Gdzie dolać olej?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Na wstepie prosze nie krzczec!!! Pewnie juz bylo kilka takich tematow ale nie znalazlem nigdzie odpowiedzi.. Bez zbednych pytan jaki olej i ile go lub ile kosztuje. Poprostu czy olej w skrzyni biegów to, to samo co w silniku? Sprawzam bagnetem i mam ponizej minimum wiec gdzie go musze dolac? Bo nie chce wymieniac calego oleju. Pozdrawiam i dziękuje.
  
 
Cytat:
2007-04-10 20:58:55, nowakw pisze:
Witam! Na wstepie prosze nie krzczec!!! Pewnie juz bylo kilka takich tematow ale nie znalazlem nigdzie odpowiedzi.. Bez zbednych pytan jaki olej i ile go lub ile kosztuje. Poprostu czy olej w skrzyni biegów to, to samo co w silniku? Sprawzam bagnetem i mam ponizej minimum wiec gdzie go musze dolac? Bo nie chce wymieniac calego oleju. Pozdrawiam i dziękuje.



To jakaś prowokacja??
  
 
Cytat:
2007-04-10 20:58:55, nowakw pisze:
Witam! Na wstepie prosze nie krzczec!!! Pewnie juz bylo kilka takich tematow ale nie znalazlem nigdzie odpowiedzi.. Bez zbednych pytan jaki olej i ile go lub ile kosztuje. Poprostu czy olej w skrzyni biegów to, to samo co w silniku? Sprawzam bagnetem i mam ponizej minimum wiec gdzie go musze dolac? Bo nie chce wymieniac calego oleju. Pozdrawiam i dziękuje.



nie, to dwa rozne obiegi i 2 rozne oleje.. a wiesz wogole jaki masz olej?nie wolno mieszac roznych gatunkow.. a wlewasz go u samej gory silnika, masz nakretke,dekielek z zoltym znaczkiem oleju ..
  
 
Tak wiem jaki mam olej bo niedawno byl wymieniany i jest naklejka z oznaczeniem pod maska. czyli ten sprawdzany bagnetem to olej w silniku tak i leje go do silnika pod ta nakretka? Bo slyszalem tez wersje ze przez ten otwor od bagnetu?
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:03:52, nowakw pisze:
Bo slyszalem tez wersje ze przez ten otwor od bagnetu?



AHAHAHAHAHAHA to ktos mial chyba niezle kino z Ciebie .. a na kursie prawa jazdy Wam tego nie pokazywali?
  
 
Jak robilem kurs to nie bylo tego w przepisach. To nie mi mowili i bylo to na powaznie chyba nawet na naszym forum.
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:08:00, nowakw pisze:
Jak robilem kurs to nie bylo tego w przepisach. To nie mi mowili i bylo to na powaznie chyba nawet na naszym forum.



to ladnie ja na Twoim miejscu podjechalbym po prostu na jakas stacje czy do mechanika.. doleja Ci za friko .. a tak wogole to znajdz w weekend chwilke czasu i zapoznaj sie z jakas ksiazka co jest gdzie pods maska.. i przecwicz to, bo skoro poruszasz sie na codzien samochodem to naprawde warto, chocby dlatego,zeby nie robic z siebie posmiewiska ..


[ wiadomość edytowana przez: maciek701 dnia 2007-04-10 21:12:31 ]
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:10:38, maciek701 pisze:
ja na Twoim miejscu podjechalbym po prostu na jakas stacje czy do mechanika..


Właśnie chodzi o to ze nie chce nim jechac bo poziom jest juz za minimum :/ Pozdrawiam i dzieki za szybka odpowiedz
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:12:19, nowakw pisze:
Właśnie chodzi o to ze nie chce nim jechac bo poziom jest juz za minimum :/ Pozdrawiam i dzieki za szybka odpowiedz



jak amsz na minimum to spokojnie mozesz dojechac na pierwsza stacje/mechanika.. a on Ci wszytsko pokaze co i jak
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:13:52, maciek701 pisze:
jak amsz na minimum


Mam !!! za !!! minimum. i czasem obroty szleja i sa kolo 3tys a nawet nie wciskam pedala gazu.. wiec nie chce ryzykowac
  
 
ale pisales ze niedawno wymieiales i juz masz za minimum?
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:19:47, koniuXR3i pisze:
ale pisales ze niedawno wymieiales i juz masz za minimum?


No właśnie nie mam pojecia czemu tak sie dzieje. Nawet bylem w warsztacie miesiac po wymiane i powiedzial ze wszystko ok!
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:03:52, nowakw pisze:
Tak wiem jaki mam olej bo niedawno byl wymieniany i jest naklejka z oznaczeniem pod maska. czyli ten sprawdzany bagnetem to olej w silniku tak i leje go do silnika pod ta nakretka? Bo slyszalem tez wersje ze przez ten otwor od bagnetu?



A wiesz jak zmierzyć poziom oleju?
Po pierwsze na zimnym silniku, lub 30min od wyłaczenia silnika. Spływa reszta oleju.
Auto postaw na prostej drodze. Zadne podjazdy, czy na wpół najechany chodnik .

Wtedy można zawierzyć bagnetowi
  
 
bo miska olejowa została na spiacym policjancie albo wlewali mu w otwór po bagnecie hihihihhi
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:28:46, Roland77 pisze:
A wiesz jak zmierzyć poziom oleju? Po pierwsze na zimnym silniku, lub 30min od wyłaczenia silnika. Spływa reszta oleju. Auto postaw na prostej drodze. Zadne podjazdy, czy na wpół najechany chodnik . Wtedy można zawierzyć bagnetowi


No ej bez przesady to jak sprawdzic to wiem nie policjant nie zabral miski ze soba
  
 
Ej, przecież facet robi sobie z Was jaja :]
  
 
Jeśli patrzyli pod samochód i nie ma żadnych wycieków, znaczy, że OK. Zresztą możesz to sam sprawdzić - zostaw autko na noc na suchej powierzchni, a rano sprawdź, czy nic czarnego lub żółtego nie nakapało pod silnikiem na tą powierzchnię.
A to, że Ci ubyło oleju niekoniecznie musi być powodem do niepokoju. Poprostu uzupełnij olej (wlej pod tą nakrętkę u góry silnika), jeździj i obserwuj dalej. Jak rzeczywiście będzie go dużo ubywało, to zgłoś się do warsztatu (najgorsza opcja to remont silnika). Starsze silniki już tak mają, że biorą olej i go ubywa (a szczególnie przy jeździe na LPG). Póki nie są to jakieś wielkie braki tego oleju i potrzeba jego ciągłego uzupełniania, nie masz powodów do niepokoju...
  
 
Cytat:
2007-04-10 21:35:22, ari10 pisze:
Ej, przecież facet robi sobie z Was jaja :]



sie obaczy
  
 
To już są jaja Ja w wieku 10 lat sprawdzałem poziom oleju i wjedziałem któredy i gdzie szukac zawsze korka A od 12 lat na giełdach zawze dawałem w palnik samochodom pod maską jak zaglodałem ( za to że mercedes zakopcił to nie od jednego własciciela dostałem po uchu) Ale to były czasy Czasami weż pierwszego lepszego gnojka z ulicy który ma 15 wiosen ciebie nauczy obsługi silnika
  
 
sprawdz czy w ogóle masz korek spustowy miski olejowej założony skoro patrzyłeś pod auto i sucho było - może juz oleju nie ma wiec nie ma co kapać