Czy wymieniac pasek rozrzadu?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie!!!
Mam taki dylemat. Otorz swojego essiego kupilem w zeszlym roku w listopadzie- osobiscie pojechalem po niego do niemiec. I teraz nie wiem, czy wymieniac mu rozrzad, gdyz przez pierwsze 4 lata auto bylo serwisowane (ksiazka serwisowa) i przy 60 000km zostal wymieniony rozrzad-naklejka z data, iloscia kilometrow umieszczona naoslonie rozrzadu. Na tym konczy sie historia serwisowania. przez kolejne dwa lata mial go inny wlasciciel i juz przegladow nie robili-zero wpisow w ksiazce. Potem kupilem go ja (ale nie bezposrednio od wlascicela, tylko z komisu) z przebiegiem 81000 km. I teraz rodzi sie pytanie, czy wlascieciel nr.2 przejechal autem tylok 20000 km, czy tez 120000 bez rzadnego przegladu-no bo essi ma krotki licznik.
No i co sadzicie? Wymieniac rozrzad, czy wierzycw niemiecka uczciwosc?
i co ile powinno sie wymieniac rozrzad? silnik 1,8 16V 115ps, bez gazu?
Pozdrawiam!!!
  
 
WYMIEŃ ROZRZĄD !!! JA TEGO NIE ZROBIŁEM ... I POTEM .. 8 ZAWORÓW POOOOOSZŁOOOOO .... (((
  
 
dla bezpieczenstwa lepiej wymienic
zawsze to tansze niz remoncik silniczka
  
 
jak to mowia chytry 2 razy traci - wymien
  
 
Cytat:
(...) i co ile powinno sie wymieniac rozrzad? silnik 1,8 16V 115ps, bez gazu? Pozdrawiam!!!



Co 90kkm. Warto jednak wymieniac co 60kkm. A czy teraz wymieniac? Az sie dziwie ze jeszcze tego nie zrobiles od listopada.. niezly hardcore'owiec z Ciebie
  
 
zmień-wiem co piszę
  
 
Zmień ja miałem to szczęscie że pasek pękł i ocalał motor.
  
 
zmien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
No dobrze, to juz wiem co robic
Wiec teraz ile powiniennem zaplacic za usluge aby nie przeplacic - a ile bierze serwis?, oraz ile przyszykowac kasy na zestaw naprawczy motocrafta -bo chyba inne w gre nie wchodza co?
Paek alternatora tez wymienic- no i kszty tego?
Dzieki za KONKRETNE odpowiedzi. No, a ja glupek cukrem
  
 
dość tanio kupisz w www.abscar.com.pl.
Tam wymienisz też za 150zł brutto.
  
 
Przeczytałem ten post i podziwiam twoją odwagę/niewiedzę (używać zamiennie).
  
 
Ja będę wymieniał teraz w Łodzi.
Koszt takiej operacji to od 100 PLN (p. Jacek na Lawinowej - podobno najlepszy w Łodzi specjalista od Fordów) do 180 PLN w warsztacie nie znającym się na tym

Ja będę robił to za 140 tylko dlatego, że mam warsztat blisko i nie muszę dojeżdżać na Lawinową.

Cena zestawu waha się pomiędzy ca. 360 a 540 PLN w zależności czy chcesz z napisem Motorcraft, czy tej drugiej firmy, której teraz nie pamiętam nazwy a co robi paski dla Motorcrafta.

Aha warsztat w którym będę robił to - zna się na tym. Często sprawdzam "fachowców" zadając im jakieś elementarne pytania. Często odpowiedzi są zdumiewające...
  
 
Dzieki za odpowiedzi (oczywiscie za te powazne a nie o glupocie). Tak wiec cena 150 pln za wymiane rozrzadu w serwisie to chyba rozsadna cena co?
Pozdrawiam!
  
 
Cytat:
2005-06-13 21:31:36, Szkuner pisze:
Dzieki za odpowiedzi (oczywiscie za te powazne a nie o glupocie). Tak wiec cena 150 pln za wymiane rozrzadu w serwisie to chyba rozsadna cena co? Pozdrawiam!



Cena w miare spoko. Z tym ze wymien caly rozrzad (pasek, napinacz i rolki) a nie tylko sam pasek. Bo wymiana samego paska to tak jakbys nie wymienial go wcale
  
 
Szkuner, nie wiem jaki masz silnik, ale do zeteca kompletny oryginalny (motorcraft) rozrząd(pasek, rolka napinajaca, dwie rolki prowadzące, sprężyna, wszystkie śrubki-4szt) kosztuje 430zł brutto.Na miejscu od razu wymienią. Aha w Abscarze
  
 
1112530 rozrząd - komplet naprawczy Ford 1,6/1,8 Zetec 430.00

to je3st to ???
www.abscarr.com.pl



do zeteca oczywiście ...
  
 
Silnik mam 1,8 16v z klima. Co do cen znalazlem na www.ford.sklep.pl-sklep za 419 pln juz z przesylka- chyba to samo.
A ja nie zmienilem swojego profilu, gdyz ja juz nie z warszawy. Pozdrawiam!
  
 
Witam serdecznie,

Dzisiaj byłem na przeglądzie i okazało się że do wymiany mam uszczelke pod głowicą.
W związku z tym postanowiłem wymienić również pasek rozrządu.
Silnik 1,6 16 V-cena paska na miejscu to 290 zł tylko mój błąd że nie zapytałem jakiej firmy.Znalazłem teraz na allegro Pasek
i chciałbym zapytać co o nim sądzicie bo ja w tej materi troszke zielony jestem.

Z góry dziękuję za pomoc