Kod lakieru 61

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki kolor kryje się pod tym symbolem? Ogólnie jest to kolor biały, tylko jaki? Czy jest to czysta biel, czy jakaś przybrudzona?Z mojego auta nie jestem w stanie nic wywnioskować, gdyż ponad 20 lat polerowania zrobiło swoje, a muszę się zdecydować na jaki kolor go pomalować.
Z góry dzieki za odpowiedź, pozdrawiam Jakub.
  
 
Nie wiem na 100%, wiec nie napisze nic, ale mozez się przejść do mieszalni i poprosic, zeby Ci pokazali na wzorniku kolor L-61. Oraz inne, wtedy najlepiej porównasz, bo będziesz miał wszystkie obok.
  
 
Byłem to koleś wogle nie wiedział o co chodzi,więc potrzebował bym nazwę tego lakieru najlepiej.
  
 
Jak poszedłem dorabiać L-64 to koleś zerknął do katalogu jaki to nr. RAL, potem wziął znalazł odpowiedni wzornik i pokazał mi jak to wyglada, żeby się upewnic. Może zmień mieszalnię więc
  
 
Koło mnie to nawet w zwyczajnym sklepie chemicznym mają taką porcję kolorowych blaszek z symbolami do oglądania od producenta lakierów renowacyjnych do samochodu. Zdecydowanie musisz pojechać w inne (bardziej fachowe) miejsce. W mieszalni niedaleko mnie wszystkie fabryczne symbole dorabiają bez problemu.
  
 
L-61 to jaskrawa pomarańcza (oficjalnie: morelowy) stosowana na przełomie lat 70-tych i 80-tych (77-81).

Wygląda mniej - więcej tak, na tym aucie nie jest to oryginalny lakier i może się trochę różnić. Szczególnie na przednich drzwiach pasażera.



[ wiadomość edytowana przez: jacekes dnia 2007-04-16 20:13:56 ]
  
 
Hmmm, moje auto jest białe, na 100% nie malowane, a kod lakieru to samo 61, bez L. Przynajmniej tak jest na tabliczce. Rok 1979.
  
 
Jakaś osobliwość najwyraźniej. Biały oznaczany był L74 lub 233.
  
 
no to podaje tabliczke, ale na moje to jest 61
  
 
tak jak Janisz pisał poszukaj innej "mieszalni" to Ci pomogą z tym kolorem ...a podejrzewam, że u tego Pana co byłeś za bardzo nie chciało szukać....
  
 
Numeracja z czasów przed licencją na 125p może być inna, niemniej koleś w ogóle nie kojarzący że auta mają numery lakierów to jakiś dyletant...

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-17 09:25:47 ]