Nad nimi wybite 001, pod kropkami Dg czy Db ?

dokładniej chodzi o oznaczenie klasy wytrzymałości oczywiście.

[ wiadomość edytowana przez: milko dnia 2011-08-07 22:06:24 ]
  
 
Zapytałem na ruskim forum jaka to jest śruba: do sworzni- 8.8, do zacisku 10,9