Wtryskiwacze, tylko troche inaczej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wiem że wtryskiwacze są wysoko omowe i niskoomowe, o co tu chodzi na prosty łeb, pewnie o to czy beda działać, ale czy jest inne sterowanie do niskoomowych i wysokoomowych??? czy da sie jakoś sprawdzić jaki jest wtryskiwacz ???

a no i moze ktoś wie jakie sa wtryskiwacze w espero ???

Pozdrawiam
Wiktor
  
 
Cytat:
2005-04-12 22:02:47, Wiktor_ pisze:
"...wiem że wtryskiwacze są wysoko omowe i niskoomowe..."



O ja pieprzę !!!......NAPRAWDĘ ???

...jeśli TAK ( i nie dotyczy to jakiś piezoelektrycznych wtrysków najnowszej generacji AD 2005) to jestem pod wrażeniem bo PIERWSZE SŁYSZĘ

Cytat:
2005-04-12 22:02:47, Wiktor_ pisze:
...." moze ktoś wie jakie sa wtryskiwacze w espero ???"


Wie NA PEWNO SpeedR i CzareK Rej


  
 
A wiec od poczatku

W silnikach stosuje sie tryski nisko i wysoko omowe.
Wtryski nisko omowe stosuje sie rpzede wszytskich w autach japonskich oraz w autach gdzie msuza byc due wtryskiwacze (duza moc z jednego cylindra). Oczywiscie istnieja wyjatki od tej reguly. Ostatnio spotkalem sie z wtryskiwaczami 900ccm wysokooprowymi.
Zgodnie z prawem ohma czym mniejszy opor odbiornika tym wiekszy pobor produ prad (natezenie produ nie mylic z napieciem !) czyli wtryskiwacze o niskiej rezystancji potrzebuja sporego pradu do dzialania. W praktyce wyglada to tak ze wtryski niskooporowe sa sterowane za pomoca metody peak and hold czyli w pierwszej fazie otwarcie idzie na nie bardzo duzy prad (cos kolo 15A jak dobrze pamietam ) a potem w fazie podtrzymania za pomoca PWM (lub innego ogranicznika produ) sterowany jest znacznie mniejszym pradem (5-7A jak dobrze pamietam ). Ma to taki plus iz skraca sie czas otwarcia iglicy wtryskiwaza czyli istnieje lepsza mozliwosc sterowania wtryskiem. Wada wyzsszy stopien skomplikowania ukladu sterujacego.
U nas w aucie sa stosowane wtryskiwacze wysokooporowe 916 ohm) o przeplywie 170ccm podlaczonych jako full group czyli wszytskie otweiraja sie rownoczesnie w przeciwnienstwie do sekwencyjnego wtrysku gdzie wtryski otweiraja sie parami.

Wtryskiwaczy nie wolno zamieniac (w sensie nisko z wysokooporowymi) jezeli bysmy do nas wsadzili wtryski niskooporowe najprawdopodobniej doszlo by do uszkodzenia ECU, natomiast jezeli do auta z wtryskami niskooporowymi wsadzilibysmy wtryski wysokooporowe to po prostu nie bedzie to dzialac.

W przypadku uszkodzenia wtryskiwaczy w espero najlepiej wsadzic z c20ne (juz za 50-80 PLN mozna kupic komplet uzywanych) . Te wtryski sa bardzo latwo dstepne.
Ja stosuje u siebie obecnie wtryskiwacze o wydajnosci 220ccm z silnika c20xe ale mam takze przygotowany komplet wtryskiwaczy z c20let 300ccm jakby te okazaly sie za male .

To chyba wszytsko
Pozdrowiena
Jadzwin


  
 
Cytat:
2005-04-13 10:23:12, Jadzwin pisze:
...[ciach]
W przypadku uszkodzenia wtryskiwaczy w espero najlepiej wsadzic z c20ne (juz za 50-80 PLN mozna kupic komplet uzywanych) . Te wtryski sa bardzo latwo dstepne. Ja stosuje u siebie obecnie wtryskiwacze o wydajnosci 220ccm z silnika c20xe ale mam takze przygotowany komplet wtryskiwaczy z c20let 300ccm jakby te okazaly sie za male . To chyba wszytsko Pozdrowiena Jadzwin



A co z silnikami 1,5?
  
 
Nie mam pojecia.. Ale na pewno wtryskiwacze sa wysokooporow (bo ECU jest taki sam) a czy wtryski sa takie same to trzbea by zobaczyc w katalogu czesci espero.

Jadzwin


  
 
dzięki Jadzwin za wytłumaczenie, czyli silniki z grupy gm maja wtryskiwacze wysokoomowe? pytam dlatego ze wkoncy chce przełożyc ta głowice co robiłem a tam sa wtryski boscha (silnik 1.8E GSI 115km) i niedokonca wiem czy będą dzialały

Pozdrawiam
Wiktor
  
 
OOOO przepraszam....nie powiedziałem, że wie też Jadżwin ......ale to tylko dlatego że On obraca sie teraz w sferach WYŻSZYCH ...sprzęgło 4x mocniejsze, wtryski 4 x wydajniejsze itp itd ....

Zawsze powtarzam...człek się całe życie uczy i głupi umiera....no coooo....naprawdę wcześniej nie słyszałem o wysko i nsko Omowych wtryskach

Pozdrowionka !
  
 
Wiktor: Bedzie wszytsko ok.. Zaloz sobie dodatkowp regolowane kolko na walek rozrzadu to kilka koni tym sobie dolozysz (kosztem mocy na dole ale who cares )

Bogdan: STREFY WYZSZE Chyba stany wyzsze druciarstwa i rzezbienia w gownie


Pozdrowienia
Jadzwin
  
 
własnie od wczoraj nad tym kołem sie zastanawiam,
troche o tym czytałem no ale niezawiele wiem, może mógłbyś cos więcej napisać, czy regulowane koło mozna uzyskać w skotek jakiś przeróbek orginalnego kola pasowego rozrządu? czy trzeba kupic nowe już regulowane?

Pozdrawiam
Wiktor
  
 
wtryskiwacze mają średnio 10 do 20 Om.Niezależnie od producenta.Espero ma 1.5 dohc-13do15 om.1,8 i 2.0-15do20 om.
  
 
Wiktor_: Jak chcesz to moi kumple rpzerabiaja kolka rozrzadu na redulowane za 100 pln. Wiec jak bys chcial to mi wyslij swoje. Niestety znajac ich to potrwa ze 2 tygodnie

Pozdrowienia
Jadzwin