CO SIE DZIEJE Z UNIDENEM ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zauwazyłem ze ostatnio jakos unideny szczegolnie 520 znikaja w zastraszajacym tepie z rynku.

Co moze byc tego powodem dokładnie bo dochodza mnie słuchy ze uniden nie dostał deklaracji zgodnosci ale to dla mnie niejasne bo jak mogł nie dostac skoro wczesniej ja miał i co z radiami ktore juz sa w mobilkach zamontowane??

Jesli ktos ma blizsze informacje na ten temat to prosze sie ze mna nimi podzielic bo jestem strasznie ciekaw co sie dzieje z tym radyjkiem.

73! NIECH NOŚNA BEDZIE Z WAMI !!!
  
 
POczytaj TU
a potem zajrzyj na plik pdf pt"lista wyrobów niezgodnych".

Pozdrawiam
  
 
Czy to że Unideny są na tej liście oznacza, że posiadanie ich jest nielegalne??
  
 
Z tego co się orientuję to nie.
Nielegalna w tej chwili jest ich sprzedaż, choć to też podobno dotyczy jedynie kilku importerów.
Więcej w tym wątku.

Pozdrawiam
  
 
dokładnie jest tak że kilka firm ciągneło do polski składane pod palmami radyjka których wykonanie i parametry są poniżej norm. i teraz sprzedają tylko legalny import. ostatnio jest duży popyta na unideny i zapasy tych dobrych się skończyły.

teraz zacznie się kserowanie świedectw od dobrych importerów.

  
 
a te niezgodności z normami to dla nas użytkowników tych radyjek to parametry zwiekszające wydajność i poprawiające ogólne zadowolenie z osiągów radyjka czy odwrotnie przeszkadzające i pogarszające właściwości????
Bo te niezgoności z normami moga być niewielkie a wiecie że nasze Panstwo jak tylko może utrudnia zarobek a w rządzie sami wszystkie swoje własne normy zasady itp. mają w d...
Co się porobiło))
Powodzonka chłopaki.
  
 
A może jest tak, że inna firma produkująca radyjka, w związku ze spadkiem sprzedaży jej sprzętu, dała komu trzeba w łapę i nagle okazało się że Uniden nie spełnia norm.
Zawsze jeden konkurent na rynku mniej
  
 
Cytat:
2006-09-18 08:54:42, kitza pisze:
A może jest tak, że inna firma produkująca radyjka, w związku ze spadkiem sprzedaży jej sprzętu, dała komu trzeba w łapę i nagle okazało się że Uniden nie spełnia norm. Zawsze jeden konkurent na rynku mniej



tez tak sadze ze to wszystko przez jedna z drozszych firm bo ich towar zalegał na połkach i magazynach a teraz narobili szumu i jak widze po allegro to zaczeły im schodzic znacznie drozsze sprzety od unidena co nie znaczy ze sa one o wiele lepsze

chyba kazdy sie domysla ze pisze tu o PRESIDENCIE :p


ALE spokojnie bez paniki w naszym (chorym) kraju nigdy nic nie wiadomo do konca wiec bez paniki
73!
  
 
to jak to w koncu jest!!! jesli kupie unidena moge z niego kozystac i nikt sie do tego nie doczepi tak?
  
 
Dalej sprzedaja , wiec Panowie bez zbednej paniki !

[ wiadomość edytowana przez: pawel0240 dnia 2006-09-18 20:39:33 ]
  
 
Sprzedają ale tylko w weeken-dy, bo administracja allegro nie pracuje i nie wycofa. Zawsze jak coś nielegalnego chce się kupić na allegro to tylko od weekend.
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-09-18 18:26:08, dzidzej pisze:
to jak to w koncu jest!!! jesli kupie unidena moge z niego kozystac i nikt sie do tego nie doczepi tak?



Ogólnie rzecz biorąc to tak, nikt nie powinien się doczepić.
Z drugiej jednak strony jak trafisz na upierdliwego miśka, to może być tak, że zabierze Ci radyjko w celu przetestowania czy Twoje radyjko spełnia odpowiednie dla siebie normy.
Zabierze w sensie, przetestuje i odda.
Z innej jednak strony, wątpię aby chciało im się rekwirować radyjka i wysyłać je gdzieś tam na testy.Nie mają na to kasy.Za dużo Unidenów na drogach
Najważniejsze abyś miał wszystkie papiery na radyjko i pochodziło ono z legalnego źródła.
Ja jeżdżę ze swoim Unidenem już kilka miesięcy i (odpukać) jest ok.
A jak misiek będzie wredny i się uprze to i tak nie poradzisz.
Nie słyszałem jednak jeszcze o takim przypadku.
  
 
Najlepsze jest to , ze sprzedawali i bylo wszystko w porzadku , az nagle Unideny sa do d.....
Sa do d.... po popyt coraz wiekszy byl !
Innym producentom sie niepodobalo ,a w szczegolnosci Presidentowi.
Inne typu TTI, Intek chyba tez za niedluga niedostana homologacji
  
 
Czytałem na innym forum ze gosc wysłał e-mail do ALLEGRO w ktorym pisze ze sprowadził kilka sztuk 520 w zeszłym roku i posiada na nie deklaracje zgosnosci

W odpowiedzi ALLEGRO odpisało ze jesli wystawi aukcje zawierajaca zdjecie deklaracji nie bedzie ona usowana z portalu

reasumujac dla chcacego nic trudengo POLAK POTRAFI

Wiec chyba problem sprzedazy rozwiazał zobaczymy so bedzie dalej ale nie panikujmy

73!
  
 
ja na to patrze w ten sposob, ze: mam deklaracje zgodnosci - mam to w czterech literach. jak mnie zatrzymaja to pokaze i tyle, jest oryginalna, niech sie odczepia, a jak sie beda rzucac, to pojade do goscia, od ktorego kupilem radio i wystawie mi rachunek za ewentualny mandat + zwrot kosztow radia.

pozdrawiam
  
 
Czytajcie więcej zanim zaczniecie panikować
Jaki mandat? Oficjalnie Policja może Ci zabrać co najwyżej radio w depozyt, nie skonfiskować(!) i oddać do laboratorium UKE. Jeśli UKE stwierdzi niezgodność z polskimi normami to może nakazać dystrybutorowi zwrot pieniędzy za radio. Zastosowanie ma tu tzw. rękojmia, jeśli towar nie spełnia polskich norm to uważa się go za wadliwy, a jeśli jest wadliwy to możesz go oddać do sprzedawcy i otrzymać zwrot pieniędzy... Wszystko oczywiście pod warunkiem, że kupiłeś radio u kogoś kto wprowadził je na rynek całkowicie legalnie i dał Ci dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury...
Tyle osób coś gdzieś słyszało, coś się obiło o uszy, na tym forum napisali tak, a znajomy powiedział tak, a pan w sklepie jeszcze inaczej. A nie trzeba daleko szukać wystarczy zajrzeć na stronę UKE (dla zainteresowanych www.uke.gov.pl) wpisać w wyszukiwarkę "Uniden" i dowiedzieć się u źródła co jest grane, a nie tworzyć kolejne ploty i legendy