Linka prędkościomierza! POMOCY!!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
U mnie tez trzeszczy i strasznie telepie (o 15km/h na strone). Tylko ze u mnie spowodowane jest to ty ze grzebalem w machanizmie predkosciomierza (mam teraz przebieg 2 razy mniejszy ).

Niedawno wymienilem mechanizm i tarcze z licznika na odpowiedniki z poloneza - sa bardzo podobnie albo nawet tak samo wyskalowane(tyle ze do 180). I juz nic nie telepie i nie trzeszczy, a linka pozostala bez zmian.
  
 
Panowie a ja mam inny problem. Licznik zaniż mi wartości - mieżone z innymi autami.
Kaszel 80km/h - Opel Corsa 95km/h
Kaszel 95km/h - Skoda Octavia 115km/h

Co może być przyczyną takich przekrętów?
Koła i opony seryjne...
  
 
ten typ tak ma, troznie jest z malcami, kumpel ma na trojce 115 w serynym silniku, a tak na serio jak sie mierzy z innym autem to jest ino90 :S. ale szafe zamknie.
  
 
Cytat:
wczoraj po raz kolejny pekla mi linka szybkosciomierza w tym samym miejscu tj.w slimaku .Ostatnio to naprawialem miesiac temu .Gdzie tkwi przyczyna


mialem kiedys taka sytuacje.
okazalo sie ze linka pekla zostawiajac okolo 5-10mm kawalek w tym "slimaku". prawdopodobnie poprzedni wlasciciel mial takie "przejscia" bo z tej tulejki na linke w slimaku wydlubalem (z wielkim trudem) trzy ukruszone "koncowki" linki...
od tego czasu zero wahniec, wskazowka stoi sztywno jak nalezy:))))))))))))))
  
 
a moze masz zgnieciony pancerz?? moze się kleszczy w zagięciu i ukreciłeś... moze krzywo nakrecona jest złączka... dlatego sie łamie po miesiacu... i jeszcze jedno, smaruj linke olejem, nie zadnym ŁT/stałym/towotem przyjdzie mróz, smar zamara i linki się ukręcają...
  
 
panowie szukalem szukalem i nic nie znalazlem. musze wymienic linke predkosciomierza w maluchu i prosze o dokladnie opisanie jak i co. maluch to fl 88 rok, czy trzeba zdejmowac wszystkie wykladziny etc etc etc?? co gdzie i jak prosze bardzo o opis czynnosci peace.
  
 
ha! też to miałem, nagle zaczynało piszczeć jak cholera i dygotać, za chwilę przestawało... no, wyciągałem linkę i smarowałem smarem grafitowym... potem jeszcze zawyło ze 2 razy i wkońcu samo przestało. Maluch to magiczny samochód, samo się naprawi skoro się zepsuło . Potem jeszcze wymieniłem napęd ale z innego powodu.
  
 
dobre dobre tylko jak to wymienic calal linke. u mnie po proatu nie dziala predkosciomierz. jakto od strony tehcnicznej. jak do dziecka prosze
  
 
Dziadku!

Ja zabierałem się do wymiany linki od strony licznika (jak linka nie była ruszana ściągasz plombe i odkręcasz od liczników).
Linka leci przez kawałek bagażnika potem trochę w środku i ginie w czeluściach tunelu. Sama linka leci w zaczepach i pamiętaj żeby ją dokładnie tak samo zamontować.
Także musisz sciągnąć:
licznik, plastik przy leawku, tapicerkę na tunelu,blachę do nawiewu (ta łączącą tunel z mieszalnikiem powiertza, małą blachę przy tylniej kanapie).
No i potem trochę leżenia pod autem (dobrze jest ściągnąc blachę osłaniającą szkynie biegów)


Powodzenia
  
 
lo cie pieronie.........
  
 
To tak tylko wygląda....
Jak coś to możesz spróbować wymienić tylko linkę bez pancerza.

Sporo mniej roboty...
Tylko ja przesmaruj...