Lampka włączonych świateł hyundai excel 92 r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam taki problem mam hiundaia exel 92r i niema w nim kontrolki od swiateł ze sa zaswiecone od długich swiateł jet czy jest jakas mozliwosc załozenia w desce ( bo jest jeszce miejce takiej kontrolki) i skad mozna wziasc taki sybol swiateł do tegoauta. pilnie musze cos z tym zrobic bo wdzie to juz całkiem jest kastrofa. Albo jak ktos moze podsunąc jakis inny pomysł

[ wiadomość edytowana przez: pf84 dnia 2004-12-07 12:44:21 ]
  
 
Moim zdaniem niepowinienes sie tak tym stesowac ani przejmowac bo w accencie I tez tego niema i tez myslalem ze cos jest nie tak i ze nie da sie tak jezdzic, a jednak kwestia przyzwyczajenia i teraz mi to zupelnie nie pzreszkadza, wystarczy ze mi sie zegary swieca to juz wiem ze swiatla tez A tak na marginesie to w jakiejs gazecie ostatnio chyba w "Motorze" byl artykul o tym jak zrobic sobie taka kontrolke tylko ze oni poszli po najmiejszej lini oporu i zrobili to na zasadzie ze ta kontrolke miala zastapic zwykla dioda montowana gdzies na kokpicie, jak dla mnie nie bawilbym sie w to , poprostu przyzwyczailem sie juz ze niema tej kontrolki i nie jest zle.
Pozdrawiam
  
 
nie rozumiem po co to? cała deska podświetlona i inne wyłączniki też, w starej skodzie s100 było coś takiego tylko po co? wg mnie zbędny gadżet
  
 
jeśli się nie mylę to włącznik świtałe masz tam gdzie ja czyli tam gdzie kierunkowskazy i jest to w zasięgu wzroku więc patrząc na nie wiesz kiedy masz światła włączone a kiedy nie
  
 
w jednym poniaczu miałem coś takiego fabrycznie ( obok kontrolki długich). we wszystkich jest tam wolne miejsce ale tylko w niektorych z piktogramem. mam jeszcze chyba te zegary ze znaczkiem. ale tam gdzie go nie ma można założyć żarówkę, podłożyć zieloną folię pod istniejącą obramówkę kwadratu, podłączyć napięcie (najlepiej od krotkich żeby wyłączało kontrolkę jak włączysz dlugie) i masz piękny zielony kwadracik. w wiązce przewodów dochodzących do zegarów jest nawet kabel, który powiniej to obsługiwać tylko że nie jest dalej nigdzie podpięty.
a jeśli ktoś stwierdzi że przez podpięcie tylko do krótkich w końcu zapomni kiedyś o wlączonych światłach pozycyjnych to można założyć brzęczyk reagujący na otwarcie drzwi. tak mam w mpi.
ale w tym poniaczu co była kontrolka fabrycznie to i tak świeciła tylko na krotkich a brzęczyka nie było. poza tym fakt że kontrolka świeci informuje Cię o tym że nie dostaniesz mandatu za jazdę na pozycjach

[ wiadomość edytowana przez: zabel dnia 2004-12-07 19:08:31 ]
  
 
ja połączyłem kilkanaście centymetrów przewodu od jednej żarówki podświetlenia zegarów do wolnej u mnie kontrolki o/d (nadbiegu automatu)-też się nie mogłem przyzwyczaić rano włączyć światła zero problemu, ale potem zapominałem zwłaszcza po 2-3 postoju na mieście
  
 
To strasznie denerwujaca sprawa, zwlaszcza jak ktos ma tak slabe podswietlenie zegarow jak ja, o podswietleniu konsoli nie wspominajac, bo wogole nie dziala. Rowniez mam ten problem z brakiem kontrolki. Bardzo uciazliwe jest to, ze nie widac po oswietleniu czy tez kontrolkach ze swiatla sa wlaczone. Ja akurat nie mam nawyku sprawdzania przelacznika, chociaz po kilkunastu juz chyba razach, zostawienia samochodu z wlaczonymi swiatlami zaczynam sie przyswyczajac. Wszystko sie bierze stad ze w poprzednim samochodzie mialem brzeczyk ktory zwalnial mnie od myslenia, a to niedobry nawyk. Mi sie jednak nie chce nic z tym robic chociaz przydaloby sie. Rozumiem wiec w czym problem, tym bardziej iz oswietlenie w pony od reflektorow po oswietlenie deski rozdzielczej jest niedostateczne.
Pozdrawiam i jesli cos wykombinujesz to podziel sie doswiadczeniem.
  
 
własnie wpadłem na taki ciekawy pomysł dylko do pełni szcześcia brakuje mi głosniiczka moze ma ktos jakis głosniczek 50 ohm bo taki jest własnie potrzebny jesli miał by ktos co własnie takiego to juz bym chyba rozwiązałe ten problem.kupił by albo moze maci jakas strone z kad mozna taki głosniczek kupic .Schemat tego pomysłu jest prosty tylko troche zabawy z elektryką bardzie elektronika sie kłania a moze znacie sie troche na elektronice jesli ktos jest zinteresowany to piscie. Bo naprawde jest to czasem uciązliwe jak zwłasza jak jest słabe podswietlanie tablicy a jeszcze gozej jak stanie auto dwieszcie kilometrów od domu
  
 
a moze zamiast głośniczk cos innego co by generowało dzwięk i było na 12v produ stałego z akumulatora niewiem moze macie jakies pomysły. to podzielcie sie