[Accent 1,3 12V] Zwężka mocy w silniku (dławik) z Niemiec.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,w moim accencie 1,3 12V w dowodzie jest napisane ze mam 44kW,jest to jakies 60 KM(ok).Ostastnio z kolegami odkrylismy,ze jest tam zastosowany dławik ,który juz ocywiscie został sciagniety,a róznice ok 15 KM czuc nawet na dupohamowninie jestem fachowcem w słownictwie motoryzacyjnym ,wiec napisze wlsanymi słoewami gdzie sie on znajdujeznajduje sie za przepustnica(tam gdzie linka od gazu chodzi jak naciskacie) a pomiedzy tym czarnym plastikiem z napisem ECFI to chyba jest juz kolektor(przynajmniej łaczy sie z kolektorem).Ten plastik od strony wlotu powietrza jest przyjkrecony 4 srubkami,i własnie pomiedzy tym plastikiem i przepustnica znajduje sie w niektórych egzemplarzach taka blaszka,na ktorej jest zreszta napisane fi 21,5 znaczek hyundaia i 44kW,jest to tak zwany dławik.Ja juz go usunolem,i jestem teraz bardzo zadowolony z osiagów mojego accenciakpozdrawiam,sprawdzie bo warto,jak cos to piszczie,chetnie odpowiem na pytania pzdr



[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-03-13 17:39:57 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Dzięki za post ja tez mam hyndaia z niemiec a nóż jest zdławiony. Sprawdze.

A a ile ci szedł przed oddławieniem. Moj idzie 1.3 na gaz 180 km/h. (4,5 tys obrotów). Doszedłby do 200. Ale nie miałem okazji sprawdzić.

Gdzie ta blaszka jest dokładniej moze da się śrubokrętem sprawdzić?
  
 
To wlasciwie nie jest blaszka,to grubosci 5mm prostokat z aluminium,ktory w srodku ma mniejsza srednice,a znajduje sie jak patrzysz na dolot powietrza,to jest najpierw gumowy wezyk ten co idzie od filtra i ten gumowy wezyk jest nalozony na to cos gdzie w srodku jest przepustnica(tam gdzie sterujesz linka od gazu) przepustnica jest przykrecona do kolektora 4 srubkami i jesli pomiedzy tym cos jest to znaczy ze jest to dlawik,tam nawet jest napisane do ilu jest zdlawiony!!moj do 44kW,podsumowujac,za ta czarna guma jest srebna przepustnica,ktora powinna byc przykrecona bez dzielenia do tego czarnego ECFI ,jak cos to moge wyslac zdjecia tego dławika i gdzue sie znajduje.pzdr
  
 
po wyjęciu zwężki powinno się na zimnym silniku zdjąć klemę, odczekać trochę i założyć powtórnie, uruchomić silnik żeby się "nauczył" pracować "pełną piersią"
w tym przypadku moc podskoczy do 75KM
  
 
Witam własnie tgeo szukałem u siebie i niestety nie znalazłem ...(jesli to mozliwe to prosze o fotke na pablos1985@gmail.com) "muczki" a jak zwrosło ci zuzycie paliwa po zdjeciu tej blaszki? zastanawia mnie do czego sluzy ten dławik? to jest odciecie paliwa gdy obroty osiagaja maxa????
  
 
to widac bez rozkręcania tych 4 srub??
  
 
Cytat:
2007-05-23 20:24:06, pawelts pisze:
... a jak zwrosło ci zuzycie paliwa po zdjeciu tej blaszki? zastanawia mnie do czego sluzy ten dławik? to jest odciecie paliwa gdy obroty osiagaja maxa????



zużycie paliwa pozostaje takie samo a czasem nawet spada

zwężka to zwykła kryza (zmniejszenie przekroju), powoduje że do silnika podczas ssania dociera mniej powietrza
  
 
a widać tą zwężke bez rozkrecania tych 4 śrub?
  
 
tak widac bez odkrecania,zużycie paliwa zeby wzrosło nie zauważyłem ,zauważyłem natomiast znaczacy wzrost mocy w górnym zakresie obrotów,jutro postaram sie przesłac fotke tej zwezki(dławika)czy jak to sie tam zwiepzdr
  
 
chłopaki... a w ponym niema takiego czegos jak dławik - przydałoby sie pare koników
  
 
Chłopaki ja na to polukam dzisiaj i powiem czy mam zwężke czy nie.
Wiem gdzie ta zwężka jest Chodziło mi raczej czy wygląda to jak uszczelka z zewnątrz Np aluminiowa itp.
  
 
Muczki dzieki za fotke, niestety nie mam tego a szkoda...
  
 
Rozkreciłem sobie przpustnice i niestety tego nie bylo a szkoda
Przy okazji wyczyscilem przepustnice.

Mam autko na gaz i zobaczyłem przy okazji ze mikser od gazu sporo dławi przelot powietrza. Cos z tym musze zrobić.
  
 
Cytat:
2007-05-24 18:50:25, accent1 pisze:
Rozkreciłem sobie przpustnice i niestety tego nie bylo a szkoda Przy okazji wyczyscilem przepustnice. Mam autko na gaz i zobaczyłem przy okazji ze mikser od gazu sporo dławi przelot powietrza. Cos z tym musze zrobić.


załóż blos'a...
  
 
Blos moze pomóc, mysłalem o takiej modyfikacji - założyć blosa, zrobić dolot powietrza ze stożkiem, wywalić krokowy - zastąpić go tylko pokrętłem (taki jak od gazu).
Ciekaw jestem czy to dało bu mu mocy.
  
 
Witam mam pytanko mógłbym prosic równiez zdjątko z tym jakby to nawać reduktorem(dłąwikiem). Kamil_Sz@interia.pl

Byłbym wdzięczny:]

I mam odrazu pytanie gdzie moge sprawdzić rodzaj silnmika jaki mam zamontowany w accenciku ?? I ilosc kucyków ??

Pozdrawiam
  
 
Zwężka jest podobna do tej klik
poczytaj to klik

na forum było już o tym kilka razy => szukaj zanim zapytasz
  
 
Dzieki wielkie Sry za wprowadznei malego haosiku