Silnik 2,3 audi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
myślał ktoś kiedyś gdzieś żeby wsadzić 2,3 l 5 cyl. od audi do poldka trucka? mam zamiar kupić trucka i coś takiego zamotać. tylko czy motor sie zmieści? cowy na to?
  
 
Robimy takie szopki codziennie: dzis wsadzilem do siebie V12 z S-klasy, jutro pomagam Paganowi wrzucic do Fiata 5.0 z nowej eM5iatki, tylko u niego dorzucamy bi-turbo, zeby to sie jako tako zbieralo spod swiatel. A w weekend robimy ze Spajkiem turbosmiglowe sejczento. Luzik, wpadaj, sie wypije, sie pomysli, sie zrobi.
  
 
Cytat:
2005-06-22 21:50:14, KiLeR pisze:
(...) Luzik, wpadaj, sie wypije, sie pomysli, sie zrobi.



tiaaaaa nie takie rzeczy się robiło z Paganem po pijaku
  
 
Pomysl sredni. Zastanow sie ile wiecej wazy taki silnik. musisz odpowiednio wzmocnic zawieszenie przednie. skrzynia supelnie nie podejdzie. No i jak juz nawet wszystko zlozysz, to jeszcze pozostaje otwarta kwestia trwalosci mostu. Wg mnie szkoda zachodu i kasy. Ale to tylko moja opinia.
  
 
a ja o tym myslałem nawet i pomysł mi sie podoba, nie takie rzczy robili juz z autami!
  
 
to juz lepiej poszukac chyba silnika ze scierry cossworth...
  
 
Cytat:
2005-06-22 21:40:32, olowaty pisze:
myślał ktoś kiedyś gdzieś żeby wsadzić 2,3 l 5 cyl. od audi do poldka trucka? mam zamiar kupić trucka i coś takiego zamotać. tylko czy motor sie zmieści? cowy na to?


Jedno pytanie ciśnie mi się na myśl - W jakim celu? Po co
  
 
Cytat:
2005-06-22 22:50:16, GDA pisze:
Jedno pytanie ciśnie mi się na myśl - W jakim celu? Po co



chyba co by poldzons wreszcie przyspieszal a nie rozpedzal sie
  
 
Cytat:
2005-06-22 22:50:16, GDA pisze:
Jedno pytanie ciśnie mi się na myśl - W jakim celu? Po co



Dla orginalności to tak jak ten poldek z V6 - więcej zachodu niż to warte....

A co do silnikuw VAG w fso to widziałem dotąd tylko 2:

-1,6 D (fabrycznie wstawiany)
-1,8 benzyniak - podobno testowano taki w OBR i na jego wzór powstał ten którego widziałem... (właściciel - były kierowca z OBR)
  
 
Cytat:
2005-06-22 22:51:13, Voy pisze:
chyba co by poldzons wreszcie przyspieszal a nie rozpedzal sie


Ale Truck?
  
 
swego czasu znalazłem takiego oto poldka na jednym z gdańskich schrotow. nie wiem czy dobrze pamietam ale to chyba jakis VW.


[ wiadomość edytowana przez: Lechu dnia 2005-06-22 23:16:22 ]
  
 
A my na to - powodzenia!! Ja raczej marze o poprawie zawiechy bo na seryjnym silniku powyżej 140 człowiek boi sie skręcić a ty chcesz wsadzać 2.3 ?? a wsadzaj.
P.s Czemu wszyscy chcą przekładac silniki a nie zawieszenie , układy hamulcowe?? o co tu chosi??
  
 
Lechu - kumpel ma podobny 1.8 w passacie '86
  
 
Cytat:
2005-06-22 23:33:03, vistula pisze:
A my na to - powodzenia!! Ja raczej marze o poprawie zawiechy bo na seryjnym silniku powyżej 140 człowiek boi sie skręcić a ty chcesz wsadzać 2.3 ?? a wsadzaj. P.s Czemu wszyscy chcą przekładac silniki a nie zawieszenie , układy hamulcowe?? o co tu chosi??



bo kazdy FSO twardziel sie nie pyta tylko przewala zawieche i hample z bmw e12/e28 przy odrobinie szczescia nawet w wersji M
  
 
Jak 2,3 R5 to tylko do podlubania. Te silniki sa tak odprezone, ze wyciagaja niewiele lepsze parametry od 2.0 DOHC i spokojnie mozna tak zrobic 2.0, zeby byl jak tamte 2,3 (a z 2,3 mozna wyciagnac duuuzo wiecej, ale to juz 2x tyle dlubaniny i ceny tez odpowiednie). Mysle, ze sam silnik sie zmiesci, ze skrzynia polaczy go jakas flansza (oczywiscie skrzynie od czegos trzeba zapakowac innego, od biedy od DOHC).

Lechu, to jest 1,6D bodajze z VW. Na zlocie FSO PTK w Czerniewicach w ub. roku byl taki jeden, mam jego zdjecia oraz filmik z proby sprawnosciowej. Silniczek przekladka podobno z DF (bo je tam w ilosci cos kolo 100 wsadzali kiedys) i nawet jezdzil.
  
 
tylny most i skrzynię myślę wsadzić z rekorda dla tych co ich to interesuje. przednie zawieszeni zostawie tylko zaciski ham. zmienie.
  
 
doominick, to zwykły VW silnik ZI a nie diesel.
co do Audi, sądze że pod flansze z silnika 1.6 D z fiaciora, podejdzie ze skrzynią od Pn-a
  
 
2.3 z audi....porażka.
Pamiętaj, że jest to przede wszystkim silnik od przednionapędówki, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że trzeba będzie osprzęt przemieszczać. I wyjdzie Ci z tego kaszana, okupiona morderczą pracą i wysokimi kosztami.
Jak już się tak bawić, to większy sens jest w zabawie z 2.0 turbo z Cromy. Zabawy możliwe, że nawet mniej, a przynajmniej efekt lepszy.
Pozdro
  
 
Cytat:
2005-06-23 09:37:34, Wujek-Kajtek pisze:
Pamiętaj, że jest to przede wszystkim silnik od przednionapędówki (ciach)


Otóż to, może T E N >>> post koledze ostudzi zapał
  
 
Cytat:
2005-06-23 06:28:08, olowaty pisze:
tylny most i skrzynię myślę wsadzić z rekorda dla tych co ich to interesuje. przednie zawieszeni zostawie tylko zaciski ham. zmienie.

Słuchaj!! Nie strzelaj Fochów bo to jeszcze nikomu nie pomogło .Chcemy cie kolego uswiadomić , żebys nie płakał jak okaze si e ,że z wielkich i pieknych planów wyjdzie mega ch**nia.Ja powiem ci ,że jak chcesz masz ambicje , i kase na to to sie baw ( i cierpliwość).Efekt na pewno podziwiac będą wszyscy.
Z czystym sumieniem , jeśli faktycznie to zrobisz i bedzie to banglało to masz ode mnie browara- warunek bedziesz musiał zawitać na zlocik.