Przecieka szyberdach !! co dalej???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam tak jak w temacie, zauważyłem że w jednym rogu szyberdachu podsuwitka mi zamokła, oczywiście szyberdach zamknięty. Słyszałem że jest tam jakaś uszczelka. ale gdzie i jak ją wymienić, i ile może kosztować.
  
 
wydaje mi sie ze mozesz bez nakladow zrobic cos takiego.
otworz szyber i uszczelke zewnetrzna nasmaruj troche jakims najlepiej bezbarwnym silikonem w miejscu gdzie styka sie z karoseria i zamknij szyber. jak silikon zwiaze to powinien uszczelnic i zime jakos przetrzymasz a na wiosne to chyba wymiana uszczelki lub czegos innego ale to musie sie wypowiedziec ktos kto to juz przerabial.
  
 
@Otis

Po otwarciu szyberdachu można zobaczyć kanały odprowadzające wodę. Najprzwadopodobniej są one zapchane. Wystarczy przedmuchać sprężonym powietrzem i wszystko powinno być oki. Miałem to samo.

Pozdr.




[ wiadomość edytowana przez: barman_pl dnia 2004-10-03 17:59:40 ]
  
 
Witaj. znajomy mial taki sam problem i uszczelnial ponoc dach, przedmuchiwal rurki odprowadzajace wode z szyberdachu a okazalo sie na koniec tego wszystkiego ze po prostu mial luzny szyber i dokrecil caly i przestalo ciec. wiec moze sprawdz czy dach nie jest luzny. pozdr
  
 
NIGDY NIC NIE SMARUJ W AUCIE SILIKONEM!!!

Silikon zawiera b. duzo zwiazkow ktore powoduja korozje blachy!!

Ponoc jedynym silikonem ktory mozna stosowac to silkon szklarski lub akwarystyczny, ale tego ostatniego zdania nie jestem pewny.
  
 
skoro disel skrytykowal moj pomysl to podpowiadam inne rozwiazanie.
na TOP GEAR na TVN TURBO widzialem jak szyberdach na laczeniu z blacha byl zaklejony taka szeroka tasma do okola. moze to jest rozwiazanie? niestety, wyglada jak wyglada .
  
 
Cytat:
2004-10-03 21:26:23, rw12 pisze:
skoro disel skrytykowal moj pomysl to podpowiadam inne rozwiazanie. na TOP GEAR na TVN TURBO widzialem jak szyberdach na laczeniu z blacha byl zaklejony taka szeroka tasma do okola. moze to jest rozwiazanie? niestety, wyglada jak wyglada .



jezeli chcesz to obsmaruj swoj samochod dookola silkonem, mnie na zlosc nie zrobisz
  
 
witka, mialem faktycznie ten sam problem i:
a)posprawdzalem i podokrecalem srubki
b)przedmuchalem kanaly odprowadzajace wode
c)jak wyzej

jednym slowem koledzy racje maja i innym pomagaja!
  
 
Cytat:
2004-10-03 23:23:15, OLOBONO pisze:
...jednym slowem koledzy racje maja i innym pomagaja...



hehehe

Myślę, że właśnie po to jest Forum

Pozdr.
  
 
Nie chcialem rozpoczynac nowego tematu wiec tutaj zapodam moj problem.
Jest on nastepujacy zaczela mi woda przeciekac po prawym slubku szyby i nie moglem za cholere dojsc o co kamon skad ta woda sie bierze znajomy blacharz mi powiedzial wlasnie zebym sprawdzil ten wezyk odprowadzajacy wody.Tak z ciekawosci go wyciagnalem jak sie okazalo byl on strasznie krotki i jego koncowka byla strasznie pocharatana jakby przecieta. A dlugosc dochodzila do polowy slubka przedniej szyby a z tego co wiem to powinien byc dlugi az do samego dolu.I teraz moje pytanie czy mozna samemu ten wezyk zamontowac na nowo jak go przeprowadzic jak go tam wetchnac mial ktos taki problem.Na ta chwile zatchalem otwor odplywajacy bo pelno wody mam w samochodzie znaczy sie dywaniki i cala gabka wyjeta aby wyschlo :/