Czy to tu sprawdza sie poziom oleju w skrzyni?

  szukane wyrażenia:   skrzyni
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wolę dla pewności spytać, żeby nie odkręcić czegoś złego.
Czy to to zanznaczone na fotce?

  
 
Nikt z was nie sprawdzał poziomu oleju w skrzyni przeciez w instrukcji pisze zeby kontrolowac raz na 20000 km
  
 
tak , to dobre miejsce
  
 
Cytat:
2005-06-09 15:05:48, Mad pisze:
tak , to dobre miejsce



Dzięki
  
 
Oki, sprawdzone.
Oleju Ci u nas dostatek

Kolor taki pomarańczowy (moż emiedziany) przeźroczysty (klarowny)
  
 
Master możesz mnie oświecić w jaki sposób to sprawdzałeś?? Chyba musze zrobić to u siebie.
  
 
odkręcasz tą śrubę, bierzesz kawałek cienkiego drucika, zaginasz końcówkę a kształcie litery L i wkładasz do otworu równo z dolnym gwintem, a poten wiciągasz i patrzysz czy jest na końcu drucika olej. powinien być ok 2-3 mm poniżej gwint.
  
 
Master w naszej skrzyni jest olej koloru czerwonego Ja mam zalane ELFMATIC podobno jest to olej identyczny jak w automatikach.
  
 
moze i to było czerwone. ale w małej ilości (kropla)wyglądało na pomarańcz no chyab że mam jakiś inny zalany
  
 
Olej pracuje w skrzyni więc po pewnym czasie zmienia barwę też miałem taki ale zalałem nowy jak zmieniałem sprzęgło trochę mi wyciekło półosią.Po wymianie oleju wydaje mi się że skrzynia inaczej pracuje idealnie wchodzą biegi , jest wogóle cichutka jak nówka.
  
 
A ile olej kosztował? Może pamiętasz??
  
 
kolor jest drugorzędny, ważne żeby olej nie był "metalic" widziałem już takie .....na szczęście nie w essinach
  
 
23 zł za litr
  
 
A czy tym samym korkiem się wlewa olej czy tylko sprawdza
  
 
A ile litrów oleju powinno być w skrzyni?
  
 
Cytat:
2005-06-09 19:35:25, stepo pisze:
A czy tym samym korkiem się wlewa olej czy tylko sprawdza


tak , tym samym


[ wiadomość edytowana przez: Mad dnia 2005-06-09 19:38:29 ]
  
 
Tym samym wlewasz
  
 
Cytat:
2005-06-09 19:37:51, kondziu pisze:
A ile litrów oleju powinno być w skrzyni?


3,1 L

wystarczy 3L
  
 
Dzięki bardzo wszystkim. A jakby ktoś chciał wiedziec gdzie się spuszcza olej to do tego służą te tekie śmieszna wystające śróbki nr. 2 na obrazku:

  
 
Cytat:
2005-06-09 19:59:41, MasterCheat pisze:
Dzięki bardzo wszystkim. A jakby ktoś chciał wiedziec gdzie się spuszcza olej to do tego służą te tekie śmieszna wystające śróbki nr. 2 na obrazku:



one sluza wszakże do czego innego ale faktycznie mozna nimi spuscic znaczna czesc oleju ze skrzyni