Gumy na stabilizatorze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jaki są wymiary/parametry gum na stabilizatorze w Fordzie Escorcie z '92 roku.
  
 
...gum pod drązek skrętny?
I tak nie znajdziesz tańszych od orginałów Forda po 19pln/szt.
  
 
Niestety nie, chodzi mi o gumy na drążku stabilizacyjnym, które są przymocowane do ramy pomocniczej za pomocą obejm metalowych. Jak dzwoniłem do sklepu to powiedzieli mi, że są szesnastki i dwudziestki czwórki i tu jest cały problem.
  
 
Mogę sprawdzić wieczorem wymiary-przypomnij się jutro na priva. Niemniej jak podasz rocznik i silnik (może nawet nr Vin-nadwozia) to Ci dobiorą właściwe-w cywilizowanym sklepie. Kupuj tylko orginały, są niewiele droższe, ale duuuuużo lepsze i na bank pasują. A co to jest za parametr: szesnastka?
  
 
Zdaje sie ze średnica 15 mm
  
 
Nie mam zielonego pojęcia, ale może chodzi im o średnicę tego otworu w środku, albo inaczej o średnicę drążka stabilizacyjnego.
  
 
Cytat:
2005-10-04 08:39:05, psoti pisze:
Zdaje sie ze średnica 15 mm


Gdzieś na forum czytałem, że 15 mm to do fiesty '89, ale wszystko możliwe
  
 
U mnie w 91r 1,6EFi drążek ma około 16mm-przed chwilą mierzyłem. A swoja drogą co to za sklep, co nie wie co oznacza to 16 czy 24 i nie potrafi dobrać odpowiedniej części? A może nie wiedzą co to wogóle jest?
  
 
Szczerze mówiąc to sprzedawcą jest tam starsza Pani, ale fakt faktem części mają najtańsze w całym Tomaszowie, i to nawet orginały.

A tak właściwie to mam jeszcze jeden mały problem. Jak mi się autko rozgrzeje, to niestety gaśnie jak wrzycam na luz, nawet jeśli na tym luzie chciałbym dojechać tylko do skrzyżowania, czyli jakieś 2-3 metry, co może być tego przyczyną, acha jeżdżę na LPG.
  
 
Ciekawe-najtańsze części, a nie potrafią dobrać...
gaśnie-Układ dolotu powietrza sprawdź (filtr, przepustnica, rury powietrza) i filtr gazu.
  
 
Pierwsze słyszę o dwóch rozmiarach gum na stabilizator a cóż człowiek ciągle się uczy
  
 
te większe gumy to sa do starszych modeli do tych w których wachacz wyglądał jak kość (nie był trójkątny)tak choba do 89r.
  
 
Cytat:
2005-11-25 15:18:28, janusz35 pisze:
te większe gumy to sa do starszych modeli do tych w których wachacz wyglądał jak kość (nie był trójkątny)tak choba do 89r.

dokładnie do 09.1990r (MK3,4)
  
 
w mk 5, 6 i 7 były dwa rodzaje
16mm dla normalnych i drógi rodzaj dla cossiego
  
 
zmiana tych tulejek niewiele ci pomoże bo drążek też się wyciera. Mam na to taki patencik,że zakładam tulejki od fiesty '96, mają po prostu mniejszy otwór. robię tak od 8 lat i NIGDY nie robiłem tego dwa razy w jednym essim. Kup oryginały. nie pamiętam całego numeru ale na końcu jest na pewno 609.
  
 
Cytat:
2005-10-04 08:57:35, KamBas pisze:
Szczerze mówiąc to sprzedawcą jest tam starsza Pani, ale fakt faktem części mają najtańsze w całym Tomaszowie, i to nawet orginały. A tak właściwie to mam jeszcze jeden mały problem. Jak mi się autko rozgrzeje, to niestety gaśnie jak wrzycam na luz, nawet jeśli na tym luzie chciałbym dojechać tylko do skrzyżowania, czyli jakieś 2-3 metry, co może być tego przyczyną, acha jeżdżę na LPG.



miałem to samo na początku
zresztą tak chyba jak wszyscy.

Trzeba "zmodyfikować" dolot powietrza, tak aby nie brał powietrza z zewnątrz tylko z pod maski.

U mni ewyglądało to tak że pan na LPG zdja mi tan wlot co jest pod grillem i teraz już nie gaśnie
Wewntualnie jak nie pomoze to trzeba skierowac wlot do tyłu.

Poprostu jak wyżucasz na luz to dostaje za dużo powietrza i się lipa robi...
  
 
co do drazków zastanów sie czy jest sens płacic za nowe małe czy duze nie ma znaczenia poprostu podkładasz cos twardzszego od gumy pod mocowanie tylko zeby nie był wieksze od obejmy i tylko kwestia dobrania grubosci materiału tak aby nie był za gróby ani za cienki i zakrecasz bez wyciagania gum satysfakcja gwarantowana ja tak mam i jest lepiej niz na nowych gumach i w razie czego wystarcvzy cos jeszcze podłozyc zanim wymienisz sprubój
  
 
mati- czy trzeba odkręcać obejmę ,przynajmniej tę śrubę od przodu czy wystarczy nieco poluzować ja myslę podłożyć miedzy obejmę a gumę kawałek blachy. Do do użycia gum z Fiesty to oglądałem je w sklepie i są dużo mniejsze i nie chodzi o średnicę wewnętrzną ale ogólnie te gumy wydają mi się dużo mniejsze.