[126] koła - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak, zdecydowanie NAVIGATOR. Jak pracowałem w STOMILu, to najczęściej brakowało właśnie NAVIGATORÓW do maluszka i DF'a. OPona na licenji GOODYER'a. Jest to stary bieżnik całosezonowy GOODYER'a. Naprawdę chwalony za dobre zachowanie zarówno na moktrym jak i suchym. Choć trzeba pamiętać, że takie bieżniki nie osiągają tak wysokich przebiegów jak na przykład vivo(które wg. mnie jest najgorszą oponę na deszcz jaka powstała w ostatnich 10 latach). Ale coś za coś. Dobre zachowanie za wysokie przebiegi. NAVIGATOR - TAK!!
  
 
Ja jezdze na felach 13' z zastavki, opony to 4 x hankook 155/70.
Przy leciutkim obnizeniu nic nie trze, ale o dystansach mozna zapomniec... Opony na suchym sprawują sie dobrze (duzo lepiej od nawigatorów 135/80 r12), ale jak jest mokro to sie boje na drogi wyjezdzac- koła mozna zablokac nawet przy srednim hamowaniu, a na zakretach rzuca niemiłosiernie....

Na zime zakladam seryjne 12' z nawigatorami, są to jedne z lepszych opon cało sezonowych...
  
 
Ja jeździłem z kolegą który ma Hankooki to ciągle piszczały na zakrętach.
  
 
dokladnie hankooki to Syf koreanskie gófno na suchym są ok ale jak popada to niezycze nikomu takiej jazdy jak na lodzie poprostu porazka,a jezdza u mnie na felgach alu 155/65/13 z tyłu dystanse po 2 cm
pozdro


[ wiadomość edytowana przez: Geba dnia 2004-09-19 18:27:22 ]
  
 
Mi nie piszczały.... Ale na mokrym to nawet maluch zerwie przyczepnosc przy ruszaniu...

Mialem je wczesniej w hyundaiu, szybsza jazda po mokrym nie mozliwa, na 3 biegu przy dodaniu gazu tracily przyczepnosc...

One sa chyba z jakiegos twardego plastiku..
  
 
Ja mam w swoim malcu kola 13x6 z oponami 145x70przod i 155x65 tyl kleber przod i michelin sprawuja sie dobrze i mam sprzodu dystanse z 125p poniewaz mam tarcze hamulcowe i kola mi ocieraly o zacisk!!!
  
 
hm ja mam z tylu 155/65/r13 na 5,5" alu od bmw rekin
przod 145/70/r13 5,5" alu bmw rekin
przod musialem korygowac mlotkiem zeby nie tarlo
a tyl sprezyna obcieta 1 zwoj i jest gites choc wolalbym 165/55a na przod 155/65
zakrety wychodza bosko na suchej nawierzchni na mokresj jest roszke gorzej ale jak sie nie ma luzow w kieraku to idzie sie przyzwyczaic i nauczyc jak odpowiednio reagowac
  
 
A ja sobie jezdze na przespawanych felgach 145/55/12 i nawet spoko sie jeżdzi ale troszke strach ze spawy pójda i wtedy kapa Ale na zime wsadzam 155/65/13 na tył
  
 
Cytat:
Ale na zime wsadzam 155/65/13 na tył

w takim razie pozdrawim pana na zime zaklada sie zazwyczaj wezsze gumu, daj wiekszy nacisk jednostkowy zapewniając tym samym lepsza przyczepność na ośnieżonej nawirzchni.

Jeżeli chodzi o navigatory to jezdze na nich od poczatku roku (kupilem nowy komplet 135/70 13 przod 145/70 13 tył) Sprawują sie znakomicie, zarówno na mokrym jak i na suchym.

Jezeli chodzi o porównania opon trzeba brać pod uwage wyłacznie nowe gumy, gdyz stare opony mimo dobrego bieżnika, czesto nie maja juz takich własciwosci!!

  
 
najlepsze sa ruskie felgi przerobione na 4 lub na 4,5 cala tak jak ma kopi w swoim malcu waza tyole co pol stalowki i nie wspominajac o wzgledach estetycznych a oponki to najlepsze sa nalewki warszawskie na vivo heh super trzymanie lub alu 12 i zz ety
  
 
witam ja jezdze n afelgach od BMW ALPINA 5,5 cala 4 szt. z przodu oponki 135/70/13 a z tylu 145/70/13 ale przy nastepnym zakupie bede bvral takie jak z przodu nizsze autko sie robi wizualniei praktycznei tez
  
 
tak masz racje wiem ze cieńsze gumy sie zakłada moze załoze seryjne od bobka bo na tych troszke strach tym bardziej ze to sa typowe slicki ( zero bieżnika ) ale poki sniegu jeszcze nie ma to narazie mam czas do namysłu Pozdrówki
  
 
widze, że wątek zamarł.
up...



REGULAMIN

[ wiadomość edytowana przez: mar125 dnia 2009-02-12 23:56:45 ]
  
 
to powiem coś od siebie
na początku miałem przy 125p 165/70/R13 opony stare rocznikowo Kormoran powiem tyle, do kitu z takimi gumami
wiosną zapodałem 185/70/R13 powiem tyle, dobrze sie jeździ lecz w zakrętach czuć jak buja na oponach
na ten sezon szykuje 195/55/R14 na przód a na tyl moze 205/55/R14 a jeśli nie wypali taki wymiar to będą deko węższe
zobaczymy jak sie teraz będzie jeździć
  
 
kilka osób pytało gdzie kupić ruskie felgi
odpowiedz tutaj : kute felgi

poprawiłem ci linka,nie dziękuj

[ wiadomość edytowana przez: mar125 dnia 2009-02-13 11:26:02 ]
[ powód edycji: ostatni raz poprawiam,kolejne posty będą leciały w kosmos ]
  
 
Koles, jedyne Twoje posty na tym forum (i innych) to reklamy wlasnego sklepu - od tego jest odpowiedni dzial, kolejne takie posty beda usuwane.
  
 
Zakupiłem do bolida i pierwszy raz będę jeździł na tym rozmiarze. Yokohama A539 175/50 r13

Po pierwszych jazdach podziele się wrażeniami, pewnie będzie o niebo lepiej niż na tym co jeździłem sezon 2008 czyli uniroyal rallye 680 155/65 r 13. Te gumy świetne sa syf i wode, a na sucho tylko jak się w połowie zedrą.

  
 
Najs!
A uniroyal rally to faktycznie syf na suchym
  
 
jaqo czego sie dziwisz jak to opona deszczowa
  
 
Filip gdzie Ty dostałeś te opony bo podobną są już nigdzie niedostępne!