Jak wozić radio?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Właśnie kupiłem 'przenośny' zestaw Alana 100+ i antenę magnetyczną. Nie chcę go montować w aucie na stałe. Może ktoś ma jakiś ciekawy patent - gdzie umieścić to radyjko żeby nie latało po całym aucie, było pod ręką i nie wymagało pajęczyny kabli w środku.

Napiszcie jak wozicie swoje CB (bo chyba nie na fotelu pasażera).

Pozdrawiam

Wojtek
  
 
Witam, ja mam kilka patentow zacznijmy od tego ze mam Matiza,tam jest taka mala kieszonka pod kieszenia na radio,upycham tam Cb-ika i jest oki, w Puncia woze na fotelu a w volkswagenie transporterze jest taka poleczka na podszybiu i wlasnie tam sobie jezdzi moj sprzecik,ale moze ty napisz czym pomykasz to jakos pomoge,mam "male" znajomosci co do budopy samochodow,wiec...
i powodzonka na trasie;p
  
 
Witam koledzy! Ja mam radio przykręcone do popielniczki od spodu( wyciagam popielniczkę razem z radiem) co pozwala uniknąć ciągłego odkręcania i przykręcania śrubek( ile przy tym nerwów można stracić). Niestety nie sprawdzi się u osób palących i nie w każdym aucie. Nie wiem czym śmigasz, ale sprawdź czy masz taką możliwość bo to naprawdę ułatwia życie. Jeżdżę VW Caddy (2001) z radiem Alan 100+(wymieniam na Unidena , który też tam wyląduje). Mam nadzieję , że pomogłem. Życzę szerokości i do usłyszenia na drodze!
  
 
ja mam paska '96 i radyjko wkładam w półeczkę pod popielniczą wtyk do zapalniczki i heja
  
 
Mam harego którego woże pomiedzy siedzeniem kierowcy a schowkiem w toyocie carinie i tak jest najlepiej
  
 
ja woże richarda po lewewj stronie kolumny kierownicy. akurat w ąłdziei jest tam bardzo dużo miejsca.
w toyocie hiace wymontowałem schowek centralny (i tak nie uzywany) i w jego miejscu przykręciłem sprzęcik.
wcześniej mniejszego alana 18 miałem na półce pod sufitem.
  
 
Najlepiej jak sami zobaczycie

http://img218.imageshack.us/img218/9952/pic00032mv.jpg

[ wiadomość edytowana przez: Bielo dnia 2005-09-23 18:32:10 ]
  
 
ja mam w golfie mk2 dokładnie tak jak na fotce
  
 
Cytat:
2005-09-18 00:04:05, WlodekJota pisze:
Mam harego którego woże pomiedzy siedzeniem kierowcy a schowkiem w toyocie carinie i tak jest najlepiej



...ten sposób również ja preferuję z malutką różnicą, że woże je między fotelikiem pasażera a korytkowym schowkiem połączonym z podłokietnikiem . Nie pozostawia śladów (dziur) w tapicerce a i bardzo łatwo wymontować żeby nie kusiło "lewych" nabywców. W czasie jazdy SUPER STABILNE! - nie ma mowy o samoistnym przemieszczeniu!

73!
  
 
Ja przerobilem nieco schowek nad popielniczka i oto efekt :CB
  
 
Achhhh jaki jestem z siebie dumny
Wreszcie zamontowałem radyjko tam gdzie jest moje upragnione miejsce
Na początku miałem pod schowkiem pasażera ale było daleko od ręki.Teraz mam pod srodkowym pulpitem
ach jeki jestem z siebie dumny
  
 

W takim razie i ja zamieszczamkilka fotek jak mam zamontowane radyjko, pozdrawiam.




CB
CB w ukryciu
CB nocą
CB nocą 2

[ wiadomość edytowana przez: crazy dnia 2005-11-16 10:12:53 ]

[ wiadomość edytowana przez: crazy dnia 2005-11-16 10:17:45 ]
  
 
Cytat:
2005-11-16 10:08:08, crazy pisze:
[b][i] W takim razie i ja zamieszczamkilka fotek jak mam zamontowane radyjko, pozdrawiam.



Podoba mi się ta klapka w Lagunach. Super miejsce na audio, CB lub jeszcze inne wynalazki - wedle uznania. Ja cały czas kombinuję gdzie by tu zamontować w Escorcie, żeby nie było widać. Schowek odpada - za daleko dłoni. Chyba wymyślę coś zakrywanego w konsoli środkowej. Pod radiem jest półka wielkości 2 DIN (2 x wysokość radia).
  
 
Crazy podoba mi sie twoj schowek na radyjko Ja bym musial z popielniczki zrezygnowac i to tez nie wiem czy by mi sie zmiescilo
Pozdrawiam
  
 
Crazy jastem pod wrażeniem
  
 
Witam!
Gdzie w omedze B najlepiej umieścić CB. Proszę o porady a najlepiej zdjęcia.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2005-11-18 18:12:08, paweldm pisze:
Witam! Gdzie w omedze B najlepiej umieścić CB. Proszę o porady a najlepiej zdjęcia. Pozdrawiam.


Kolego jak mialem omesie to tez mialem problem z radyjkiem poniewaz nijak sie nigdzie nie miescilo. Slyszalem, ze montowali w schowku ale to strasznie niewygodne. Ja wozilem miedzy fotelem pasazera a tunelem i chyba to bylo najrozsadniej. Jeszcze mozna przykrecic pionowo na tunelu obok schowka ale zabierasz pasazerowi miejsce. No chyba, ze chcesz sie pozbyc centralnych nawiewow - fajne miejsce ale cos za cos
Pozdrawiam
  
 
A dlaczego w schowku niewygodnie????

Ja mam u siebie w asterce tak zamontowane i po mojemu jest lux. Radia nie widac, wiec nie cieszy oka "niewyraznych panow", w czasie jazdy przy zamknietym schowku slyszalnosc jest bardzo dobra, gruszka wychodzi przez wglebienie kolo srubki mocujacej schowek i jest przymocowana na konsoli nad radiem.

Ja nie mam zadnych zastrzezen, jedynie co przy zmianie kanalu trzeba siegac i schowek otwierac, ale jak czesto teraz sie kanaly zmienia. Dobrze ustawiony SQ i kanal 19 i mozna dzialac w trasie
  
 
Cytat:
2005-11-26 15:00:53, MINIO pisze:
A dlaczego w schowku niewygodnie???? ... Ja nie mam zadnych zastrzezen, jedynie co przy zmianie kanalu trzeba siegac i schowek otwierac, ale jak czesto teraz sie kanaly zmienia. Dobrze ustawiony SQ i kanal 19 i mozna dzialac w trasie


No wlasnie dlatego kolego ale co kto woli mozna tez miec radioze zmiana kanałów w gruszce co juz ulatwia sprawe ale tez mozna sie "machnac" z numeracja. A co do slyszalnosci... hmmm ja umiescilem swoje tuz nad popielniczka (foto w profilu) i niestety musze pomyslec o jakims glosniku zewnetrzym bo slyszalnosc spadla pewnie za blisko popiolki i tlumi... ale nie jest tak zle
Pozdrawiam
  
 
Witam ponownie
Chciałbym przedstawić mój sposób montażu radia w fiacie punto 1 -może się przyda dla potencjalnych przyszłych właścicieli radyjka a jeżdżacych fiatem punto
Pozdrawiam
Mariusz


[ wiadomość edytowana przez: kmdm1 dnia 2006-01-14 14:01:22 ]