Końcowy tłumik wydechu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

W związku z tym, że niedługo będe musiał wymienić końcowy tłumik zwracam się do was o pomoc

Na oryginalnym tłumiku auto przejechało od nowości 6 lat Natomiast na rzemieślniczym jedynie 2... Należałoby dodać, że rzemieślniczy był naprawde marnej jakości...

Czy wiecie może jakie są średnie ceny nowych tłumików oryginalnych i dobrych nieoryginalnych? Co wybrać?
Jakieś inne propozycje? (aha, wspawanie prostego odcinka rury ze względu na utrzymanie dobrych stosunków z sąsiadami odpada )

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-08-31 20:02:40 ]
  
 
Dwa lata temu płaciłem 90 zl za orginalny do tylu. Co ciekawe po przejechaniu 100kkm wszystkie tlumniki mi padly w odstepach 2 miesiecznych
  
 
No nieźle 6 lat wytrzymały,nie ma jak fabryczne Z tłumikami ciężka sprawa,bo widziałem zarówno Bosale jak i Walkery,które padały po 1,5roku ,a zwykły rzemieślniczy u mnie żył góra rok.Polecam firmę Asmet.Bardzo porządnie zrobione,do Caro końcowy kosztuje chyba ok.130zł,nie więcej.U mnie po roczku ani śladu rdzy,a i brzmi całkiem miło(no ale to fiacior...)W Toruniu można toto kupić(z tego co pamiętam)w firmie Auto ABC.Pozdrawiam!
  
 
Jak mi w poniedziałek rozerwało końcowy tłumik to do tej pory jeżdzę praktycznie bez końcowego tłumika. Na razie nikt mi uwagi nie zwrócił. Więcej - coraz bardziej mi się podoba do pseudosportowe buczenie.

Acha - stosunków z sąsiadami nie utrzymuję. Z sąsiadkami również
  
 
Cytat:
2003-01-26 01:04:18, Janio pisze:
Jak mi w poniedziałek rozerwało końcowy tłumik to do tej pory jeżdzę praktycznie bez końcowego tłumika. Na razie nikt mi uwagi nie zwrócił. Więcej - coraz bardziej mi się podoba do pseudosportowe buczenie.



Za ładne mruczenie odpowiada u mnie tłumik środkowy
Słychać go tylko przy otwartych oknach, jedna z koleżanek zapytała mnie czy zamontowałem tłumik sportowy
A ja... sam tego nie wiem, w ostatnie wakacje w górach środkowy tłumik się urwał w związku z czym ojciec (Poldkiem jeżdzę dopiero od kilku miesięcy) wymienił go... wygląda jak fabryczny ale daje ładny i niezbyt głośny dźwięk

Cytat:
Acha - stosunków z sąsiadami nie utrzymuję. Z sąsiadkami również



Hehe, zależy jakie ma kolega sąsiadki
  
 
Ja wymieniałem wszystkie tłumiki na walkera,pare miechów temu ostatni aluminiowy kosztował mnie 110 zł
  
 
Cytat:
Z sąsiadkami również



No Janio nie wygłupiaj się
Nie da ci ojciec , nie da ci matka , tego co może dać ci sąsiadka
  
 
Cytat:
2003-01-26 11:55:09, t_kucyk pisze:


Za ładne mruczenie odpowiada u mnie tłumik środkowy
Słychać go tylko przy otwartych oknach, jedna z koleżanek zapytała mnie czy zamontowałem tłumik sportowy
A ja... sam tego nie wiem, w ostatnie wakacje w górach środkowy tłumik się urwał w związku z czym ojciec (Poldkiem jeżdzę dopiero od kilku miesięcy) wymienił go... wygląda jak fabryczny ale daje ładny i niezbyt głośny dźwięk


Ja na ładny sportowy dzwiek mam w inny sposób. Raz jadac lasem w cos wychaczylem przednim tlumnikiem i go wniotlem. Efekt: przy chamowaniu silnikiem sprtowy ładny dzwiek nie zaglosny taki wsam raz. Niestety z czasem zaczol sie wyciszac i po pol roku chodzil juz normalnie.
  
