[MKVII] problem z alternatorem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam niedługo 90procent postów to będa moje posty a teraz w czym mam problem otóż dzis jade sobie jade i słyszę pisk taki metaliczny i towarzyszył mi on nieustannie przez 18km pod domem polałem woda po pasku klinowym i pisk ustał ale wiadomo do puki woda nie wyparowała i znów to samo pisk taki metaliczny pasek napinałem i wymieniałem 5dni temu gdyż czasami po odpaleniu auta nie wył sie kontrolna ładowania akumulatora z reszta teraz tez nie zawsze sie wył dopiero jak mu przygazuje troszke to gaśnie i teraz moje pytanie sprawdzałem Pasek napieta jak nie wiem co nie da sie go obrócic o 90 stopni czyli napiety dobrze wiec skad ten pisk?? czy to łożysko w altku czy koło pasowe?? do mechanika jade w poniedizalem juz jestem umowiony bo wymieniam filtry,olej,rozrząd i od razu bede mu kazał zobaczyć altka ale czy autko wytrzyma mi do poniedziałku? dziennie robie ok 40km do pracy i do domu co robić....ma ktoś pomysł?? jezdzic?? a i jeszcze jedno pytanie bo moge kupic rozrząd za 300zeta tyle ze w jednym sklepie chca za pompe wody 170 zeta a w drugim za taka tansza 100zł i mam dylemat zainwestować jak sie kasy nie ma czy pompa moze być tansza? czy lepiej kupić droszą ?? pozdrawiam mam nadzieje ze juz więcej w tym dziale postów nie bede pisał ;] chyba ze z pomoca
  
 
zależy jaka jest ta tańsza pompa - zdarzają się pompy z plastikowym wirnikiem. Były już przypadki na forum, gdzie się komuś wirnik ukręcił. Ta pompa za 170 to SKF?
Co do paska, to jak ściagniesz pasek, to kółko alternatora obraca się luźno? jak poruszasz kółkiem góra - dół nie masz luzu?
Ja obstawiałbym łożysko alternatora.
  
 
Witam
Coś z tym twoim altkiem mi nie pasuje - rozumiem że może byc wyślizgane koło pasowe ale żeby aż w takim stopniu!? Sprawdź czy ci piszczy po wyłączeniu świateł i poważniejszych odbiorników prądu - jeśli dalej będzie piszczał to trzeba by sie dokładnie przyjrzeć łożyskom - byc może juz niewiele z nich zostało i wirnik ociera o stojan i stąd to blokowanie. Samo koło pasowe można oczywiście wymienić ale jeszcze w życiu nie widziałem takiego przypadku aby konieczna była wymiana. Co się tyczy pompy wody to wszystko zależy od producenta - jeżeli ta tańsza pompa będzie np produkcji SKF albo coś w podobie(znany producent) to można kupić tańszą natomiast jeżeli będzie to towar nieznanego producenta to lepiej trzymac sie od tego z daleka.
Pozdrawiam
  
 
włąsnie ja sie zapytałem co to za pompa za ta te 100zł jakiej firmy a on mi powiedział taniej hehe i cos mnie jego odpowiedz zniechęciła wczesniej w temacie ktos pisał o pompie RUVILLA cvzy jakoś tak czy taka pompa jest dobra i ta SKF to mowicie ze tez daje rade kurde bo troche zal jak rozrząd kosztuje 300 za sama pompe dac 170 ;/ ale z drugiej strony kupić jakiś szmelc za 100 z plastikowym wirnikiem i za miecha wymienic to tez zaden biznes kurde szkoda ze tak wszystko naraz sie zesrało ;]
  
 
1kamyczek
Tutaj coś dla Ciebie - poczytaj sobie: KLIK
  
 
Jeżeli zaczął szumieć po wymianie paska to za mocno go naprężyłęś i łożyska(i tak już wyrobione) teraz dostają w pi...ę.Radzę Ci trochę go popuść(do poniedziałku przejeździsz).A na twoim miejscu sprawdziłbym szczotki oraz przewody(a dokładnie masę).
  
 
Cytat:
2009-08-28 19:10:39, warzywisko pisze:
Jeżeli zaczął szumieć po wymianie paska to za mocno go naprężyłęś i łożyska(i tak już wyrobione) teraz dostają w pi...ę.Radzę Ci trochę go popuść(do poniedziałku przejeździsz).A na twoim miejscu sprawdziłbym szczotki oraz przewody(a dokładnie masę).



Kolego - nie wiem czy wiesz, ale mk7 ma napinacz na sprężynie. Nie da się za mocno naciągnąć, bo sprężyna reguluje siłę naciągu.
  
 
Dzieki chlopaki za pomoc po raz kolejny ja tez stawiam na lozysko ale zob co mechanior powie jak bedzie rozrzad wymienial...oby pozniej cos sie nie zepsulo bo trzeba bedzie zalatac dziure jeszcze raz dzieki za wypowiedzi i w tym watku jak i dwoch wczesniejszych porzadni z was ludzie
  
 
Cytat:
2009-08-28 19:47:08, przemkowal pisze:
Kolego - nie wiem czy wiesz, ale mk7 ma napinacz na sprężynie. Nie da się za mocno naciągnąć, bo sprężyna reguluje siłę naciągu.



Teraz już wiem