Kolektor wydechowy - jeszcze rqaz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Jako, że ciągle jeżdżę z pęknietym kolektorem (pęknięcie z 15 cm) a chcę to zmienić to mam do was takie pytanko. Czy kolektor od Vectry (X18XE) pasuje do Omy 2,0 16 V? Wygląda b.podobnie
Pozdrawiam
  
 
Ja na twoim miejscu pojehałbym do ASO i spróbował porównać na żywo. Jednakże wydaje mi się, że podobieństwo może być złudne, może rozstaw wlotow i szpilek mocujących jest identyczny, bop mogli z 1.8 przez rozwiert zrobić dwazero, ale kłopot może być z podłączeniem portek, wszak w vectrze jest ustawiony poprzecznie silnik
  
 
do tego vectra ma napęd na przód, dlatego kolektor może mieć nieco inną budowe własnie na mocowaniu dwururki. Zresztą, przeszukaj stare posty, to istna skarbnica
ps. jak szukasz kolektora, to nie kupuj używki. Chyba że tanio, i z pewnego źródła. Mi proponowano ze 4 razy kolektory rzekomo całe, po oględzinach wychodziło że były spawane itp. Wydałem 200zł na same dojazdy, tel. i dupa. Po dwóch tygodniach szukania kupiłem nowy (700zł). Mogłem kupić cały (faktycznie cały) za 350zł,ale nikt nie da mi gwarancji że nie pęknie. Lepiej dołożyc i mieć spokój.
  
 
Dzieki. Pozostaje mi tak czy inaczej wizyta w serwisie.