 
Cytat:
2003-01-26 16:53:21, road_runner pisze:
Efekt: przy chamowaniu silnikiem sprtowy ładny dzwiek nie zaglosny taki wsam raz. Niestety z czasem zaczol sie wyciszac i po pol roku chodzil juz normalnie.




Nic tylko z powrotem z nim do lasu
  
 
Cytat:
2003-01-26 16:53:21, road_runner pisze:
przy chamowaniu silnikiem sprtowy ładny dzwiek nie zaglosny taki wsam raz.


No taki ładny "bass bumper" to i ja mam, od chwili "przygniecenia" pierwszego tłumika na "leżącym policjancie"
  
 
mi w grudniu rozerwało ostatni, za rzemiosło zapłaciłem 60 pln
  
 
Ja mam wspawane jakies rzemieślinicze , jeden ma juz 2 lata drugi ponad rok , sa całe rude ale sie trzymja .
Mam dwie przelotówki i dało to ze poldek przy obrotach 3000 zaczyna gwizdac a przy 4500 ryk nie samowity. Zreszta ci co byli na zlocie ( zeszły rok czerwiec czy maj ) to pamiętają . Janio siedział na fotelu i słyszał albo nie słyszał nic
  
 
Cytat:
2003-01-26 15:54:24, Dzierzan pisze:
Cytat:
Z sąsiadkami również



No Janio nie wygłupiaj się
Nie da ci ojciec , nie da ci matka , tego co może dać ci sąsiadka



żadna kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki LEGO

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
żadna kobieta nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocki LEGO





dobre ,całkiem dobre
  
 
Witam.
Mój bas tłumikowy był niesamowity.
Jak wpadłem tłumikiem - tym pierwszym na kraweznik to az tłumik zeskoczył z tego mocowania co jest uszczelka ze sprasowanych drucików.Wtedu to buczał , dokładnie jak stary URSUS C-60.
No i kanał i rozkrecanie i trzeba było sie URSUSA pozbyc.

Pozdrówka.
  
 
Nie polecam końcowego tłumika Michela, nic nie daje, szybko rdzewieje i jest drogi.
  
 
Mam pytanie do wszystkich, czy ktos z Klubowiczek Klubowiczów ma w swoim bolidzie zamontowany ostatni tłumik ULTERA, chodzi mi dokładnie jaki wydobywa sie dzwięk i jakiej średnicy jest końcówka. (To pytanie nie dotyczy kolegi SKORY).
  
 
Dobre pytanie o ten tłumik ultera bo w Poznaniu jest dystrybutor i taki do Poldka kosztuje 350zł więc jak ktoś coś wie jak to buczy i ile wytrzymuje w 1.6 GLI to bym był wdzięczny za info.
  
 
Cytat:
Nie polecam końcowego tłumika Michela, nic nie daje, szybko rdzewieje i jest drogi.


Daje, daje ale pod warunkiem wyrzucenia wszystkiego przed nim- sprawdzone organoleptycznie-co do rdzewienia to też nie zgodziłbym się z tobą. Po ostatnich przeróbkach wydechu miałem przez tydzień założony Michaela i było wszystko ok. I nie jest wcale taki drogi. W Bełchatowie można takowy nabyć za ok. 125 PLN
  
 
Ja jakis rok temu zmienialem ostatni na rzemioslo i dalme 65zl. Po roku pucha i koncuwka nie sa pordzewiale ale rura przed tlumikiem calutka w rdzy. Az sie przerazilem jak to zobaczylem, ciekawe iel jeszcze pociagnie.
U mnei wszystkie tlumiki padly przy 85-90 tys i dotego rury musalem wymienic.
A co byscie polecali do 1.4 ? i w jakiej cenie sa mniej wiecej te tlumiki