Toyota Corolla 1.4 ´97 E11 - Błąd na wskaźniku temp.zewnęt.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zacznijmy od początku.....

TOYOTA COROLLA 1.4 16V ( 90 KM )

- Rok produkcji : 1997
- Przebieg : 150 tyś.
- wersja E11 – 3 drzwiowa
Dodatki : poduszka, wspomaganie, immobiliser, alarm - chyba tyle ( to podstawowa wersja ).

Chwilowo jestem w posiadaniu powyższego autka - i muszę go sprzedać. Wstawiłem samochód na komis w sierpniu i dzisiaj go odebrałem. Auto było w koszmarnym stanie, akuma niedziałała, powietrze zeszło z kół, tylne hamulce - zapieczone/zamarznięte.... Ponad 2 godziny zajeło mi doprowadzenia auta do używalności aby mogło jechać.
Oczywiście musiałem zakupić nowy akumulator, bo z obecnego nic ( pomimo ładowania i odpalania od drugiego auta ) niedało się wskrzesić.
Jak wspomniałem prawe tylne koło się zblokowało ale za sprawą kolegi , który jest mechanikiem udało się je wprowadzić w swoją funkcję czyli obroty.

Teraz móje docelowe problemy :

1. W miejscu gdzie w tym modelu jest termometr wyskoczyło coś takiego : - E - , co to może znaczyć ??? Czy to tylko kwestia niesprawnego termometru ???

2. Przy hamowaniu z prędkości powyżej 60km/h czuć bicie w pedał hamulca ???


Jeżeli gdzieś istnieją podobne problemy - to proszę o podanie linków, bądź wytłumaczenie problemów. Nie jestem TOYOTA´rzem ale SEAT´owcem - więc nic co japońskie nie jest mi bliskie. Przepraszam jeśli się powtórzyłem z tematem. Muszę szybko sprzedać przed wyjazdem auto - i chce wiedzieć co w nim ewentualnie jest nietak.

P.S.: Starałem się przeglądnąć archiwum ale jakoś niewpadłem na te zagadnienia (

Z góry dziękuję za pomoc.
  
 
Cytat:
2006-01-16 21:54:48, punchoo pisze: Teraz móje docelowe problemy : 1. W miejscu gdzie w tym modelu jest termometr wyskoczyło coś takiego : - E - , co to może znaczyć ??? Czy to tylko kwestia niesprawnego termometru ??? 2. Przy hamowaniu z prędkości powyżej 60km/h czuć bicie w pedał hamulca ???



Ad 1 -nie wiem
Ad 2 - rdza na tarczachbębnach hamulcowych spowodowała to iż pedał bije a co z kierownicą drży przy chamowaniu???
Jak drży to tarcze jak nie drży tylko bije w pedał to tylne hamulce rozebrać sprawdzić czy nie krzywe oczyścić i poskładać. Jeśli krzywe bębny to toczenie albo nowe. I pewnie szczęki teższlag strzelił.

Pozdro.